Kanada zdolala Južnú Kóreu a postúpila ako najlepší tím z druhého miesta

Wojtek Wolski sa pokúša zasunúť puk za chrbát brankára Južnej Kórei.
Wojtek Wolski sa pokúša zasunúť puk za chrbát brankára Južnej Kórei. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. feb 2018 o 00:00

Z A-skupiny okrem Kanady postúpil aj jej víťaz Česko.

ZOH 2018 v Pjongčangu - hokej:

(A-SKUPINA)

KANADA - KÓREJSKÁ REPUBLIKA 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 8. C. Thomas (Chay Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Klinkhammer), 44. Lapierre (Derek Roy), 59. Brulé (Ch. Lee, Derek Roy)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), Stricker (Kan.) - Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 6038 divákov

Kanada: Poulin - Ch. Lee, M. Robinson, Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliot - Brulé, Derek Roy, Rene Bourque - Kelly, Raymond, C. Thomas - Wolski, Vey, Howden - Klinkhammer, O'Dell, Lapierre - Kozun

Južná Kórea: Dalton - Kim Won-džun, Young, Lee Don-ku, Regan, Plante, Seo Jeong-džun, O Hjun-ho - Radunske, Kim Sang-wu, Kim Ki-sung - Swift, Čcho Min-ho, Testwuide - Šin Sang-hun, An Čin-hi, Lee Jung-jun - Šin Sang-wu, Pak Wu-sang, Kim Won-džung - Park Čin-kchju

PJONGČANG. Hráči Kanady zvíťazili jasne 4:0 nad domácimi Kórejčanmi v nedeľňajšom zápase na ZOH 2018. Obsadili druhé miesto v A-skupine a prenikli priamo do štvrťfinále ako najlepší tím z druhých miest.

V polovici duelu favorit vyhrával 1:0 gólom Thomasa, ďalšie zásahy pridali O'Dell, Lapierre a Brulé.

V skoršom nedeľňajšom stretnutí v A-skupine Česi zdolali Švajčiarov 4:1, stali sa víťazmi skupiny a postúpili do stredajšieho štvrťfinále. Švajčiarsko a Kórejská republika budú o štvrťfinále bojovať v utorňajšom play-off.

