Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Hviezdu NHL pohrýzol vlastný pes, zviera museli utratiť

Oliver Ekman-Larsson. (Autor: TASR)
SITA|5. aug 2019 o 07:58

Incident sa stal ešte v máji.

BRATISLAVA. Olivera Ekmana-Larssona, kapitána hokejistov Arizona Coyotes v zámorskej NHL, ešte v máji pohrýzol vlastný pes.

Švédske médiá o tom informovali až v druhej polovici minulého týždňa, obranca sa rozhodol situáciu spresniť prostredníctvom sociálnej siete.

Pri májovom incidente museli skúseného hokejistu hospitalizovať pre problémy s rukou. Domov šiel so štyrmi stehmi, dostal injekciu proti tetanu a istý čas bral antibiotiká.

"Ruka sa už pekne zahojila a ja som v poriadku," ubezpečil všetkých fanúšikov dvojnásobný svetový šampión na twitteri.

Priaznivcov Coyotes vzápätí uistil aj generálny manažér John Chayka, že hviezda organizácie je v poriadku. "Teraz už je úplne zdravý, liečbu má úspešne za sebou," uviedol.

Smutnou bodkou za príbehom je skutočnosť, že zviera po napadnutí hokejistu utratili. "Museli sme ho nechať uspať," ozrejmil Ekman-Larsson na adresu rodinného miláčika.

V NHL pritom nejde o prvý incident tohto druhu.

Ako informovalo periodikum The New York Times, ešte v závere predchádzajúceho milénia, presnejšie v lete 1994, niečo podobné, no vo väčšom meradle, zažila lotyšská brankárska ikona Arturs Irbe.

Pohrýzol ho vtedy vlastný pes Rambo tak intenzívne, že gólman utrpel zlomeninu prsta, mal porušenú tepnu a aj nervy. Podstúpil operáciu a nútene pauzoval niekoľko mesiacov.

Súvisiace články