United stratil vedenie a nezvládol zápas, Sevilla otočila a je vo finále

Futbalisti FC Sevilla sa radujú z gólu. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|16. aug 2020 o 21:00

FC Sevilla - Manchester United 2:1 (1:1)

Góly: 26. Suso, 78. de Jong - 9. Fernandes (11 m)

ŽK: Diego Carlos, El Hadadi - Williams, Rashford, Maguire, rozhodoval: Brych (Nem.), bez divákov

Sevilla: Bounou - Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon - Banega, Fernando, Jordan (87. Gudelj) - Suso (75. Vazquez), En Nesyri (56. De Jong), Ocampos (56. El Haddadi)

Manchester: De Gea - Wan-Bissaka (87. Fosu-Mensah), Lindelof, Maguire, Williams (87. James) - Fred - Greenwood (90.+3 Ighalo), Fernandes, Pogba, Rashford (87. Mata) - Martial

BRATISLAVA. Futbalisti FC Sevilla postúpili do finále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V nedeľňajšom prvom semifinálovom súboji na neutrálnej pôde v Kolíne nad Rýnom zvíťazili nad Manchestrom United 2:1.

Vo finále, ktoré sa bude hrať v piatok 21. augusta v Kolíne nad Rýnom, sa stretnú s úspešným z druhého semifinále Inter Miláno - Šachtar Doneck.

Rekordný päťnásobný víťaz súťaže zo Sevilly vyradil šampióna z roku 2017 po góloch stredopoliara Susa a útočníka Luuka de Jonga, hoci MUFC viedol od deviatej minúty po góle Bruna Fernadesa z jedenástky.

FC Sevilla - Man United: Momenty zo semifinále Európskej ligy: fotogaléria

16.8.2020

"Červení diabli" začali aktívne a už v siedmej minúte dostali šancu kopať penaltu. Diego Carlos tesne po zakončení Rashforda "skosil" hráča United a nemecký rozhodca Brych ukázal na biely bod, pokutový kop odobril aj VAR.

Loptu si tradične zobral Fernandes a nekompromisne pod brvno otvoril skóre. Sevillčania sa však nenechali vyviesť z rovnováhy, začali na kombináciu využívať krídelné priestory, Ocamposovu tvrdú strelu ešte De Gea v 16. minúte vyrazil na roh.

No kapituloval o ďalších desať minút, keď peknú kombinačnú akciu Sevilly hráči United zle pokryli a center Reguilona z pravej strany presnou strelou upratal do siete Suso.

Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, oba tímy sa snažili niečo vymyslieť a dostávali sa aj do zakončenia, ale obrany boli vždy na mieste. United boli o čosi nebezpečnejší, ale pokusy Martiala, Rashforda ani Fernandesa v sieti neskončili.

Hneď v 46. minúte mohol ísť Manchester opäť do vedenia, Fernandes skvele vysunul Greenwooda, ale toho v čistej šanci vychytal brankár Bounou. United súpera zatlačili, Rashford ani Martial však hradbu tiel obrancov neprepálili.

Štvrtú veľkú šancu v druhom polčase mal v 53. minúte Martial, po chybe obrancu sa dostal sám pred Bounoua, ale marocký brankár opäť čaroval. Hráči španielskeho klubu postupne opäť našli pevnejšiu pôdu pod nohami, snažili sa čoraz viac držať loptu.

V 73. minúte trafil sevillský Jordan z priameho kopu do ruky protihráča v múre, ale VAR Brychovi penaltu neodporučil.

V 78. minúte Navas skvele našiel v šestnástke striedajúceho De Jonga, na ktorého obrana United úplne zabudla, a holandský útočník už presne vedel, čo robiť - 2:1. V závere sa Manchestru už nepodarilo proti umne hrajúcemu súperovi vyrovnať.

