Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Rybáriková otočila zápas a v Linzi postúpila do semifinále

Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. okt 2017 o 00:00

Slovenka prehrala prvý set napriek tomu, že podávala na víťazstvo.

LINZ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale).

Dvojhra - štvrťfinále:

Magdaléna Rybáriková (SR-1) - Sorana Cirsteová (Rum.-5) 5:7, 6:2, 6:1 za 124 minút

Jednotka singlového pavúka zvíťazila v piatkovom štvrťfinále za 124 minút 5:7, 6:2, 6:1 nad piatou nasadenou Rumunkou Soranou Cirsteovou.

V prvom sete plnom obratov nevyužila Rybáriková vedenie 5:3 vrátane dvoch setbalov v desiatej hre. V druhom sete sa 29-ročná Slovenka presadila vďaka šnúre štyroch gemov od stavu 2:2.

V rozhodujúcom dejstve síce prišla v úvode o brejk, ale potom si piatimi hrami za sebou prešla do semifinále. Piešťanská rodáčka využila hneď prvý mečbal na príjme.

Rybáriková sa v sobotňajšom semifinále stretne s Viktorijou Golubicovou zo Švajčiarska.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Sorana Cirsteová (Linz 2017, štvrťfinále)

WTA Linz Štvrťfinále 2017
13.10.2017 o 20:07
Rybáriková
2:1
(5:7, 6:2, 6:1)
Ukončený
Cirsteaová
Prenos
Magdaléna Rybáriková potvrdzuje svoju výbornú formu a už teraz je jasné, že v pondelok si vytvorí svoje kariérne maximum v rebríčku WTA. V rakúskom Linzi zdolala vo štvrťfinále Soranu Cirsteaovú, hoci prvý set pomerne zbytočne prehrala 5:7. V ďalšom priebehu stretnutia prišla len o tri gemy a v rozhodujúcom sete ťažila z lepšej fyzickej pripravenosti. V zajtrajšom semifinále si zmeria sily s Viktorijou Golubićovou, ktorej v rankingu patrí momentálne až 117. miesto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu
6:1
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skJe dobojované! Sorana Cirsteaová sa snažila zachrániť zápas forhendovým úderom po čiare, no loptička skončila tesne za základnou čiarou. Magdaléna Rybáriková tak víťazí a prvýkrát si na turnaji v Linzi zahrá semifinále.
A-40
Magdaléna Rybáriková bude mať k dispozícii prvý mečbal. Teraz to zahrala veľmi šikovne. Loptička z jej rakety mala nižší odskok, čo prekvapilo rumunskú súperku.
40-40
Magdaléna Rybáriková vyrovnáva skóre tohto gemu na zhodu. Veľký podiel na tom má však Sorana Cirsteaová, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd po druhý raz poslala loptičku do siete.
30-40
Sorana Cirsteaová si komplikuje svoju situáciu. Pomerne jednoduchý úder nasmerovala do siete, a tak má už len jednu šancu na zisk gemu.
15-40
Magdaléna Rybáriková teraz využila fakt, že Sorana Cirsteaová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie Položila sa do returnu a víťazným úderom nedala súperke šancu.
0-40
Magdaléna Rybáriková si zrejme bude musieť zápas dopodávať sama. Sorana Cirsteaová v tomto geme dominuje a má tri šance na udržanie svojho podania.
0-30
Sorana Cirsteaová si na svoje konto pripisuje ďalšiu loptičku. Tentokrát sa o to postarala vďaka krásnemu víťaznému úderu z bekhendovej strany.
0-15
Magdaléna Rybáriková nezvládla svoj return podľa predstáv. Loptička skončila len v sieti, a tak v úvode siedmeho gemu boduje Sorana Cirsteaová.
5:1
Magdaléna Rybáriková drží svoje podanie a už ju len jeden gem delí od postupu do semifinále turnaja v rakúskom Linzi. Sorana Cirsteaová už vyzerá rezignovane, no možno ešte v sebe následne posledné sily na obrat.
40-30
Slovenská tenistka ťažila z veľmi dobrého podania. Následne zahrala pekný bekhendový úder, prešla si na sieť a pekným volejom ukončila výmenu vo svoj prospechu.
30-30
Tentokrát musíme pochváliť slovenskú tenistku. Magdaléna Rybáriková sa dostala z náročnej situácie, krásnym lobom následne dostala súperku pod tlak a jej úder z otočky skončil v aute.
15-30
Magdaléna Rybáriková si pomáha kvalitným servisom z pravej strany. Sorana Cirsteaová sa natiahla za loptičkou, no z náročnej pozíciu ju nasmerovala len do autu.
0-30
Zatiaľ to nevyzerá na to, že by Sorana Cirsteaová mala nejaké vážnejšie problémy s pohybom. Aj teraz si prešla na sieť a napokon ťažila z úderu slovenskej tenistky do siete.
0-15
Po krátkom ošetrovaní môžeme v zápase pokračovať. Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku, no po veľmi dobrej celodvorcovej hre boduje jej súperka.
4:1
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skSorana Cirsteaová absolútne nezvládla svoj pokus o skrátenie hry. Tretíkrát v rozhodujúcom sete prichádza o podanie. Okrem toho si vyžiadala aj pomoc fyzioterapeutky, teda medical time out. Vyzerá to na problémy s ľavým zadným stehenným svalom.
