Český brankár Lukáš Pařík inkasuje gól. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|29. dec 2020 o 17:00

Američania využili tri presilové hry.

USA - Česko 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Góly: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras, 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield)

EDMONTON. Hokejisti USA zvíťazili v utorkovom zápase B-skupiny na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov nad Českom vysoko 7:0.

Na konte majú po troch odohratých súbojoch šesť bodov a aktuálne sú vďaka lepšiemu skóre na prvom mieste skupiny.

Na ich jasnom triumfe sa podieľal piatimi kanadskými bodmi krídelník prvého útoku Trevor Zegras. Výber Anaheimu v prvom kole minuloročného draftu NHL pridal k dvom gólom tri asistencie.

Česi, ktorí proti zámorskej veľmoci inkasovali šesťkrát v druhej polovici stretnutia, nazbierali v doterajšom priebehu šampionátu tri body.

V tretej tretine inkasovali tri góly pri vlastnom oslabení a utŕžili už druhý debakel na turnaji. Vo svojom úvodnom vystúpení podľahli Švédom 1:7.

ONLINE PRENOS: USA - Česko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina B 2020/2021
29.12.2020 o 20:00
USA
7:0
(0:0, 3:0, 4:0)
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras, 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 52. Boldy (Zegras, Caufield). Rozhodca: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (všetci CAN). Diváci: bez divákov.
V tretej tretine pokračovala aktívna hra USA a aj gólový uragán tohto výberu do 20 rokov. Až tri presilovky po sebe využilo USA na strelenie gólu a jeden dalo pri avizovanom vylúčení. No, kto by to bol povedal, že po vyrovnanej prvej tretine prídu ďalšie dve, kde to Česko nezvládlne a podlahne veľkému tlaku súpera. USA tak zvíťazilo nad Českom 7:0 a získava veľmi dôležitý tri body do tabuľky a vďaka lepšiemu skóre ide na čelo skupiny B. Česko má aj naďalej 3 body a nachádza sa na 4. mieste, pričom bude o play-off bojovať ešte v priamom zápase s Rakúskom. USA sa postaví ešte proti Švédsku.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!
Koniec zápasu.
59:34
Ešte to český výber skúša v útočnom pásme, ale dnes už zrejme nedostiahne ani čestný presný zásah.
58:01
Boli ohlásené posledné dve minúty v tretej tretiny a tak aj v tomto zápase.
57:00
Česko v plnom počte.
56:48
Česko dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.
56:08
Polovica tejto presilovky USA je už minulosťou, žiadnu šancu a dokonca ani strelu si Američania nevypracovali.
55:10
Nuž a je tu ďalšia presilovka pre USA. Uvidíme, či skončí gólom, Česko sa tak už bude do konca zápasu zrejme len brániť.
55:00
Vylúčenie v tíme Česko (Stanislav Svozil – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
54:05
Túto presilovku USA napokon nevyužilo, ale pokračuje aj naďalej vo veľkej aktivite a Česko bude mať čo robiť, aby nedostalo ďalší gól.
53:52
53:42
importantTeraz si už Malík pripisuje úspešný zákrok a hra je prerušená! Beniersem sa dostával k odrazenému puku, ale Malík ho napokon schoval pod svoju lapačku!
53:30
importantUž po tretíkrát v tomto zápase zachránila Česko konštrukcia brány! Veľká nápor USA počas presilovky pokračuje ďalej, Zegras má zálusk na hattrcik, ale tyčka českej bránky tomu zabránila!
52:58
USA úspešne kombinuje v útočnom pásme a drží Česko pod tlakom. Zatiaľ však neprišla presná strela na Malíka.
52:02
Ďalšia presilovka pre americký výber, nuž Česko si to samo celé komplikuje a dáva súperovi šancu navýšiť svoje vedenie.
51:52
Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., držanie).
51:22
changeStriedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Lukáš Pařík, prichádza Nick Malík.
51:22
51:22
goalUSA dalo gól!

