Oktagon 32: Stále neporazená. Monika Chochlíková si pripísala ďalšiu výhru

Chochlíková zvíťazila. (Zdroj: Oktagon MMA)
SvetMMA|9. apr 2022 o 18:57

Chochlíková uspela u všetkých troch bodových rozhodcov.

OSTRAVA. Neporaziteľnosť elitnej slovenskej thaiboxerky Moniky Chochlíkovej v profesionálnom MMA pokračuje aj naďalej.

Na turnaji Oktagon 32 si pripísala už tretie víťazstvo. Po troch kolách zdolala jednomyseľne na body (30–27, 29–28, 30–27) peruánsku bojovníčku Alessandru Pajuelo.

Víťazstvo slovenskej bojovníčky je o to cennejšie, že do súboja nastúpila so zdravotnými problémami, ako priznala po zápase.

Priebeh zápasu Chochlíková - Pajuelo

I. kolo:

Začiatok bol opatrný z oboch strán, v prvej minúte obe bojovníčky prevažne boxovali. Chochlíkova trafila niekoľko dobrých lowkickov, ktoré súperke nechutili.

V polovici kola dostala Pajuelo Chochlíkovú na zem, no z výhodnej pozície veľa nevyťažila a slovenská bojovníčka sa úspešne postavila.

Peruánka úspešne zachytávala pokusy o highkick a dostala Chochlíkovú opäť na zem, kde pracovala z bočnej pozície.

II. kolo:

V druhom dejstve Pajuelo znova dostala Chochlíkovú na zem. V podstate do konca kola sme boli svedkami grapplerských výmen.

Obe bojovníčky sa pokúšali o páky na nohy či iné submisie.

Chochlíkova mala čistejšie údery a súperku zasahovala aj zo spodnej pozície.

III. kolo:

Slovenská bojovníčka sa od začiatku kola dobre hýbala, triafala prednú, zadnú i lowkicky.

Pajuelo v postoji jasne strácala, a tak sa dve minúty pred koncom pokúsila o klinč a prenesenie súboja na zem, čo sa jej v poslednej minúte aj podarilo.

Pajuelo sa v posledných sekundách dostala do výhodnej pozície, kde rozdala údery.

Slová víťazky:

Boli to nervy. Mala som dnes nejaké zdravotné problémy. Nevedela som sa dostať do zápasu a brániť tie takedowny. Viem, kde mám rezervy a nabudúce, keď sa tu ukážem, bude to lepšie. Ďakujem fanúšikom za podporu.

Domov»MMA»Oktagon 32: Stále neporazená. Monika Chochlíková si pripísala ďalšiu výhru