40-30
Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete a nevyzerá byť úplne zdravotne fit. Magdaléna Rybáriková by toho mala využiť a získať na svoju stranu ďalší cenný brejk.
30-30
Spomínaný malý náskok v týchto chvíľach pominul. Sorana Cirsteaová na konci dlhej výmeny chcela zahrať forhendový úder po čiare, ale netrafila ním priestor dvorca.
15-30
Ďalší víťazný úder Sorana Cirsteaová nepridala. Loptičke síce dala dostatočnú razanciu, ale namierila ju len do polovice siete. Napriek tomu má k dispozícii malý náskok.
0-30
Výborná kombinácia úderov zo strany rumunskej tenistky. Sorana Cirsteaová si po dobrom servise nakročila do dvorca a zahrala forhendový víťazný úder.
0-15
Sorana Cirsteaová skrátila hru, Magdaléna Rybáriková loptičku síce dobehla, no jej následný pokus o obhodenie súperky skončil tesne vedľa bočnej čiary.
3:1
Ďalšie vynikajúce podanie, tentokrát z ľavej strany. Sorana Cirsteaová posiela svoj return za základnú čiaru, a tak prehráva už o dva gemy. Následujúci gem na servise potrebuje nutne získať.
40-30
Výborné podanie slovenskej tenistky. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude mať wimbledonská semifinalistka jednu šancu na ukončenie štvrtej hry.
30-30
Sorana Cirsteaová vyrovnáva skóre tohto gemu. Magdaléna Rybáriková sa položila do svojho forhendu, ale loptičku nasmerovala ďaleko za základnú čiaru.
30-15
Magdaléna Rybáriková si berie drobný náskok naspäť. Sorana Cirsteaová jej k tomu výrazne pomohla, keďže jej forhendový úder na druhú stranu dvorca neprešiel.
15-15
Magdaléna Rybáriková sa snažila o skrátenie hry, no loptička skončila ešte na jej strane dvorca. Sorana Cirsteaová rýchlo bežala k sieti, no zahrať loptičku už nemusela.
15-0
Magdaléna Rybáriková začína gem pri vlastnom podaní veľmi dobre. Sorana Cirsteaová reagovala na jej kvalitný servis na stred dvorca len úderom do siete.
2:1
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skFantastické obhodenie predviedla Magdaléna Rybáriková. Sorana Cirsteaová na sieti opäť neuspela, a tak prichádza o svoje podanie. Verme, že tento raz už rodáčka z Piešťan svoju výhodu potvrdí.
40-15
Magdaléna Rybáriková teraz veľmi dobre rozhadzovala údery do strán. Sorana Cirsteaová sa napokon tlaku neubránila a bekhendový úder poslala ďaleko do autu.
30-15
Magdaléna Rybáriková si vypracovala malý náskok. Jej súperka išla až príliš ambiciózne na sieť a slovenská hráčka ju prekvapila vydareným úderom pod nohy.
15-15
Séria získaných bodov rumunskej tenistky je minulosťou. Sorana Cirsteaová nezvládla svoj bekhendový úder, ktorý poslala len do polovice siete.
0-15
Sorana Cirsteaová získava piatu loptičku za sebou. Teraz sa zaskvela krásnym bekhendovým úderom na čiaru. Magdaléna Rybáriková si jastrabie oko po krátkom rozhodovaní neberie.
1:1
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skRozhodujúci set začína prakticky odznova. Sorana Cirsteaová si čistou hrou berie stratené podanie. Na konci poslednej výmeny sa zaskvela parádnym smečom z pomerne náročnej pozície.
0-40
Tak, žeby sme videli čistú hru aj na druhej strane? Sorana Cirsteaová má k tomu vynikajúco našliapnuté. Magdaléna Rybáriková chybuje a bude čeliť trojici brejkbalov súperky.
0-30
Rumunská tenistka si pripisuje ďalší bod na svoje konto. Po kvalitnom bekhendovom údere si prešla na sieť, kde zahrala vynikajúci volej z bekhendu.
0-15
Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku, no lepšie začína jej súperka. Na konci dlhej výmeny Sorana Cirsteaová parádne skrátila hru, čo jej sokyňa vôbec nečakala.
1:0
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skV dnešnom zápase vidíme snáď prvú čistú hru, a to hneď na príjme. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť doháňať manko slovenskej tenistky.
40-0
Rumunská tenistka vôbec nezvládla úvodnú hru rozhodujúceho setu. Z bekhendovej strany chybuje, a tak má Magdaléna Rybáriková tri šance na zisk cenného brejku.
30-0
Sorana Cirsteaová nedokázala napraviť svoje predošlé zaváhanie. Aktívne si síce prešla na sieť, no jej bekhendový volej putoval len do siete, čo potešilo slovenských fanúšikov.
15-0
Do tretieho setu vstupuje Sorana Cirsteaová tým najhorším možným spôsobom. Rumunská tenistka si na svoje konto pripisuje druhú dvojchybu v zápase.
6:2
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skO víťazke dnešného štvrťfinálového zápasu rozhodne až tretí set. Magdaléna Rybáriková v druhom dejstve zlepšila hru, až trikrát získala podanie svojej súperky a vyhrala ho jasne 6:2. Na konci druhého setu sme videli pokazený return Sorany Cirsteaovej.
