Beňuš získal striebro, bronzový Japonec ďakoval Slovákom (minúta po minúte)

Matej Beňuš pózuje so striebornou medailou.
Matej Beňuš pózuje so striebornou medailou. (Autor: SITA)

Matej Beňuš potvrdil pozíciu jedného z favoritov. Získal striebornú medailu.

Program Slovákov - utorok 9. augusta:

Minúta po minúte:

00:10 - Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za vašu pozornosť.

23:54 - „Zvyknutý som absolvovať súťaže na vode, tam nie je aspoň tak horúco ako na tribúne. No bol to aj pre mňa veľký rozdiel. Ale bol to inšpiratívny zážitok - sledovať súboje z tribúny. Oveľa radšej by som však bol na vode,“ priznal Michal Martikán.

23:27 - Najprv Michala Martikána ako chlapec obdivoval. Neskôr ho v internej kvalifikácii zdolal a napokon Matej Beňuš napodobnil jeho medailový olympijský úspech. Prečítajte si rozhovor s prvým slovenským medailistom v Riu.

22:58 - Japonská reprezentácia v ragby šokovala majstrov sveta z Nového Zélandu a zdolala ich v C-skupine olympijského turnaja 14:12.

Senzáciu uľahčilo zranenie hviezdneho Sonnyho Billa Wiliamsa, ktorý musel dole z ihriska na začiatku druhého polčasu s natrhnutou achilovkou.

22:28 - "Som veľmi šťastný, veľmi, veľmi, jednoducho neviem, ako to mám vyjadriť," vravel Takuja Haneda, ktorý v disciplíne C1 získal bronz.

"Som vďačný Slovensku, kde žijem dlhé roky ako aj trénerovi Milanovi Kubáňovi, ktorý ma vedie 16 rokov. Bez Slovákov by som nikdy nedokázal to, čo sa mi dnes podarilo," dodal.

22:07 - "Myslím si, že Matejov výkon bol skvelý, doslova neopísateľný. Medailu získal zaslúžene," vraví Elena Kaliská.

21:40 - Pozrite si najkrajšie zábery v finále disciplíny C1, v ktorej získal Matej Beňuš striebornú medailu.

21:19 - "Odkedy som videl Michala Martikána priniesť medailu z olympiády z Atlanty, sníval som o nej aj ja. Videl som v semifinále, že moji konkurenti šli dobre. Vo finále som sa ale zlepšil o päť sekúnd, takže som spokojný," uviedol Matej Beňuš v rozhovore pre RTVS.

21:06 - Beňuš získal pre Slovensko jubilejný 30. olympijský kov v ére samostatnosti (letné + zimné olympiády).

20:56 - Slovenské medaily z divokej vody:

OH Atlanta 1996

Zlato: Michal Martikán (C1)

OH Sydney 2000

Zlato: Pavol a Peter Hochschornerovci (C2)

20:52 - Pozrite si aj výsledkovú listinu:

20:45 - Víťazom v disciplíne C1 je Denis Gargaud Chanut z Francúzka. Druhý je slovenský reprezentant Matej Beňuš, tretí skončil Japonec Takuja Hanuda. Posledný na štarte Tasiadis z Nemecka svoju jazdu nezvládol a skončil piaty s časom 97.70 s.

Beňuš získal prvú medailu pre Slovensko na prebiehajúcich olympijských hrách v Riu de Janeiro.

20:42 - Beňuš má istotu medaily. Španiel Elosegi je až siedmy s časom 101.27 s.

20:39 - Gaugard Chanut z Francúzska sa dostáva do čela s časom 94.17 s. Matej Beňuš je druhý.

20:36 - Savšek zo Slovinska je až štvrtý s časom 99.36. Urobil dve chyby, za ktoré dostal štyri trestné sekundy.

20:32 - Čech Gebas je tretí s časom 97.57 s. Ak chce Beňuš získať medailu, musí predbehnúť ešte dvoch pretekárov zo štyroch, ktorí sú na štarte.

20:29 - Beňuš je stále vo vedení. Japonec Haneda je druhý s časom 97.44.

20:28 - Brit Florence výrazne zaostal a momentálne je na poslednom štvrtom mieste s časom 109.00 s.

20:23 - Beňuš bol vo finále rýchlejší ako dovtedy vedúci Eichfeld viac než o štyri sekundy. Do cieľa prišiel v čase 95.02.

20:20 - Carvalho z Portugalska prišiel do cieľa v čase 105.74 s. Je na druhom mieste za Eichfeldom.

20:16 - Američan Eichfeld má za sebou ako prvý finálovú jazdu. Do cieľa prišiel v čase 99.69 s.

20:15 - Nemecký reprezentant v parkúrovom skákaní Michael Jung získal na OH 2016 v Riu de Janeiro zlatú medailu v súťaži jednotlivcov. Na druhom mieste skončil Francúz Astier Nicolas, bronz má Američan Phillip Dutton.