ONLINE PRENOS: FC Sevilla - Manchester United (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Európska liga, semifinále, dnes, nedeľa)

Európska liga Semifinále 2019/2020
16.08.2020 o 21:00
Sevilla
2:1
(1:1, 1:0)
90+7 minúta
Ukončený
Manchester United
Prehľad
Góly: 26. Suso, 78. L. de Jong – 9. B. Fernandes (pen.). ŽK: 21. Diego Carlos (SEV), 87. Munir (SEV) – 17. Williams (MAN), 67. Rashford (MAN), 86. Maguire (MAN). Rozhodca: Brych – Borsch, Lupp. Diváci: Bez divákov.
Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Španielska Sevilla tak bude teraz čakať na svojho súpera v piatkovom finále. Ten vzíde zo súboja Inter Miláno – Šachťar Doneck. Favoritom je samozrejme klub z Talianska, no ako sme sa dnes presvedčili, ani to nedáva automatickú výhodu na trávniku.
Nepremenené šance Martiala, Rashforda či Greenwooda znamenajú, že do finále Európskej ligy postupuje Sevilla. Tej stačili na miestenku do posledného zápasu ročníka tri strely na bránu, z ktorých boli góly Susa a de Jonga.

Manchester United vstúpil do druhého polčasu dobre, no bol to Jasín Bunú, ktorý znemožnil Angličanom prechod do finále. Za hostí otváral skóre z penalty Bruno Fernandes, Portugalčan však na viac nestačil, hoci vytvoril množstvo finálnych prihrávok pre svojich spoluhráčov.
90+7
Koniec zápasu.
90+7
Jasín Bunú ešte raz rozohral od brány, už je de facto rozhodnuté.
90+6
Jesús Navas faulovaný Martialom, Sevilla už oslavuje postup na lavičke.
90+5
Pogba nedosiahol na center Fosu-Mensaha, dopredu šiel de Jong, ale Holanďan odmietol šancu na definitívu.
90+5
Sto sekúnd do konca nadstavenia.
90+4
Konečne center z ľavej strany, Jasín Bunú si poň poľahky prišiel.
90+3
Dva ofsajdy domácich, James len tak-tak, že stihol dobehnúť loptu, čím zamedzil ďalšiemu odkopu od brány.
90+3
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Mason Greenwood, prichádza Odion Ighalo.
90+2
Martial si loptu narazil s Matom, avšak ku spätnej prihrávke sa už nedostal. Do konca ešte štyri minúty.
90+1
Trochu zbytočne si to James hádzal pomedzi dvoch brániacich hráčov. Španieli posledné sekundy s aktívnym napádaním.
90+1
Nadstavuje sa 6 minút.
90
Fosu-Mensah prešiel cez protihráča na ľavom krídle, odhodlal sa k centru, no čerstvého Jamesa nenašiel.
89
Nepresný center na Pogbu či Jamesa, Jasín Bunú si dáva na čas pri výkope od svojej brány.
88
Trojnásobné striedanie prichádza už asi neskoro, no ale uvidíme. Sevilla bráni v deviatich, hore zostáva iba Luuk de Jong.
87
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Brandon Williams, prichádza Timothy Fosu-Mensah.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Juan Mata.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Aaron Wan-Bissaka, prichádza Daniel James.
Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Joan Jordán, prichádza Nemanja Gudelj.
87
yellowCardŽltú kartu vidí najskôr za nešportové správanie vidí aj Munir.
86
yellowCardDokonalo si podržal loptu a zároveň vypýtal faul Munir. Harry Maguire si za tento zákrok vypýtal žltú kartu.
85
Fernandes si ďalšiu penaltu nevypýtal, Fernando ho čisto odzbrojil. Potvrdil to aj videorozhodca.
84
Franco Vázquez vypálil volejom po centri Banegu. Bolo to nepresné, avšak ďalšie sekundy k dobru pre zástupcu španielskeho futbalu v Európskej lige.
83
Banega s rohovým kopom na konte. Tri minúty sa hrá ďaleko od brány domácich.
82
Munir nenadviazal na svojho kapitána, z bránkovej čiary neodcentroval do ohňa. To mu ale vadiť nemusí, Maguire zahnal Williamsa a United strácajú jednoduchú loptu bez akéhokoľvek nátlaku.
81
Fernandes neuspel pri prechode cez Diega Carlosa, Benega neprepasíroval loptu cez Brandona Williamsa.
80
Desať minút do konca riadneho hracieho času. Manchester United stále nestriedal, zmena by bodla najmä dvojici Greenwood – Rashford.