40-30
Skvelý servis slovenskej tenisky. Sorana Cirsteaová posiela return ďaleko za základnú čiaru, a tak v ďalšej výmene bude musieť čeliť hrozbe straty celého setu.
30-30
Na setbalovú šancu si musíme ešte počkať. Sledovali sme pomerne dlhú výmenu, na ktorej konci Magdaléna Rybáriková poslala loptičku niekoľko decimetrov za základnú čiaru.
30-15
Sorana Cirsteaová chybuje. Loptička z forhendovej strany končí len v sieti, a tak je Magdaléna Rybáriková dve loptičky od toho, aby vyrovnala skóre zápasu na 1:1 na sety.
15-15
Po predošlom víťaznom údere zahrala Sorana Cirsteaová aj úder z kategórie nevydarených. Loptička sa do kurtu nevošla, a tak je stav gemu vyrovnaný.
0-15
Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. Sorana Cirsteaová to dokonale využila a víťazným úderom priamo z returnu otvára ôsmy gem tohto setu.
5:2
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková je veľmi blízko k zisku druhého setu. Rodáčka z Piešťan získava podanie svojej súperky. Krásne skrátila hru, Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, ale na následný volej súperky už reagovať nestihla.
A-40
Slovenská tenistka teraz využila kratší úder súperky. Nakročila si do kurtu a vďaka razantnému forhendovému úderu získava na svoju stranu brejkbalovú možnosť.
40-40
Magdaléna Rybáriková sa ešte drží v hre o siedmy gem. Slovenská tenistka sa dostala spod tlaku súperky a následne ju donútila chybovať.
30-40
Sympatická Rumunka sa tretíkrát v tomto geme dostáva do vedenia. Tentokrát má k dispozícii gembal, ktorým môže stiahnuť svoje manko na slovenskú hráčku na rozdiel gemu.
30-30
Teraz sme sledovali veľmi dlhú výmenu. Bod napokon získava Magdaléna Rybáriková, keďže jej rumunská súperka poslala loptičku do autu.
15-30
Sorana Cirsteaová strháva vedenie na svoju stranu. Magdaléna Rybáriková bola pri loptičke neskoro a z bekhendovej strany ju poslala do siete.
15-15
Sorana Cirsteaová teraz poriadne prestrelila priestor dvorca. Jej forhendový úder skončil možno aj meter za základnou čiarou.
0-15
Sorana Cirsteaová začína gem na podaní dobre. Teraz sa nám trošku nakopili nevynútené chyby na oboch stranách. Každopádne, Magdaléna Rybáriková musí doťahovať manko.
4:2
Magdaléna Rybáriková konečne dokázala potvrdiť brejk a získava náskok dvoch gemov. Na konci výmeny bola opäť Sorana Cirsteaová, ktorá poslala loptičku za základnú čiaru.
40-15
Slovenská tenistka bude mať dve šance na potvrdenie brejku z predošlého gemu. Základom bolo opäť kvalitné podanie. Sorana Cirsteaová po ňom chybovala.
30-15
Magdaléna Rybáriková si pomáha tretím esom v zápase. Sorana Cirsteaová ešte protestovala, no jastrabie oko dalo za pravdu čiarovému rozhodcovi.
15-15
Druhú loptičku v rade slovenská hráčka nezískala. Tentokrát loptička z jej rakety minula vymedzený priestor, a tak je skóre šiesteho gemu opäť vyrovnané.
15-0
Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry a začína dobre. Pomohla si kvalitným prvým servisom. Sorana Cirsteaová poslala loptičku do siete.
3:2
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková získava podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla záver svojho gemu na podaní a troma nevynútenými chybami doslova daruje našej tenistke brejk.
A-40
Spomínaný brejkbal je skutočne realitou. Sorana Cirsteaová teraz výrazne pomohla našej tenistke, pretože v priebehu niekoľkých sekúnd druhýkrát poslala loptičku za základnú čiaru.
40-40
Sorana Cirsteaová nezvládla ani túto výmenu. Loptička z jej rakety skončila za základnou čiarou, a tak sme svedkami zhody. Dostane sa Magdaléna Rybáriková k brejkbalu?
30-40
Magdaléna Rybáriková ešte bojuje a víťazným volejom pri sieti koriguje skóre piateho gemu. Sorana Cirsteaová má však stále jednu šancu na udržanie svojho servisu.
15-40
Magdaléna Rybáriková sa teraz dopustila nevynútenej chyby. Loptička z jej rakety sa do kurtu nevošla, a tak má Sorana Cirsteaová dve možnosti na ukončenie gemu.
15-30
Nábeh na čistú hru z toho napokon nebude. Sorana Cirsteaová bola síce v komfortnej pozícii, no jej volej z bekhendovej strany skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-30
Magdaléna Rybáriková opäť posiela loptičku za základnú čiaru svojej súperky. Výrazne tak uľahčuje prácu Sorane Cirsteaovej, ktorá smeruje za ziskom druhého gemu v rade.
0-15
Sorana Cirsteaová podáva s novými loptičkami a začína dobre. Magdaléna Rybáriková na kvalitné podanie reagovala len úderom za základnú čiaru.