Česko chcelo vystriedať po šiestom góle brankára, ale trvalo to príliš dlho a rozhodcovia potrestali Česko dvojminútovým vylúčením za zdržiavanie. USA využilo tretiu presilovku za sebou a upravuje stav stretnutia na 7:0! Pred bránkou dostal puk MATTHEW BOLDY a ten krásnym spôsobom ho dostal za bezmocného Paříka!
Asistencie: Travis Zegras, Cole Caufield.
50:34
Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – zdržiavanie hry / neskorý nástup). Trest odpyká Pavel Novák.
50:22
50:22

Po reklamnej prestávke nasledovala presilovka USA, ktorá bola v poradí tretia a aj tú napokon USA dokázalo využiť na strelenie gólu! K puku sa dostal COLE CAUFIELD a svoj únik na Paříka zakončil presnou gólovou strelou – 6:0!
Asistencie: Travis Zegras, Cameron York.
50:03
Vylúčenie v tíme Česko (Filip Koffer – 2 min., sekanie).
50:03
Po veľmi dlhej dobe si zákrok pripisuje Knight, ale pohodlne schoval puk vo svojej výstroji a nasledovať pred buly bude reklamná prestávka.
49:33
Česko sa aj naďalej musí brániť a ak to pôjde takto ďalej, dnes to bude pre český výber po prvýkrát na turnaju strelecky naprázdno.
48:28
Američania pokračujú vo svojej aktivite a je už jasné, že zvyšok tretej tretiny dohrajú s veľkou chuťou.
48:02
Česko hrá v plnom počte.
48:02
48:02

Napokon americký výber do 20 rokov využil túto presilovku a vyhráva 5:0! Po výbornej kombinácii sa k puku dostal ARTHUR KALIYEV, presunul sa bližšie k bránke a tvrdou strelou prekonáva Paříka!
Asistencia: Cameron York, Travis Zegras.
47:55
USA robzehlo svoju druhú presilovku v tomto zápase. Tú prvú na gól nevyužilo, uvidíme, či sa to podarí teraz.
47:45
Vylúčenie v tíme Česko (David Jiříček – 2 min., podrazenie).
47:18
No uvidíme, čo nám ešte zvyšok tretej tretiny ponúkne. Snáď sa dočkáme nejakej ďalšej zaujímavej situácie.
47:00
Je tu reklamná prestávka.
46:43
USA už má prakticky veľmi dôležité tri body vo vrecku a to znamená postup do štvrťfinále. Česko tak bude musieť bojovať v priamom súboji o miestneku do play-off s Rakúskom.
46:03
46:03

Je tu štvrtý gól v českej bránke a o osude zápasu už je zrejme definitívne rozhodnuté! Pri avizovanom vylúčení na českej strane sa dokázali Američania presadiť, keď presnú prihrávku dostal na hokejku TREVOR ZEGRAS a ten z bodu na vhadzovanie krásnou strelou pod hornú tyčku prekonáva bezmocného Paříka – 4:0!
45:13
Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale žiadne zaujímavé situácie z tohto neprichádzajú.
44:42
Po krátkom nápore USA sa smerom dopredu dostal český výber, ale nepresné zakončenie nijak bránku súpera neohrozilo. Česko však ešte kombinuje v útočnom pásme.
43:35
Od modrej čiary to vyskúšal Helleson, ale jeho pokus dokázal Pařík vyraziť do bezpečia. Američania pokračujú vo svojom útočnom nápore.
43:12
Najmanove nahodenie na americkú bránku nebolo nebezpečné a brankár Knight dokázal rýchlo rozohrať puk na svojich spoluhráčov.
42:49
Šance na to český výber doposiaľ mal, v tretej tretine sa však zatiaľ len bráni pri útokoch súpera.
42:08
USA kombinuje v útočnom pásme, ale nemá žiadny výrazný tlak. Uvidíme, či sa dnes ešte gólu v tomto zápase dočkáme, Česko by určite chcelo aspoň raz skórovať.
41:40
Američanom nevyšiel rýchly prechod do útočného pásma a tak bude nasledovať buly v útočnom pásme Česka.
40:56
Pařík išiel pre puk za svoju bránku a rozohral ho veľmi zle, našťastie pre neho to súper nedokázal potrestať.
40:10
Posledná tretia tretina sa naplno rozbehla, buly vyhralo USA, ktoré je na najlepšej ceste získať tri body.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Prostredná tretina tohto stretnutia je minulosťou a v nej sme videli trojgólový uragán amerického výberu do 20 rokov. Celé to začal v 26. minúte Brink, následne sa pri hre 4 ma 4 presadil v 34. minúte Zegras a v 36. minte sa po druhýkrát gólovo presadil Brink. USA tak po dvoch tretinách vyhráva 3:0 nad Českom a pri americkej aktivite sa zdá byť o stretnutí rozhodnuté.