78
78
goalSevilla dala gól! Z ničoho nič Španieli vedú 2:1! Vázquez vysunul na pravom krídle Jesúsa Navasa, ktorý cez Williamsa našiel v pokutovom území LUUKA DE JONGA! Skúsený kapitán Sevilly poslal loptu medzi trojicu Lindelof, Maguire a Wan-Bissaka.
77
Nie až tak presná strela vypadla Bunúovi z rukavíc, na dvakrát však už loptu spacifikoval.
76
Primilmovaný pád Williamsa po výhode na Martiala, na druhej strane padá aj Munir bez pričinenia faulu.
75
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Suso, prichádza Franco Vázquez.
74
Videorozhodca odmietol diskusiu o pokutovom kope, Sevilla však s protestami neprestáva.
73
Joan Jordán avizuje ruku Bruna Fernandesa, rozhodca ale ponecháva hru plynúť.
72
Smolný faul Wan-Bissaku na Reguilóna. Zákrok na hranici šestnástky, toto je nebezpečná situácia.
71
Victor Lindelöf odvracia hlavou pred de Jonga, Sevilla ale zostáva nasťahovaná na polovici anglického mužstva.
70
Trochu sebecký Greenwood neprestrelil stopéra Carlosa, pritom sa mu ponúkalo viacero alternatív na prihrávku. Svoj hnev preto dáva najavo i tréner Manchestru United.
69
Paul Pogba chcel skúsiť šťastenu, avšak delovka z dvadsiatich metrov letela mimo bránu.
68
Pridlhý center zo stredu poľa od Banegu na de Jonga. Polovica druhého polčasu sa práve ukončila. De Gea bude rozohrávať od svojej svätyne.
67
yellowCardŽltú kartu za protesty vidí na prelome minút Marcus Rashford.
65
Sergio Reguilón kľačí na nohách a pýta sa, prečo sa toto pískalo. Greenwood si ale šikovne nedovolený zákrok vypýtal.
64
Pogba zbytočne držal loptu v strede poľa proti trojici protihráčov. Francúz sa už bez lopty musí presúvať hlbšie k svojej bráne.
63
Arbiter musí upokojiť Joana Jordána a Martiala. Obaja hráči si trochu skočili do vlasov.
62
Uvidíme, kedy sa odhodlajú k striedaniam aj hostia. Tí v poslednom dueli vytiahli ako žolíka z lavičky Juana Matu a Španiel pomohol k triumfu nad Kodaňou.
61
Domáci sa ubránili a vyrazili dopredu. Striedajúci Munir neprešiel cez rozum Williamsovi, o pár sekúnd na to takticky podrazil svojho súpera. Bez karty.
60
Na konci hodiny hry tu bol prienik Greenwooda z pravej strany do pokutového územia protivníka. Je z toho rohový kop po zrazenom centri.
59
Píska sa však po zákroku Lindelofa na Banegu. Minimálne kontroverzné rozhodnutie.
58
Deväť hráčov v bielom bránilo šestnástku Sevilly, pred ktorou padol Greenwood. Jednalo sa o faul, píšťalka rozhodcu ale zostala nemá...
57
Napokon dvojité striedanie, Ocampos bol na ľavej strane ihriska dosť viditeľný. Oproti nemu tu bol Nasjrí, ktorý proti stopérom United nemal šancu na úspech.
56
changeStriedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Lucas Ocampos, prichádza Munir.
Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Júsuf Nasjrí, prichádza Luuk de Jong.
55
Celé sa to končí pristúpenou nohou Jesúsa Navasa, ktorú omylom prišliapol Martial.
54
importantUž ani nepočítam, ktorá to šanca pre Anthonyho Martiala. Deviatka Manchestru United neprelobovala Bunúa, ktorý bleskovo vyráža z brány pri zmenšovaní streleckého uhla.
53
importantA ďalšia zahodená tutovka Manchestru! Chyba v rozohrávka Sevilly, Pogba vysunul na pár metrov Martiala, Francúz však zas a znova triafa iba nohu gólmana španielskeho FC!
51
Nasledoval rohový kop. Pogba vrátil hlavičkou loptu do ohňa, no tam už hostia nedokázali nič vyťažiť. Uf, za 5 minút v druhom polčase mohlo byť pokojne aj 4:1.
50
50
importantTlak pokračoval ďalej, znovu Martial a potom ani Rashford neprepálili hradbu padajúcich tiel sevillských hráčov.
49
importantLopta prepadla až ku Martialovi na zadnej žrdi, ten však z uhla neprekonal Bunúa!
48
Manchester po zmene strán aktívnejším celkom. Angličania majú ofenzívnejší tím, a preto nechcú nechať nič na náhodu.
46
46