2:2
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková nedokázala potvrdiť brejk z predošlého gemu. Neveriacky krúti hlavou, keďže jej bekhendový úder z pomerne ľahkej pozície skončil len v polovici siete. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.
30-40
Prvú možnosť na zisk brejku Sorana Cirsteaová využiť nedokázala. Magdaléna Rybáriková si nabehla po kvalitnom servise na sieť a napokon ťažila z úderu rumunskej tenistky do siete.
15-40
Magdaléna Rybáriková posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Sorana Cirsteaová má tak dve šance na to, aby si veľmi rýchlo zobrala späť stratené podanie.
15-30
Slovenská tenistka predviedla pomerne slušné obhodenie, ale Sorana Cirsteaová reagovala parádnym volejom. Napokon chybuje Magdaléna Rybáriková a dostáva sa do miernych problémov.
15-15
Magdaléna Rybáriková chcela skrátiť hru, no jej úmysel súperka dokonale prečítala. Loptičku si dobehla a následne ukončila výmenu bekhendovým úderom.
15-0
Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z predošlého gemu a začína dobre. Dúfajme, že sa opäť dostane do hernej pohody a ešte sa pobije o postup do semifinále.
2:1
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková získava podanie svojej rumunskej súperky. Tentokrát ťažila zo svojej aktívnej hry, následne dobehla skrátenie súperky a výmenu ukončila razantným volejom na sieti.
40-30
Aspoň jednu šancu na zisk brejku predsa len Magdaléna Rybáriková bude mať. Sama prerušila výmenu, zobrala si jastrabie oko a to ukázalo, že Sorana Cirsteaová poslala loptičku do autu.
30-30
Rodáčka z Bukurešti si teraz pritiahla súperku k sieti. Magdaléna Rybáriková loptičku dobehla, no jej následný úder skončil tesne za základnou čiarou.
30-15
Tri brejkbaly z toho napokon nebudú. Sorana Cirsteaová si pomohla kvalitným prvým servisom. Magdaléna Rybáriková loptičku na druhú stranu dvorca nedostala.
30-0
Ďalšia loptička putuje na konto slovenskej hráčky. Sorana Cirsteaová tentokrát posiela loptičku len do siete a dostáva sa do nemalých problémov.
15-0
Magdaléna Rybáriková lepšie vstupuje do tretieho gemu. Sorana Cirsteaová bola aktívna, no jej forhendový úder skončil tesne za základnou čiarou.
1:1
Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a prerušuje sériu získaných hier svojej súperky. Stav druhého setu je tak vyrovnaný a na podanie už smeruje Sorana Cirsteaová.
40-30
Magdaléna Rybáriková prvú možnosť na zisk gemu nevyužila. Posledný jej úder skončil len v polovici siete. Napriek tomu má slovenská hráčka ešte jednu možnosť na zisk hry.
40-15
Slovenská tenistka si pomohla priamym bodom z podania. Sorana Cirsteaová nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak sú na svete dva gembaly.
30-15
Magdaléna Rybáriková si na konto pripisuje ďalšie eso. Slovenská tenistka poslala loptičku presne na bočnú čiaru. Sorana Cirsteaová nemala šancu reagovať.
15-15
Magdaléna Rybáriková bola teraz skutočne v náročnej pozícii, no zabojovala a získava loptičku na svoju stranu. V závere výmeny sa zaskvela pekným víťazným úderom.
0-15
Magdaléna Rybáriková je teraz v akomsi hernom útlme. Prvý bod pri jej servise získava Sorana Cirsteaová a má nakročené k zisku ďalšieho brejku.
0:1
Magdaléna Rybáriková sa na seba hnevá, keďže sa previnila ďalšou nevynútenou chybou. Sorana Cirsteaová môže mať opäť dôvod na radosť a získava piaty gem po sebe.
40-A
Magdaléna Rybáriková posiela forhendový úder tesne vedľa bočnej čiary. Sorana Cirsteaová má tak ďalšiu možnosť na to, aby získala na svoje konto úvodný gem.
40-40
Magdaléna Rybáriková získava bod na svoju stranu. Na svete je tak ďalšia zhoda. Sorana Cirsteaová síce bojovala, spadla aj na zem, no jej forhendový úder skončil v sieti.
40-A
Rumunská tenistka bude mať ďalšiu šancu na zisk úvodnej hry druhého setu. Sorana Cirsteaová je momentálne o niečo lepšou hráčkou na kurte.
40-40
Magdaléna Rybáriková ešte bojuje v tomto geme. Teraz sa krásne položila do svojho forhendového úderu, dostala súperku pod tlak a tá následne nasmerovala loptičku do siete.
30-40
Výhodu na svoju stranu získava Sorana Cirsteaová. Tá si po dobrom servise prešla na sieť a výmenu ukončila presne zahraným bekhendovým úderom po čiare.
30-30
Prvý gem bude zrejme ešte dramatický. Magdaléna Rybáriková získava loptičku na svoju stranu, pretože Sorana Cirsteaová z forhendovej strany poslala loptičku len do siete.
15-30
Sorana Cirsteaová otáča priebeh úvodného gemu druhého setu. Rumunka šikovne skrátila hru. Magdaléna Rybáriková loptičku síce dobehla, no následne ju poslala mimo dvorca.