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Kanada - Južná Kórea

Olympijské Hry - muži Skupina A 2017/2018
18.02.2018 o 13:10
Kanada
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
J. Kórea
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Thomas (Ch. Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Noreau), 44. Lapierre (Roy), 59. Brulé (Lee, Roy). Rozhodca: Kubuš (SVK), Stricker (SUI) – Lederer (CZE), Fluri (SUI).
A je koniec! Kanaďania potvrdili úlohu favorita a domácich porážajú jasne 4:0. Ako prvý sa v zápase presadil v ôsmej minúte Thomas, v druhej tretine zvýšil na 2:0 O´Dell a v poslednom dejstve zvýšil náskok Lapierre a Brulé. Domáci hokejisti tak končia základnú skupinu bez bodov a Kanaďania postupujú z druhého miesta priamo do štvrťfinále. Ja sa s vami lúčim a pozývam vás na sledovanie osemfinálových duelov. Dovidenia.
Koniec zápasu.
59:36
Zápas sa prakticky už len dohráva, Kanaďania kontrolujú puk.
59:15
Po Brulého strele Dalton puk prikrýva a buly sa bude vhadzovať pred Daltonom. O výsledku je prakticky rozhodnuté.
58:02
58:02
goalKanada dala gól!
Tak hráčom v červených dresoch sa podarilo využiť presilovku. GILBERT BRULÉ tečoval strelu Leeho, ktorou len trafil Daltona, následne však svoju vlastnú strelu ešte dorážal a strelou pod hornú žrď na druhýkrát prekonal Daltona a Kanaďania tak vedú už o štyri góly.
57:53
importantVey teraz pálil na bránu Daltona, o dorážku sa pokúšal Wolski, ktorý ale puk do brány nepretlačil.
57:35
Kanaďania vyhrali buly a roztáčajú kolotoč.
57:29
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Sang-uk Kim – 2 min., držanie hokejky).
57:02
Klinkhammer teraz zvládol udržať puk na svojej hokejke aj po tom, čo sa naňho vrhli hneď dvaja hráči domácich.
56:15
A Roy teraz dobre napáda rozohrávku domácich, následne aj získava puk a Kanada je usadená v útočnom pásme.
56:04
Po Howdenovej strele Dalton puk prikrýva a hra je po dlhom čase prerušená.
55:15
importantLapierre sa teraz dostal z ničoho nič do samostatného nájazdu, skvelý Dalton mu však vypichol puk v poslednom momente.
53:59
Hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú. Thomas netrafil bránu Daltona a puk sa odráža na hokejku Swifta, ktorý okamžite miery do protiútoku. Z modrej čiary páli a Poulin len vyráža. Hra pokračuje.
53:37
Swift to po vhadzovaní skúšal tiež, jeho strela bola ale zblokovaná.
53:28
importantAhn Jin-Hui teraz vo veľkej šanci, keď pálil do pravého horného horu, no Poulin predviedol nádherný semafor a hra je prerušená.
52:27
Ki-song Kim teraz dobre pálil z pravej strany na Poulina, ten puk radšej prikryl a hra je prerušená.
51:40
Aj za nepriaznivého stavu ostáva zaplnená hala v dobrej nálade a práve predvádza mexickú vlnu.
51:35
A opäť aktívny Klinkhammer, ktorý však vbehol do útočného pásma skôr ako puk a je odpískaný offside.
50:59
importantKlinkhammer teraz zadovkou našiel pred bránou Roya, ten dobre strieľal smerom k ľavej žrdi, skvelý Dalton však vyráža puk betónom.
50:01
Kanaďania už ovládajú hru a domácich nepúšťajú do vážnejších šancí. O víťazstvo touto hrou už dnes zrejme neprídu.
49:40
Thomas chcel teraz nahodením puku dostať do útočného pásma, jeho nahrávku však nikto z hráčov v červenom nestihol dokorčuľovať a tak je pískaný icing.
49:01
Domácim sa ale momentálne nedarí prechod do stredného pásma.
48:05
importantSwift teraz v dobrej šanci, keď tesne pred bránou netrafil Poulinovu bránu, táto strela zaváňala gólom.
47:30
Domáci v plnom počte.
47:06
Gragnani pálil od modrej a jeho strela nebola vôbec zlá, keďže pred bránou dobrú prácu odvádzal Wolski. Dalton aj napriek zlému výhľadu však predviedol úspešný zákrok a hra je prerušená.
46:27
importantBrulé teraz dal Daltonovi zabrať, keď si po nahrávke nakorčuľoval do mieste medzi kruhmi a strieľal do horného rohu. Dalton ale predviedol skvelý zákrok lapačkou.
45:24