importantJasín Bunú pravou nohou chytá čistý gól Masonovi Greenwoodovi! Skvelá prihrávka od Fernandesa, chýbalo tomu naozaj málo a mohlo byť 1:2.
46
Začal sa druhý polčas.
Manchester United ovládol prvú štvrťhodinu hry, keď po penalte Fernandesa viedol 1:0. Následne však pílku ťahala Sevilla, ktorá vyrovnala zásluhou Susa. Záverečné minúty prvého dejstva boli viac rozhárané, množstvo nepresností prerušili až zákroky gólmana Bunúa.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
A znovu Rashford v posledných sekundách. Brejk dvaja na dvoch, Angličan to prehnal s kľučkami, čím stratil možnosť vystreliť...
45+1
importantJasín Bunú reflexívne boxuje loptu po half-voleji Bruna Fernandesa! Tak predsa len ešte mohol prísť gól.
45+1
Nadstavujú sa napokon dve minúty, asi vzhľadom aj na penaltové okamihy.
45
Marcus Rashford si zbehol z ľavého krídla viac na os ihriska a zakončil iba mimo ľavej žrde.
44
Diego Carlos čisto odzbrojil Bruna Fernandesa. Dirigent hry hostí ešte chcel odcentrovať z bránkovej čiary, no po fyzickom súboji na to nemal nárok.
43
Najprv si vo vzduchu Nasjrí pomohol faulom proti Williamsovi, potom útočník Sevilly trafil Angličana do tváre pri chôdzi. Nebolo to ale úmyselné, pokračujeme bez trestu.
42
Taktický faul Wan-Bissaku po spolupráci Ocamposa a Benegu. Sekundy pomaly plynú, prestávka sa blíži. Nebude ani nejaký extra dôvod na výrazné nadstavenie.
40
Júsuf Nasjrí obdržal úder po vzdušnom súboji s Maguirerom. Obyčajný faul bez nejakého úmyslu, karta z toho nemôže byť.
39
importantRashford trafil bránu, lopta letela vzduchom a Bunú ju vyráža pred seba. Maguire prišiel s pre neho netradičným centrom a ako sa čakalo, nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.
38
Banega trafil v sklze Pogbu pri snahe konečne odvrátiť loptu mimo svojej polovice. Je z toho iba faul a nariadený priamy kop z dobrých 30 metrov.
37
Manchester United už minútu pred šestnástkou Jasína Bunúa. Bude z toho niečo?
36
Desať minút do konca prvého dejstva, trochu hluchá pasáž duelu.
35
Sevilla prehusťuje stred poľa, čo jej výrazne pomáha pri čistení útokov súpera. Aj teraz sa snažil Pogba nájsť Fernandesa, no nevyšlo to.
33
importantPekná kombinácia United sa končí ranou Martiala zo 16 metrov meter nad bránu. Toto mal Francúz trafiť oveľa lepšie vzhľadom na svoje kvality a dobre o tom vie. Na koncovku mal totiž dostatok času.
32
Na druhej strane ihriska si ale Fernandes nedokázal spracovať dlhý pas. Chce to väčší impulz v záložnej rade, Portugalčan, ktorý premenil penaltu je na väčšinu vecí sám.
31
Domácim sa darí útočiť po ľavej strane pomocou Ocamposa a Reguilóna. Teraz však defenzíva Manchestru zavelila k väčšej opatrnosti.
30
Dnes trochu neviditeľný Paul Pogba rozbieha novú akciu Manchestru. Sevilla s aktívnym pressingom, Španieli dobre vedia, čo robia.
29
Jules Koundé si vypomohol faulom na deliacej čiare. Rýchla rozohrávka voľného kopu, Fernandes z 50 metrov bránu (ne)prekvapivo netrafil.
28
Bruno Fernandes našiel v šestnástke azda najlepšieho hlavičkára United – Harryho Maguirea. Kapitán Red Devils však netrafil letiace teleso ideálne, to končí iba na tribúne.
28
Práve Wan-Bissaka sa snaží odčiniť svoju hrúbku, Angličan získal pre svoj tím rohový kop.
27
Trochu vypustenie súboja od Wan-Bissaku na pravej strane obrany a hneď je z toho gól. Výhoda Manchestru sa razom pominula.
26
26
goalSevilla dala gól! Až príliš jednoducho sa cez ľavú stranu dostal do šestnástky Sergio Reguilón. Krásne vysunutie, Reguilón našiel na druhej strane veľkého vápna SUSA, ktorý mal dostatok času na to, aby poslal loptu k tyči!
25
Mierny tlak sa končí hlavičkou vysoko nad bránu Davida de Geu. Najvyššie vyskočil aktívny Ocampos, center predtým podvihol hore Aaron Wan-Bissaka.
24
Sevilla oblieha veľké vápno protivníka, Manchester sa ale konsolidovane bráni.