15-15
Sorana Cirsteaová napravuje svoje zaváhanie z predošlej výmeny. Táto netrvala vôbec dlho, keďže si rumunská tenistka pomohla priamym bodom z podania.
15-0
Podobne ako prvý set, tak aj druhý otvára na podaní Sorana Cirsteaová. Úvodná loptička ale putuje na konto Magdalény Rybárikovej, ktorá ťažila z nevynútenej chyby svojej súperky.
5:7
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skÚvodné dejstvo dnešného zápasu je minulosťou. Po parádnom obrate ho získava Sorana Cirsteaová, ktorá ukoristila posledné štyri hry. V poslednej výmene doterajšieho priebehu zápasu si prešla na sieť a donútila Magdalénu Rybárikovú chybovať.
30-40
Magdaléna Rybáriková posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru, a tak má Sorana Cirsteaová jednu šancu na ukončenie setu. Dúfajme, že opäť príde dobré podanie z ľavej strany.
30-30
Magdaléna Rybáriková v dôležitom momente vyťahuje kvalitné prvé podanie. Sorana Cirsteaová sa do hry nedostala, a tak si na setbalovú šancu musí ešte počkať.
15-30
Sorana Cirsteaová je dve loptičky od zisku prvého setu. Krásne sa položila do svojho forhendového úderu a loptičku poslala na druhú stranu s poriadnou razanciou.
15-15
Magdaléna Rybáriková dokázala zmazať tesný náskok svojej súperky. Po podaní von z dvorca si nakročila do dvorca a presným krížnym forhendovým úderom nedala súperke žiadnu šancu.
0-15
Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. V jej úvode bola Sorana Cirsteaová aktívnejšia a napokon aj boduje po presnom bekhendovom údere po čiare.
5:6
Pred niekoľkými minútami Magdaléna Rybáriková podávala na víťazstvo v prvom sete, no teraz si vyskúša aj opačnú rolu. Jedenásty gem je minulosťou, keďže slovenská tenistka poslala svoj return do siete.
30-40
Jedenásty gem prvého setu ešte nekončí a slovenskí fanúšikovia nabádajú Magdalénu Rybárikovú k bojovnosti. Teraz boduje, keďže Sorana Cirsteaová posiela svoj forhend do siete.
15-40
Teraz sme sledovali zrejme najdlhšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Na jej konci sa teší Sorana Cirsteaová, ktorá výmenu zaklincovala presným smečom nad hlavou.
15-30
Sorana Cirsteaová si pomohla veľmi dobrým servisom. Magdaléna Rybáriková sa do výmeny nedostala, a tak bude musieť doháňať tesné manko.
15-15
Z prvého pohľadu to vyzeralo na aut po údere slovenskej tenistky, no jastrabie oko nás vyviedlo z omylu. Vďaka víťaznému úderu Magdaléna Rybáriková vyrovnáva skóre tohto gemu.
0-15
Jedenásty gem lepšie začína rumunská tenistka. Magdaléna Rybáriková trafila loptičku zrejme len rámom rakety a preto ju nasmerovala ďaleko do autu.
5:5
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková mala dve šance na ukončenie setu, no nevyužila ich. Sorana Cirsteaová následne získala štyri loptičky za sebou a otáča vývoj gemu vo svoj prospech. V poslednej výmene predviedla výborný forhendový volej.
40-A
Sorana Cirsteaová získava tretiu loptičku za sebou. Magdaléna Rybáriková nezahrala na sieti dôrazne, a tak bude musieť odvracať brejkbalovú šancu sympatickej Rumunky.
40-40
Tak toto je veľká chyba. Magdaléna Rybáriková si vyberá veľmi zlý moment na zahranie prvej dvojchyby v zápase. Desiaty gem tak bude pokračovať zhodou.
40-30
Prvú šancu na ukončenie setu Magdaléna Rybáriková nevyužila. Sorana Cirsteaová prevzala iniciatívu do svojich rúk a agresívnou hrou donútila rodáčku z Piešťan chybovať.
40-15
Magdaléna Rybáriková to spravila parádne. Opäť bolo základom vynikajúce prvé podanie. Po ňom si prešla na sieť a presným volejom si vypracovala setbaly.
30-15
Magdaléna Rybáriková predviedla veľmi dobré prvé podanie. Sorana Cirsteaová sa k returnu prakticky nedostala, a tak je Slovenka dve loptičky od zisku prvého dejstva.
15-15
Veľké šťastie teraz stálo pri slovenskej tenistke. Sorana Cirsteaová pôsobila na sieti ako stena, no napokon jej záverečný volej skončil tesne vedľa bočnej čiary.
0-15
Magdaléna Rybáriková podáva na víťazstvo v prvom sete, no nezačína dobre. Loptička z jej rakety končí mimo vymedzeného priestoru, čo znamená bod pre rodáčku z Bukurešti.
5:4
Sorana Cirsteaová sa drží v hre o zisk prvého setu. Na svoje konto získava štvrtý gem v zápase. Rumunka so šťastím dostala loptičku na druhú stranu dvorca a následne jej pomohol nevydarený úder Magdalény Rybárikovej.
30-40
Setbal sa zatiaľ odkladá. Sorana Cirsteaová si pomohla dobrým servisom. Magdaléna Rybáriková sa síce dostala k loptičke, no z forhendovej strany dvorec minula.