Je tu však ešte posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:51.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
importantPrvý český gól v tomto zápase mal teraz na hokejky Teplý, ale v dobrej pozícii poslal puk len do Knightovej vyrážačky!
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:27
Aj naďalej sa hrá v útočnom pásme amerického výberu, Česko by už chcelo koniec druhej tretiny prečkať bez ujmy.
38:11
Pařik musel vyrážať strelu od modrej, USA ešte pokračuje vo svojom nápore ďalej.
37:47
Nasleduje reklamná prestávka.
36:56
Momentálne je to rozdielom triedy a vyzerá to, že USA získane dôležité tri body z tohto zápasu. Ale ešte nemôžme predbiehať, je tu záver druhej tretiny a potom aj celá tretia tretina.
35:56
35:56

Američania v krátkom slede pridávajú svoj tretí gól v tomto zápase a pomaly to z českej strany vyzerá na uterák! Opäť česká defenzíva nezvládla situáciu pred svojou bránkou, k presnej prihrávke sa dostal BOBBY BRINK a jeho pokus sa šikovne od tyčky odrazil do siete – 3:0!
Asistencie: Matthew Beniers, Ryan Johnson.
34:45
Česko prehráva o dva góly a toto je už veľmi ťažká pozícia. Navyše, USA stále pokračuje v aktívnej hre a je na koni.
34:28
Oba celky hrajú v plnom počte.
33:30
33:30

Americký výber do 20 rokov dáva svoj druhý gól v tomto zápase! Stalo sa tak pri hre 4 na 4, keď USA krásne prešlo do útočného pásma, Thrun nazačil strelu a následne prihral na nepokrytého TREVORA ZEGRASA a ten poslal puk do odkrytej bránky – 2:0!
Asistencie: Henry Thrun.
32:37
Vylúčenie v tíme USA (John Farinacci – 2 min., hrubosť).
32:37
Vylúčenie v tíme Česko (Adam Najman – 2 min., hrubosť).
31:47
importantAle zakrátko sa Novák predsa len dostal do zakončenia, ktoré narobilo Knightovi problémy, ale napokon schovla puk vo svojej výstroji!
31:36
Konečne sa po dlhšej dobre dostalo do útoku aj Česko, po prihrávke od Rašku to chcel skúsiť na strelu Novák, ale bol včas od puku odstavený.
30:47
Česko sa previnili zakázaným uvoľnením, nasledovať bude reklamná prestávka.
30:10
Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. USA vyhráva nad Českom 1:0!
29:38
USA nezachytilo puk v útočnom pásme a tak ďalší útok bude zakladať zo svojho pásma. Česko si môže vydýchnuť.
29:11
Český výber prerušil tlak súpera a ide rýchlo striedať. Teraz museli Česi vynaložiť veľmi veľa síl v obrane, druhý gól v ich sieti bol už takmer na spadnutie.
28:48
Znova sa však USA usadilo v útočnom pásme, hrá sa veľmi dlho bez prerušenia a Česko je pod neustálym tlakom svojho dnešného súpera.
28:10
Pri rohu klziska prebiehal veľký boj o puk, ktorý napokon získal český výber a môže sa tak oslobodiť.
27:42
Americký výber výborne operuje v útočnom pásme a presne takýto obraz hry mu vyhovuje, krátke a presné prihrávky robia Česku problémy.
27:15
USA aj naďalej kombinuje v útočnom pásme a Česko je pod obrovským tlakom. Česi len posielajú puk do stredného pásma.
26:33
Česko bude teda musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Americký tlak však stále pokračuje, český výber má pred sebou náročnú úlohu.
25:33
25:33