22
Hráčmi lomcujú emócie. Fred dostáva finálne varovanie po zákroku na Ocamposa.
21
yellowCardNuž, nemecký rozhodca je aspoň spravodlivý. Carlos Diego zozadu poslal k zemi Martiala, inak by hrozil smrtiaci brejk. Fernandes tak už veľmi vpredu nemal s kým, takže na žlté karty to máme 1:1.
20
Ďalší nedovolený zákrok hostí, proti pravidlám hral Rashford. Zlízol si to Navas, ktorý proti Rashfordovi hral v drese Manchestru City.
19
Prísny verdikt Felixa Brycha. Nemecký arbiter píska faul Masonovi Greenwoodovi, ktorý si pomáhal rukami v súboji s obrancom. Bolo to skôr vzájomné, ale dá sa rozumieť tomu, prečo hvizd prišiel.
18
Brunovi Fernandesovi sa v šestnástke ponúkali Pogba aj Rashford, napokon prihrával iba na jeho hranicu na Freda. Ten nedokázal vystreliť, dobre sa ale vrátil a loptu získal na dvakrát na svoje kopačky.
17
yellowCardA teraz nedávno spomínaný Brandon Williams prebrúsil nohy Joana Jordána. Je z toho rovno aj žltá karta. Naozaj tvrdý zákrok.
16
Sevilla zvyšuje obrátky. Lucas Ocampos páli z uhla iba do pozorného de Geu. Bol z toho roh, ktorí domáci nedokázali zúžitkovať. Napriek tomu naďalej pri lopte.
15
Lopta teraz nebezpečne prepadla na malom vápne United. Posledným hráčom hostí bol Brandon Williams, odchovanec klubu upratal loptu.
14
importantFred v obrovskej šanci po rýchlom brejku míňa! Sám predtým vybojoval loptu, no pri zakončení z desiatich metrov od brány sa ukázalo, že je ho pravačka je slabšia, ako ľavačka. Brazílčan netriafa priestor brány, defenzíva Sevilly si môže vydýchnuť.
13
Španielom sa dvakrát podarilo presne presunúť hru najprv sprava doľava a potom späť na krídlo. Horšie to už bolo pri centri z prvej od kapitána Jesúsa Navasa, ktorý poslal loptu iba za bránu de Geu.
12
Skorý gól z penalty posúva United do psychickej výhody. Sevilla napriek tomu chce hrať útočne. Uvidíme, ako tento zásah ovplyvní zvyšných 80 minút.
11
Banega sa dostával k lopte v pokutovom území súpera k strele, no preváhal ideálny moment. To využil Maguire, ktorý ho odstavil od lopty. Všetko to ale vyplynulo zo straty lopty Paula Pogbu v stredovom kruhu.
9
9
goalManchester United dal gól!
BRUNO FERNANDES rutinérsky zavesil loptu pod brvno do pravej hornej časti a je to 0:1! Jasín Bunú síce uhádol smer letu lopty, no bola to parádne prevedená exekúcia!
8
Loptu si stavia na biely bod tradične Bruno Fernandes, Rashford medzičasom ošetrovaný za bránou Sevilly.
7
7
importantMartial oklamal Koundého, Rashford zakončoval cez Diega Carlosa, ktorý ho zobral sklzom! Je z toho penalta, Rashford bol pri strele vykoľajený, dorážka Fernandesa už prišla z uhla. Rozhodca nariaďuje pokutový kop!
6
V prvých minútach vidíme množstvo nepresností. Sevilla sa snaží o finálne kolmice, zatiaľ čo Manchester postupuje dopredu po maličkých krokoch.
5
Obrancovia United si dali pozor na nákop argentínskeho špílmachra. V hustom daždi Angličania už smerujú znovu dopredu.
4
Sergio Reguilón neodcentroval z uhla cez Lindelofa, rohový kop aj pre Sevillu. K rohovej zastávke už mieri Éver Banega.
3
Hrá sa teraz v strede poľa, nikto nechce urobiť chybu.
2
Po aktivite Greenwooda a Fernandesa zahrávali hostia rohový kop. Rozohrávka nakrátko, lopta napokon letela do pokutového územia. V ňom si faulom pomohol kapitán Maguire.
1
Výkop obstaral klub z Anglicka, dnes hrajúci v novej sade čiernych dresov. Sevilla na druhej strane v bielom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Sergi Gómez, Munir, Gudelj, Escudero, L. de Jong, Ó. Torres, F. Vázquez, Lara, Genaro, Pérez.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Williams – Fred – Greenwood, B. Fernandes, P. Pogba, Rashford – Martial.
Náhradníci: Grant, Romero – Bailly, Mata, Lingard, Pereira, D. James, Fosu-Mensah, Ighalo, N. Matić, McTominay, Mengi.