Tak toto je zaujímavé vylúčenie. Ahn dostáva dve minúty za zdržovanie hry, po tom, ako "zmetkoval" pri vhadzovaní.
45:24
Domáci si teraz nerozumeli v rozohrávke a hra sa presunie pred Daltona.
44:59
A Kanada usadená v útočnom pásme, po treťom góle sa herne rozbehla.
43:43
43:43
Tak teraz inkasoval Dalton poriadne lacný gól. MAXIM LAPIERRE potiahol puk až tesne pred bránu Daltona, odkiaľ z veľkého uhlu poslal puk po zemi na Daltona, ktorému prešiel puk popod betón.
43:06
Switf teraz tvrdo narazil Brulého k mantinelu.
42:14
Lee Young-Jun teraz potiahol puk až na miesto na vhadzovanie odkiaľ vystrelil švihom na Poulina. Puk skončil vo výstroji Kanadského brankára, ktorý hru prerušuje.
41:57
Genoway teraz čaká s pukom za vlastnou bránou kým jeho tím vystrieda.
41:17
Noreau teraz pálil od modrej, Dalton len vyráža puk a hra pokračuje.
40:46
Roy teraz len odovzdáva puk domácim a odchádza striedať.
40:05
Úvodné buly vyhrali Kanaďania, ktorý zaviezli puk až za Poulinovu bránu, odkiaľ zakladajú akciu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Štatistiky pod dvoch tretinách:
Strely na bránu: 32:13
Vylúčenia: 3:2
Vyhraté vhadzovania: 34:13
Tak v druhej tretine sa nám hra vyrovnala a domáci začali chvíľu hrať s Kanadou dokonca vyrovnanú partiu. Poulin sa viackrát v bráne zapotil, no neinkasoval. Dobrú hru domácich ale zmrazil v 35. minúte O´Dell, ktorý sa dostal k odrazenému puku a prekonal Daltona. To bolo ale od Kanaďanov všetko a tak po dvoch tretinách vedú len 2:0.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
Brulé ešte preveril pozornosť Daltona, ktorý v pohode jeho puk vyráža.
38:48
A aj druhýkrát domáci vyhadzujú puk a oslabenie by mali prečkať bez gólu.
38:08
A domáci konečne vyhadzujú puk.
37:36
Gragnani ihneď po prechode do útočného pásma vypálil od modrej! Míňa Daltonovu bránu.
37:04
Domáci to s útočnou aktivitou prehnali a premotivovaný hráč domácich zbytočne oslabuje svoj tím.
36:48
Kim Won-Jun teraz dobrou strelou preveril pozornosť Poulina. Ten len strelu z miesta na vhadzovanie vyrazil a tlak domácich pokračuje.
36:07
Kanaďania sa snažili teraz vyraziť na útočné ťaženie, Wolski sa však objavil v útočnom pásme skôr ako puk a je pískaný offside.
35:10
Kanaďanov presný zásah upokojil a opäť to vyzerá na to, že začínajú hrať svoju útočnú hru.
34:22
34:22
goalKanada dala gól! Po vyhratom buly vystrelil od modrej Gragnani, ktorý netrafil bránu, no puk sa odrazil k voľnému ERICOVI O´DELLOVI, ktorý prekonáva zmäteného Daltona.
34:05
Brulé teraz predviedol peknú individuálnu akciu, keď vletel do útočného pásma, obišiel jedného z brániacich hráčov a vystrelil na Daltona, ten však predviedol úspešný zákrok a hra je prerušená.
33:39
Howden sa teraz púšťal do potyčky s jedným z domácich hráčov.
33:13
A domáci opäť v útočnom pásme.
32:10
importantTak to bola obrovská šanca! Poulin šiel za bránu po puk, no ten sa mu zle odrazil a na Sang-Hoona čakala absolútne prázdna brána. Našťastie pre Poulina hráča domácich Kanaďania tvrdo odtlačili preč. Tak to boli infarktové momenty pre obranu Kanady.
-43:50
Kim Sang-Wook teraz v útočnom pásme tvrdo, no čisto zrazený k zemi.
31:08
Strelecky sa domáci zlepšili a na konte majú už 11 striel.
30:16
Swift teraz vystihol nahrávku a ihneď vyrazil do útočného pásma, Nahrával Testwuidevovi, ktorý ale netrafil puk. Opäť veľká šanca domácich.
29:43
V opakovanom zábare môžeme vidieť, že hráč domácich po zákroku Raymonda prišiel o zuby, ktoré zbieral z ľadu. Tak to muselo bolieť.
29:18
Kórejčania opäť v útočnom pásme a hráči Kanady začínajú byť nervózni.
28:41
Poulin teraz mal problémy so strelou Won-čong Kima, ktorý šiel puk ešte dorážať a Kanaďania ho tvrdo odstavujú. Situáciu musia zachraňovať muži v pruhovanom, pretože sa v tomto spore črtala bitka.
28:05
Swift nahodil puk do útočného pásma. Tam ho ale zachytáva Poulin a ten ho nahráva okamžite svojim spoluhráčom, ktorí zakladajú ďalší útok.
27:22