30-30
Magdaléna Rybáriková je dve loptičky od zisku prvého setu. Opäť bola aktívna, prešla si na sieť a donútila rumunskú tenistku poslať loptičku len do siete.
15-30
Tak teraz musíme zatlieskať rumunskej tenistke. Tá bola po krížnom údere súperky v náročnej pozícii, no z plného behu dokázala zahrať krásny forhendový víťazný úder po čiare.
15-15
Po chybe slovenskej tenistky sa v dobrom svetle neprezentovala ani Sorana Cirsteaová. Jej pomerne ľahký bekhendový úder takisto skončil len v polovici siete.
0-15
Sorana Cirsteaová začína náročný gem lepšie ako jej súperka. Magdaléna Rybáriková nezvládla svoj forhendový úder, ktorý nasmerovala len do polovice siete.
5:3
Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Jastrabie oko potvrdilo, že Sorana Cirsteaová poslala svoj volej tesne do autu. O malú chvíľu pôjde Rumunka podávať na udržanie v sete.
A-40
Magdaléna Rybáriková získava tretiu loptičku za sebou. Sorana Cirsteaová na kvalitné prvé podanie súperky reagovala len úderom do siete, čo teší slovenských fanúšikov v Linzi.
40-40
Sorana Cirsteaová zobrala zodpovednosť na svoje plecia. Po druhom servise súperky išla do returnu naplno, ale namiesto víťazného úderu poslala loptičku len do siete.
30-40
Teraz si tenistky role vymenili a opäť získava bod tá, ktorá si prešla na sieť. Magdaléna Rybáriková to spravila veľmi dobre a presne umiestnenou loptičkou nedala súperke šancu.
15-40
Sorana Cirsteaová má dve šance na zisk strateného podanie z predošlého gemu. Aj teraz si prešla na sieť a na vysoký lob súperky reagovala presne zahraným smečom.
15-30
Sorana Cirsteaová predviedla sériu vydarených úderov z bekhendovej strany. Následne si prešla na sieť a výmenu poľahky ukončila forhendovým volejom pri sieti.
15-15
Tentokrát musíme rumunskú tenistku pochváliť. Jej return bol zahraný veľmi dobre. Magdaléna Rybáriková nemala veľa času reagovať a loptičku nasmerovala len do siete.
15-0
Sorana Cirsteaová očividne nie je v hernej pohode. Aj teraz si dokázala vytvoriť prevahu, Magdaléna Rybáriková len behala za loptičkou, no napokon jej pomohla chyba súperky.
4:3
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skTak napokon sa to podarilo. Magdaléna Rybáriková získava druhýkrát v zápase podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová jej pomohla zbytočnou chybou z forhendu a na lavičke vyzerá byť poriadne frustrovaná.
40-30
Sorana Cirsteaová si pomáha priamym bodom z podania. Magdaléna Rybáriková sa síce dostala k loptičke, no svoj return z forhendovej strany poslala len do siete.
40-15
Sorana Cirsteaová prestrelila priestor dvorca, a tak bude mať Magdaléna Rybáriková dve šance na zisk brejku. Brejk by sa v dôležitom siedmom geme pre Slovenku nesmierne hodil.
30-15
Slovenská tenistka sa dostáva do opätovného vedenia. Sorana Cirsteaová chcela dlhšiu výmenu ukončiť bekhendovým víťazným úderom po čiare. Namiesto víťazného úderu ale prišla chyba.
15-15
Magdaléna Rybáriková mala teraz šancu získať ďalšiu loptičku. Po kratšom údere súperky išla na sieť, no Rumunka sa teraz zaskvela krásnym forhendovým obhodením po čiare.
15-0
Sorana Cirsteaová bola teraz veľmi netrpezlivá. Veľmi rýchlo chcela skrátiť hru, no z nepripravenej pozície poslala loptičku do siete. Bude tak musieť doťahovať manko.
3:3
Magdaléna Rybáriková prerušuje sériu získaných gemov svojej súperky. Sorana Cirsteaová síce začala dobre, no hernú prevahu v tomto gemu nedokázala pretaviť aj do skóre.
40-15
Magdaléna Rybáriková predviedla veľmi dobré podanie. Následne zahrala ľahučký volej tesne pri sieti a získava na svoje konto dvojicu gembalov.
30-15
Sorana Cirsteaová začína byť veľmi nepríjemná. Aj teraz si prešla na sieť, mala veľkú šancu na zisk loptičky, ale Magdaléna Rybáriková vytiahla skvelé obhodenie po čiare.
15-15
Sorana Cirsteaová mala šancu zaútočiť po druhom servise našej hráčky. Položila sa do svojho bekhendového úderu, no loptička skončila niekoľko decimetrov za základnou čiarou.
0-15
Sorana Cirsteaová predviedla veľmi dobrý return. Loptička dopadla tesne pred základnú čiaru. Magdaléna Rybáriková si nestihla odskočiť a následne loptičku poslala do autu.
2:3
Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje nevynútenú chybu, a tak Sorana Cirsteaová získava tretiu hru za sebou. Stav zápasu sa tak otočil v neprospech našej hráčky, ktorá pôjde na servis.