Rozhodca: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se naposledy utkaly v osmifinále Ligy mistrů v sezoně 2017/18. První utkání na hřišti Sevilly skončilo bezbrankovou remízou, v Anglii ale Sevilla vyhrála 2:1 a postoupila.

Manchester United je tradičním anglickým týmem, který má za sebou poměrně povedenou sezonu, protože se mu podařilo díky výbornému závěru vyhoupnout se na třetí místo Premier League a má tak už jistotu Ligy mistrů pro příští sezonu.

V základní skupině Evropské ligy United obsadili první místo s 13 body, když měli za soupeře Alkmaar, Partizan a Astanu. V prvním kole vyřazovací části United narazili na beligcké Bruggy, které vyřadili po výsledcích 1:1 venku a 5:0 doma.

V osmifinále si Manchester vychutnal rakouský LASK a postoupil po výsledcích 5:0 venku a 2:1 doma. Čtvrtfinále už United odehráli na německé neutrální půdě a v dramatickém utkání porazili 1:0 po prodloužení Kodaň. V závěru sezony se United dostali do vynikající formy a z posledních 24 utkání jen jednou prohráli. Poslední tři utkání Manchester zvízězil.
Sevilla FC

Sevilla je tradičním španělským klubem, o kterém by se dalo říci, že je specialistou na Evropskou ligu, protože tuhle soutěž vyhrál za posledních šest let hned třikrát. V domácí soutěži Sevilla skončila na čtvrtém místě, takže příští sezonu si zahraje základní skupiny Ligy mistrů.

V základní skupině Evropské ligy Sevilla obsadila v konkurenci APOELu, Karabachu a Dudelange první místo s 15 body. V prvním kole vyřazovací fáze andaluský tým vyřadil po výsledcích 1:1 venku a 0:0 doma Kluž.

Osmifinále už se odehrálo na neutrální půdě v Německu a Sevilla porazila 2:0 AS Řím. V následném čtvrtfinále si pak poradila 1:0 s Wolverhamptonem. Sevilla je ve skvělé formě, poslední tři utkání vyhrála a neprohrála už devatenáctkrát v řadě.
importantVzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu semifinále Európskej ligy medzi FC Sevilla a Manchester United.

Duel sa odohrá v Nemecku, kde prebieha celý finálový turnaj Európskej ligy. O jednu z miesteniek do záverečného zápasu ročníka si to tímy rozdajú v Kolíne na štadióne RheinEnergieStadion.

Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»United stratil vedenie a nezvládol zápas, Sevilla otočila a je vo finále