Kozunovi teraz ušiel puk na modrej čiare a tak vlastnou vinou Kanada prichádza o útočné pásmo.
26:50
importantWolski teraz vybojoval puk za bránou a poslal ho pred bránu, odkiaľ pálil strelec zatiaľ jediného gólu Thomas! Dalton ho však skvelo vychytal.
26:25
Domáci sa herne v druhej tretine zlepšila a vidno to aj na streleckej aktivite, pretože Poulin má plné ruky práce.
26:10
Ten poslal na modrú čiaru Robinsonovi, ktorému puk ale ušiel a jeho návrat do útočného pásma nebol nepovšimnutý a tak je pískaný offside.
25:48
Wolski teraz bojuje o puk za Daltonovou bránou.
25:31
Kanada je už v plnom počte, hra je prerušená a hráči môžu konečne prestriedať.
24:47
importantVeľký zákrok Poulina, ktorý sa stihol premiestniť ku ľavej ždri a vychytal dobrú strelu Sang-uk Kima.
24:18
Swift vybojoval puk a domáci usadený v útočnom pásme.
23:45
A opäť Kelly skvelo napáda rozohrávku domácich a presilovkové sekundy ubiehajú.
23:10
Buly v obrannom pásme teraz vyhrali hostia, ktorí vyhadzujú puk.
23:05
importantSang-uk teraz dorážal na dvakrát, no Poulin prikrýva puk! Teraz bolo pred bránou Kanady dusno.
22:26
A domáci konečne roztáčajú kolotoč v útočnej tretine.
22:04
Kelly ale dobre napáda rozohrávku domácich a tí majú problem rozohrať.
21:26
A Kanaďania odovzdávajú teraz lacno puk a odchádzajú striedať, začína sa dlhá presilovka domácich.
21:12
Tak Raymondov zákrok sa skončil krvou na ľade a tak tu máme zaslúžené vylúčenie.
20:24
importantShing Saan teraz v obrovskej šanci počas vlastného oslabenia, prehodil si puk na bekhend a Poulin len tak tak zakročil ľavým betónom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tak v prvej tretine bola Kanada jasne lepším tímom. Domácim sa podarilo za celú tretinu vystreliť na Poulina len päťkrát, naopak javorové listy ohrozili Daltona už osemnásťkrát. Z tejto veľkej streleckej aktivity sa podarilo Kanade vyprodukovať len jediný gól, ktorý padol v ôsmej minúte, keď Thomas vymietol pavučinu Daltonovi v pravom hornom rohu. Po prvej tretine teda Kanada vedie 1:0 a do prostrednej časti hry pôjde s početnou výhodou.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
Vylúčenie v tíme Južná Kórea (Jong-čon I – 2 min., podrazenie).
19:38
Roy si teraz skvelo nakorčuľoval z druhej vlny, po kľučke však padá a uvidíme prvú presilovku Kanady.
19:20
Hráči v červených dresoch sú už v plnom počte a opäť sú usadení v útočnom pásme.
18:44
Swift teraz zaviezol puk do útočného pásma, nahral na modrú čiaru, kde puk ale jeho spoluhráč nezachytil a domáci opäť prichádzajú o útočné pásmo.
17:59
importantWolski sa počas vlastného oslabenia dostal do samostatného nájazdu, skúsil kľučku a následne strelu bekhendom zastavuje ho ale skvelý Dalton. Tak to bola obrovská šanca na strane Kanady.
17:32
Kanaďania už druhýkrát vyhadzujú puk.
17:02
Kanaďania to s napádaním prehnali a vďaka tomu si domáci zahrajú ďalšiu presilovku.
16:59
A Kórejčania majú problém rozohrať.
15:46
Cho Min-Ho sa snažil vystreliť hneď za modrou čiarou, počas jeho náprahu ho však zozadu oberá o puk Noreau.
15:24
Goloubef teraz v útočnom pásme zachytil puk vysokou hokejkou a hra je tak presunutá do stredného pásma.
15:11
Roy to teraz skúšal sám a vystrelil z miesta medzi kruhmi, jeho strela bola ale zblokovaná, no dostala sa ku Bourquemu, ktorý už triafa Daltona a ten si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
14:39
Kanada hrá už v plnom počte.
14:12
importantRegan to podobne ako Swift skúšal od modrej! Poulin mal teraz obrovské problémy vďaka cloniacemu hráčovi v bielom drese.
13:53
Swift teraz pálil od modrej, pred Pulinom stál cloniaci hráč. Dobrá strela a hra stále pokračuje!
13:21
Kórejčania sa teraz vlastnou chybou dostávajú z útočného pásma, je pískaný offside.
12:35
Kórejčania vyhrali buly a roztáčajú kolotoč.
12:30
Vylúčenie v tíme Kanada (Charles Genoway – 2 min., držanie hokejky).
11:24
Cho Min ho mieril do útočného pásma, z modrej čiary skúsil vystreliť, jeho strela ale mierila úplne mimo Poulinovu bránu.