30-40
Sorana Cirsteaová má k dispozícii gembal. Pomohla si kvalitným prvým podaním, ktoré bolo základom úspechu. Dúfajme, že Magdaléna Rybáriková to ešte dotiahne na zhodu.
30-30
Sorana Cirsteaová bola opäť agresívna a prešla si na sieť. V nej zahrala na telo slovenskej hráčky a vyrovnáva skóre piateho gemu. Uvidíme, či sa dočkáme ďalšieho brejkbalu Magdalény Rybárikovej.
30-15
Sorana Cirsteaová daruje loptičku svojej súperke. Ani na dvakrát totiž z podania nedostala loptičku do vymedzeného priestoru. Druhé podanie bolo skutočne veľmi prestrelené.
15-15
Sorana Cirsteaová reaguje na predošlú stratu loptičky. Tentokrát si prešla na sieť a dokázala si poradiť aj s nepríjemným lobom Magdalény Rybárikovej. Stav je tak vyrovnaný.
15-0
Slovenská tenistka otvára piaty gem zápasu výborným forhendovým úderom. Sorana Cirsteaová sa len bezmocne prizerala ako loptička spadla tesne do kurtu.
2:2
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skTeraz sme videli pasívnejšiu výmenu z oboch strán. Tentokrát však bola trpezlivejšia Rumunka. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do autu, a tak prichádza o výhodu brejku z úvodu zápasu.
40-A
Rumunská tenistka bude mať druhú šancu na zisk brejku. Svojou agresívnou hrou donútila súperku chybovať. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do siete.
40-40
Slovenská tenistka si pomohla dobrým servisom. Sorana Cirsteaová nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak nevyužila svoj prvý brejkbal. Na svete je tak zhoda.
30-40
Magdaléna Rybáriková išla okamžite po servise na sieť, čo nebolo šťastné riešenie. Sorana Cirsteaová ju opäť obhodila a má šancu získať jej servis.
30-30
Sorana Cirsteaová to teraz spravila veľmi dobre. Kratším úderom si pritiahla súperku k sieti a následne ju elegantne prehodila z forhendovej strany.
30-15
Tentokrát to slovenskej tenistke nevyšlo. Magdaléna Rybáriková sa už tradične pokúsila o skrátenie hry, no loptičku poslala len do polovice siete.
30-0
Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje prvé eso v zápase. Celkovo v Linzi zaznamenala tento rok už jubilejné desiate nechytateľné podanie.
15-0
Sorana Cirsteaová má skutočne rýchle nohy, no ani tie jej teraz nepomohli. Magdaléna Rybáriková skvele skrátila hru a následne výmenu ukončila presným volejom.
2:1
Tentokrát to rumunskej tenistke vyšlo. Magdaléna Rybáriková jej k tomu výrazne pomohla, keďže svoj forhendový úder nasmerovala ďaleko za základnú čiaru. Stále však má výhodu brejku.
40-A
Magdaléna Rybáriková sa snažila skrátiť hru, no z bekhendovej strany poslala loptičku len do autu. Sorana Cirsteaová má tretiu šancu na zisk svojho úvodného gemu.
40-40
Sorana Cirsteaová šancu na zisk svojho prvého gemu v zápase nevyužila. Loptičku nasmerovala mimo vymedzeného priestoru, a tak sme svedkami ďalšej zhody.
40-A
Magdaléna Rybáriková nepredviedla práve najlepší return. Loptička na druhú stranu dvorca nedošla, a tak má Sorana Cirsteaová ďalšiu výhodu na svojej strane.
40-40
Na svete je prvá zhoda zápasu. Sorana Cirsteaová skrátila hru, no neurobila to najlepšie. Výmenu napokon ukončil pohotový volej wimbledonskej semifinalistky.
30-40
Sorana Cirsteaová otáča priebeh tohto gemu. Na svoje konto si pripisuje ďalší priamy bod z podania a môže skorigovať náskok slovenskej tenistky.
30-30
Magdaléna Rybáriková sa teraz hnevá sama na seba. Bekhendový úder jej vôbec nevyšiel a loptičku poslala len do siete. Na ďalšie brejkbaly si tak musí ešte počkať.
30-15
Sorana Cirsteaová si pomáha priamym bodom z podania. Našej hráčke sa to nepáči a avizuje dotyk pásky. Hlavná rozhodkyňa je ale nekompromisná a prisudzuje bod Rumunke.
30-0
Magdaléna Rybáriková to teraz spravila veľmi dobre. Sorana Cirsteaová síce dobehla jej skrátenie, no rodáčka z Piešťan ju následne dokázala elegantne prelobovať.
15-0
Sorana Cirsteaová nezačína dobre ani druhý gem pri svojom podaní. Zatiaľ má problém s dĺžkou svojich úderov a kopí množstvo nevynútených chýb, najmä z forhendu.
2:0
Slovenská tenistka potvrdila brejk, ktorý získala v predošlom geme. Sorana Cirsteaová sa snažila prekvapiť súperku skrátením z bekhendovej strany, no loptička skončila len na páske.
40-30
Sorana Cirsteaová teraz nezvládla hru nervov. Na konci dlhej výmeny sa snažila zabodovať forhendovým úderom, no ten sa do dvorca nevošiel. Magdaléna Rybáriková má k dispozícii gembal.