20:10 - Už o pár minút začne finále disciplíny C1 vo vodnom slalome aj s Matejom Beňušom.

19:32 - "Semifinále bolo také ako som chcel. Aby som neurobil veľkú chybu a aby som postúpil. Jazda nebola ideálna. Stratil som veľa, ale bola to nová trať a taká oťukávacia jazda, aby som si ju vyskúšal. Bolo vidieť, že všetci sú opatrnejší a nerobia chyby," hovoril Matej Beňuš.

"Treba ísť minimálne lepšiu jazdu ako teraz. S týmto to na medailu stačiť nebude. Strata zo semifinále nie je rozhodujúca. Vo finále sa ide opäť od nuly. Bude to úplne iná jazda. Teším sa na to."

19:16 - Finále C1 mužov vo vodnom slalome so slovenským reprezentantom Matejom Beňušom začne o 20.10 SELČ.

19:11 - Víťazom semifinále je Nemec Sideris Tasiadis. Slovenský reprezentant Matej Beňuš skončil ôsmy a vo finále bude štartovať ako tretí v poradí.

19:06 - Beňuša predbehli aj Brit Florence a Gargaud Chanus z Francúzska. Beňuš je momentálne siedmy. Na štarte je už iba Tasiadis z Nemecka.

19:02 - Beňuš je momentálne piaty, predbehli ho Japonec Haneda i Slovinec Savšek. Štartovať budú ešte traja pretekári.

18:56 - Beňuš dosiahol tretí najrýchlejší čas (100,68) a postúpil do semifinále. Aktuálne je tretí.

18:54 - Ak chce postúpiť Beňuš do finále, musí byť rýchlejší ako doteraz posledný postupujúci Casey Eichfeld s časom 101,23.

18:45 - Prvým istým finalistom je Čech Vitězslav Gebas s časom 98,77.

18:30 - Semifinále C1 sa začalo. Matej Beňuš vyštartuje o 18:54 SELČ.

17:55 - Francúzsky jazdecký tím získal na OH 2016 v Riu de Janeiro zlatú medailu v parkúre. Na druhom mieste skončili Nemci a tretí boli Austrálčania.

17:48 - V súťaži singlkanoistov sa bude usilovať o čo najlepší výsledok Matej Beňuš. Semifinále sa začína už od 18.30 SELČ.

Bratislavčanovi bude fandiť aj Jakub Grigar, ktorého čaká v stredu semifinále v kategórii K1.

"Určite budem v areáli a ak mi do toho nič nepríde, chcem povzbudzovať všetkých priamo pri trati,“ prezradil iba 19-ročný Lipták agentúre SITA.

16:46 - Americký plavec Michael Phelps, najdekorovanejší olympionik histórie, vydoloval v disciplíne 200 m motýlik dve zlaté medaily na OH v Aténach 2004 aj Pekingu 2008. V Londýne 2012 mu útok na zlatý hetrik nevyšiel.

Skončil druhý o päť stotín za Juhoafričanom Chadom Le Closom.

Obaja skočia do olympijského bazéna aj v utorok v Riu de Janeiro a rovnako by z toho mal byť očakávaný súboj o zlato.

16:18 - V medailovej bilancii krajín zatiaľ vedú Spojené štáty americké, ktoré získali 19 medailí (5 zlatých, 7 strieborných a 7 bronzových). Druhé miesto patrí Číne s 13 medailami (5-3-5). Aspoň jednu medailu získalo 38 krajín.

16:07 - Francúzski hádzanári potvrdili pozíciu favoritov, Katar zdolali 35:20.

15:50 - Austrálsku dráhovú cyklistku Melissu Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu počas pondelkového tréningu na velodróme v Riu de Janeiro verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch.

15:30 - V mužskom turnaji hádzanárov sa hrá repríza finále minuloročných majstrovstiev sveta medzi Francúzskom a Katarom. Po prvom polčase vyhrávajú Francúzi 16:13.

Pred štartom utorkového programu

Utorkový program Olympijských hier v Riu de Janeiro je chudobný na slovenské zastúpenie. Jediným našim reprezentantom v akcii bude Matej Beňuš.

Matej Beňuš postúpil do semifinále : fotogaléria

9.8.2016

Rodák z Bratislavy sa pri olympíjskej premiére prebojoval do semifinále v kategórii C1. V kvalifikácii postúpil časom 95,05 s zo šiesteho miesta.

Semifinálové jazdy sú na programe od 18.30 SELČ, finálové od 21,10 SELČ.

Dnes spoznáme aj držiteľov ďalších štrnástich olympijských medailí v ôsmich športoch - džudo, jazdectvo, plávanie, skoky do vody, streľba, šerm, športová gymnastika a vzpieranie.

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Beňuš získal striebro, bronzový Japonec ďakoval Slovákom (minúta po minúte)