10:24
Raymond bol teraz až príliš naivný a poslal nahrávku, ktorá nemohla prejsť a Kórea tak získava zadarmo puk.
09:43
Wolski dostal puk spoza brány a skúsil vystreliť. Jeho strela bola ale zblokovaná.
09:21
Swift ale nedokázal v útoku nič vymyslieť a opäť je pri puku Kanada.
08:46
Klinkhammer teraz operuje v útočnom pásme, prichádza ale o puk a Swift miery do útočného pásma.
08:23
Kórejčania sa oslobodzujú opäť len za cenu zakázaného uvoľnenia.
08:07
A javorové listy opäť v útočnej tretine, vyzerá to ako by hrali stále v početnej výhode.
07:36
07:36
Genoway vyslal do útoku CRISTIANA THOMASA, ktorý potiahol puk medzi kruhy odkiaľ vystrelil švihom do pravého horného rohu a prekonáva Daltona.
07:13
Klinkhammer teraz operuje v rohu klziska a dokázal sa uvoľniť, nahral pred bránu Howdenovi, ktorý neprekonal Daltona.
06:58
A ďalší icing na strane domácich.
06:55
importantA ďalšia veľká šanca hráčov v červenom. Goloubef strieľal z veľkého uhla, no na dorážku už čakal ďalší hráč a Dalton len s veľkými problémami prikrýva puk.
05:54
Po nepresnej rozohrávke javorových listov sa po dlhšom čase hra presmeruje pred Poulinovu bránku, ktorý ma zatiaľ na konte len jeden zákrok.
05:24
Kanaďania opäť pri puku, Poulin sa zatiaľ v bráne nudí.
04:53
A Dalton s ďalšími zákrokmi, Wolski to skúšal spomedzi kruhov, opäť však úspešný Dalton.
04:23
Kórejčania sa teraz snažili zaútočiť, puk však v strednom pásme Swift nezachytil.
03:41
KlinkHammer teraz dobre posielal puk pred bránu na voľného O´Della, ten triafa len Daltonov betón a Južná Kórea sa opäť oslobodzuje len vyhodením puku.
03:20
A Genoway operuje za bránou, nahráva pred bránu a prichádza strela! Dalton len vyráža a hra pokračuje!
02:43
Brule vystihol prihrávku a sám sa hnal do útočného pásma, došiel až k strele, no Dalton si s pukom poradil.
02:11
A Kanada opäť pri puku, potom, čo sa Kórečjania oslobodzujú len vyhodením puku.
01:30
importantObrovská šanca Kanady! Po Veyovej strele puk poskacoval po bránkovej čiare, Kórejčan však puk v správny moment stihol vyhodiť.
00:39
Lee Young vyslal na Poulina prvú strelu, ten si s ňou ale v pohode poradil a hra je prerušená.
00:35
Kórejčania si nerozumeli v rozohrávke a je pískané zakázané uvoľnenie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči už vybiehajú na ľad a zápas sa nám teda pomaly môže začať.
Zápas medzi Kanadou a Južnou Kóreu pripomína súboj Dávida a Goliáša. Kanada, ktorá síce prišla na turnaj bez hráčov z NHL hrá skvelo. V prvom zápase javorové listy rozbili Švajčiarov jednoznačne 5:1. V druhom zápase sa stretla reprezentácia Kanady s reprezentáciou Česka, ktorá je označovaná za prestarnutú. Vôbec však tak nepôsobila v druhom zápase. Aj keď mali Kanaďania veľkú prevahu, tak Češi hrali s javorovými listami vyrovnanú partiu a po 60 minútach bol výsledok 2:2. V predĺžení gól nepadol a Češi v nájazdoch zdolali favorizovanú Kanadu. Výsledok však vôbec neodrzkľuje hru Kanady, ktorá hrá skvelo.

Naopak Južná Kórea začala turnaj veľmi dobre, keď Českú reprezentáciu veľmi dobre potrápila a v zápase dokonca otvorila skóre. Češi však otočili skóre, a vstietli dva góly ešte v prvej tretine. To však bolo od našich susedov všetko a trápili sa až do poslednej sekundy, no nakoniec získali všetky tri body. V druhom zápase outsider však už neohúril. Švajčiari rozdrvili jasne domácich 8:0, čo nevrhá dobrý tieň na Južnú Kóreu, to však nemení nič na tom, že dokážu hrať vyrovnaný hokej aj s top favoritmi na medaile.

Preto môžeme tvrdiť, že domáci sú schopní odohrať s Kanadou vyrovnanú partiu, všetko však záleží na domácom brankárovi, ktorý je pôvodom práve z Kanady. Aj napriek dobrej hre domácich je ale favorit určite Kanada, ktorá by mala potvrdiť rolu favorita a získať v tomto zápase všetky body.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada zdolala Južnú Kóreu a postúpila ako najlepší tím z druhého miesta