Je tu otvárací gól tohto stretnutia a postaral sa oň americký výber do 20 rokov! Stalo sa tak po veľmi peknej kombinácii v útočnom pásme, keď najprv Pařík vyrazil strelu od modrej, ale následná dorážka prepadla cez jeho betóny a puk do bránky potom v skrumáži dopravil BOBBY BRINK – 1:0!
Asistencie: Brett Berard.
24:15
Puk sa dostal na hokejku Langa, ale ten sa nedokázal individuálne presadiť.
23:49
Už sa hra rýchle prelieva z jednej strany na druhú, stále však čakáme na otvárací gól tohto stretnutia.
23:19
23:19
importantNebezpečná strela od amerického reprezentanta Boldyho, ale brankár Pařik vytasil včas svoju lapačku a to mal navyše zakrytý výhľad!
22:45
Teraz český výber do 20 rokov nemohol v útoku pokračovať kvôli ofsajdu.
22:16
Pokus o rýchly prechod do útoku Česku nevyšiel, je z toho zakázané uvoľnenie.
21:44
Zasahovať teraz musel aj Pařík, rovnako si však pripisuje úspešný zákrok a tak je hra prerušená, nasledovať bude buly v útočnom pásme USA.
21:15
Ale český prechod do útočného pásma bol zaujímavejší, Vitouchova strela končí v lapačke amerického brankára.
20:23
Kučeřík potiahol puk do útočného pásma, ale puk sa k Lanhovi nedostal. Následne sa však USA nevydaril rýchly brejk.
20:10
Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Česko.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodná tretina medzi USA a Českom je už minulosťou, napokon sme v nej žiadny gól nevideli. Hokej to však bol veľmi zaujímavý, hra sa presúvala z jednej strany na druhú a oba celky mali aj nejaké tie šance. Česku však v dvoch prípadoch pomohla konštrukcia bránky, USA malo zase veľké problémy s rýchlymi brejkmi súpera.

Verme, že druhá tretina bude rovnako zaujímavá a kvalitná a že už padne aj presný zásah. Začne sa približne o 20:56.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Hra je prerušená, pred českou bránkou museli rozhodcovia riešiť menšie strkanice.
19:01
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:21
importantČesko mohlo otvoriť skóre tohto zápasu! Po rýchlom brejku sa dostal do zakončenia Teplý po prihrávke od Rašku, ale jeho strela tesne míňa americkú bránku a z jeho spoluhráčov už na dorážku nik nedočiahol!
18:10
Američana operujú v útočnom pásme, uvidíme, či sa im podarí krátko pred koncom prvej tretiny niečo zaujímavé vymyslieť.
17:40
Zakázané uvoľnenie Česka, takže USA získava buly v útočnom pásme.
16:21
Za svojou bránkou zastavil puk Pařík, jeho spoluhráči sa už snažia o prechod do útočného pásma.
15:43
Pařik tečoval puk do bezpečia, ale Česko sa k nemu nedostáva a tak opäť pokračuje nápor amerického výberu do 20 rokov.
15:20
USA teraz dlho drží puk na svojich hokejkách, ale nevie si vypracovať žiadnu zaujímavú príležitosť.
14:48
Pomaličky sa blíži záverečná čas prvej tretiny. Hra má veľmi rýchle tempo, často sa neprerušuje, proste typický obraz hry v tejto kategórii.
14:10
Nahodenie puku od modrej, Česko momentálne operuje v útočnom pásme, nevie sa ale dostať k poriadnemu zakončeniu.
13:14
Vhadzovanie v strednom pásme vyhralo Česko, ale puk rýchlo stratilo a znova sa začína americký tlak.
12:42
Opäť sa tak stredajú rýchle útočné akcie na oboch stranách. Na otvárací gól však aj naďalej čakáme.
12:06
importantZrodil sa rýchly brejk Česka, puk potiahol do útočného pásma Lang a svojou prihrávkou hľadal Myšáka, ten však napokon na puk v ideálnej pozícii nedočiahol!
11:36
importantDruhýkrát zachránilo Česko konštrukcia bránky! Caufieldovo zakončenie sa tak do siete nedostalo, český výber mal znova veľké šťastie.
11:10
K puku sa dostal Lang a jeho zakončenie donútilo Knighta k zákroku. Hra je prerušená a pred buly je tu ešte reklamná prestávka.
10:58
Dlhšiu dobu sa už hra neprerušovala, oba tímy však majú problémy s úspešným prechodom do útočného pásma.
10:27
Ani Česko tak svoju prvú presilovku nevyužilo na gól, prakticky neohrozilo súperovu bránku. Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny.
10:07
USA v plnom počte.
09:28
USA dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia a oba celky rýchlo striedajú.
09:10
Česko má problém sa rozostaviť v útočnom pásme, ale stále drží puk na hokejkách.
08:17
A je tu prvá presilovka pre Česko v tomto zápase. Uvidíme, ako zvládne početné oslabenie americký výber.
08:07
Vylúčenie v tíme USA (Ryan Johnson – 2 min., podrazenie).
07:53
Turcotte potiahol puk do útočného pásma, jeho strela bola zblokovaná do bezpečia. Hra sa tak presúva pred českú bránku, je to ako na hojdačke.
07:29
Česko vyhralo buly a vyrazne zatlačilo na súpera. Knight v krátkom slede musel zasahovať hneď dvakrát, pod tlakom je tak teraz USA.
07:07
Knight musel zasahovať v americkej bránke, Teplého strelu však schoval vo svojej výstroji a nasleduje reklamná prestávka.
06:38
Američania nevyužili svoju prvú presilovku v tomto zápase, nebola moc dobre zahratá. Česko sa teraz snaží preniknúť do útočného pásma.
06:05
05:48
USA pokračuje v presilovke, ale Česku sa darí teraz držať hru ďalej od svojej brány, zatiaľ je to v oslabení veľmi dobrá hra českého výberu.
05:16
Teraz bolo veselo pred českou bránkou, najprv skúšal zakončiť Turcotte, ale nepodarilo sa mu to. Potom od modrej pálil York, ale Pařík presným zákrokom hru prerušil.
04:15
Amerika hrá prvú presilovku v tomto zápase a to celkom skoro. To bude veľká previerka pre český výber.
04:05
04:05
Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., hrubosť).
03:48
USA pokračuje vo svojom nápore a znova je usadené v útočnom pásme. Česko teraz čelí veľkému tlaku súpera, musí sa mať na pozore.
03:16
importantPrvá zaujímavá situácia v tomto zápase! USA založilo rýchly brejk a s pukom išiel pred českú bránku Berard, ale jeho zakončenie z uhla napokon Pařik z tesnej blízkosti vyrazil do bezpečia! Následne ešte pálil LaCombeho a jeho pokus zastavila konštrukcia bránky!
02:39
Zrazený puk na českú striedačku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
02:10
Hra začína mať veľmi rýchly spád, oba celky sa skúšajú presadzovať častou streľbou.
01:35
A už musel zasahovať aj brankár Knight, ale poradil so so zakončením od Nováka. Česi sa vracajú späť do svojho obraného pásma.
00:15
Pařík si hneď v prvých sekundách pripisuje úspešný zákrok, keď vyrazil strelu súpera do bezpečia. K puku sa teda dostáva Česko.
00:10
Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo USA a pokúsi sa tak o svoju prvú útočnú akciu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche. Česko ponechalo kompletnú víťaznú zostavu zo zápasu s Ruskom.

Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja. Šampionát hráčov do 20 rokov pokračuje ďalej, v základnej skupine B dnes proti sebe nastúpia USA a Česko. Oba tímy majú zatiaľ na svojom konte 3 body a tento duel je pre nich veľmi dôležitý z hľadiska umiestnenia do štvrťfinále. Verme, že tak uvidíme zaujímavé stretnutie. Prezrite si zatiaľ zostavy oboch celkov, tesne pred začiatkom sa znova prihlásime. Dá sa očakávať mierne posunutie začiatku.
Úvodné zostavy:

USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo

Česko: Pařík (N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl

Rozhodca: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (všetci CAN)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to USA a Česka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

USA nevstúpilo do turnaja úspešne, keďže podľahlo Rusku v dramatickom zápase 3:5. Následne si však USA napravilo chuť v zápase s Rakúskom, kde doslova zdemolovalo svojho súpera 11:0 a s troma bodmi je mometálne USA na 4. mieste. Česko rovnako nezačalo turnaj ideálne, síce so Švédskom po prvej tretine hralo 1:1, ale následne podľahlo tomuto súperovi vysoko 7:1. V druhom zápase Česka sa zrodilo veľké prekvapenie, keď zdolalo favorita Rusko 2:0 a v nabitej tabuľke je Česko na treťom mieste.

Favoritom tohto zápasu je podľa vypísaných kurzov USA, ale Česko už dokázalo raz prekvapiť. V nabitej skupine sa hrá o dôležité body, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi utrpeli už druhý debakel, päť bodov dosiahla nádej Anaheimu