30-30
Vyzeralo to na dva gembaly pre Slovenku, no opak jej pravdou. Sorana Cirsteaová si zobrala na pomoc jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z rakety slovenskej hráčky skončila tesne v aute.
30-15
Nábeh na čistú hru z toho nebude. Magdaléna Rybáriková posiela svoj forhendový úder mimo vymedzeného priestoru. Každopádne, stále má k dispozícii tesný náskok.
30-0
Takýmto spôsobom Magdaléna Rybáriková deptala svoje súperky v All England Clube. Vynikajúco skrátila hru. Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, no následne ju poslala na raketu súperky.
15-0
Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z úvodnej hry zápasu. Začína dobre, keďže return rumunskej tenistky skončil tesne za základnou čiarou.
1:0
ONLINE: Rybáriková zdolala Cirsteovú (Linz 2017) | Sportnet.skMagdaléna Rybáriková vstupuje výborne do dnešného zápasu. Opäť sme boli svedkami trošku dlhšej výmeny. Na jej konci bol krížny forhendový úder Slovenky, na ktorý Sorana Cirsteaová nedokázala reagovať.
40-30
Magdaléna Rybáriková má šancu získať podanie svojej súperky. Na konci dlhej výmeny Sorana Cirsteaová chybuje, keď poslala loptičku mimo vymedzeného priestoru.
30-30
Magdaléna Rybáriková zahrala trošku kratší úder, jej súperka to chcela využiť na prechod na sieť, no jej forhendový úder skončil tesne za základnou čiarou.
15-30
Rumunská tenistka sa opäť dostáva do vedenia. Začiatok zápasu je najmä o chybách. Teraz jednu z nich vyprodukovala slovenská hráčka Magdaléna Rybáriková.
15-15
Sorana Cirsteaová predviedla veľmi dobré podanie. Po ňom si nakročila do dvorca, no z dobrej pozície nasmerovala loptičku vedľa postrannej čiary. Stav je tak vyrovnaný.
0-15
Posledné štvrťfinále turnaja v rakúskom Linzi začala na podaní Sorana Cirsteaová. Rumunka boduje v zápase ako prvá, keďže Magdaléna Rybáriková poslala loptičku do autu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového turnaja WTA, ktorý v týchto dňoch prebieha v rakúskom Linzi. Medzi najlepšiu osmičku sa prebojovala aj Slovenka Magdaléna Rybáriková, ktorá by určite rada nadviazala na vlaňajší triumf Dominiky Cibulkovej. V dnešnom štvrťfinále ju ale čaká náročná súperka – Sorana Cirsteaová.

MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ

Magdaléna Rybáriková štartuje v Linzi po siedmykrát a už teraz je jasné, že dosiahne svoj najlepší výsledok. V pozícii nasadenej jednotky zvládla úvodné dve prekážky, keď si poradila s Richel Hogenkampovou a včera aj s nemeckou tenistkou Carinou Witthoeftovou. Ani v jednom zápase nestratila set a celkovo využila osem brejkbalových šancí. Po prvom servise vyhrala 72,5% výmen a takisto sa nestratila ani na returne. Po včerajšom zápase bola veľmi unavená, pretože s Witthoeftovou hrala množstvo dlhých výmen. V live rankingu figuruje na 26. mieste a pokiaľ by dnes vyhrala, s veľkou pravdepodobnosťou by si v pondelok vylepšila kariérne maximum. Rodáčka z Piešťan dokonca má šancu postúpiť na WTA Elite Trophy, keď figuruje zatiaľ na poslednom postupovom mieste. Magdaléna Rybáriková priznáva, že je to jej najlepšia sezóna. Začínala ju hlboko v piatej stovke, ale skvelými výkonmi na tráve upútala na seba pozornosť. Highlightom je nepochybne wimbledonské semifinále, v ktorom ju zdolala Garbiñe Muguruzová.

SORANA CIRSTEAOVÁ

Sorana Cirsteaová je rumunskou tenisovou dvojkou. Vo svojej kariére bola najvyššie na 21. mieste, no to sa písal ešte rok 2013. K svojmu maximu je pomerne vzdialená, keďže aktuálne figuruje na 37. priečke. Za jej najväčší tohtosezónny úspech možno považovať osemfinále z Australian Open, ale do dobrej formy sa dostáva aj na konci roka. V kórejskom Soule si zahrala vo štvrťfinále a v rovnakej fáze vypadla aj na kvalitne obsadenom podniku v Pekingu. Na svoje konto si pripísala aj skalp bývalej svetovej jednotky Karolíny Plíškovej, ktorú zdolala 6:1 a 7:5. V rakúskom Linzi dosiahla najlepší výsledok pred šiestimi rokmi, keď postúpila medzi osmičku najlepších. Tento týždeň zdolala Alison Van Uytvanckovú a následne aj mladú nádej ruského tenisu Nataliu Vikhlyantsevovú. V druhom stretnutí zohral významnú rolu tajbrejk prvého setu, ktorý Rumunka vyhrala 16:14. „Sorana hrá dosť agresívne. Je to kvalitná hráčka a v zápase to bude otvorené,“ skonštatovala Magdaléna Rybáriková. Obe hráčky sa na dvorci stretli len raz a to poriadne dávno. V roku 2008 zvíťazila Rumunka, keďže jej súperka zápas po úvodnom dejstve skrečovala.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Súvisiace články