Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Oktagon 28: Matěj Peňáz opäť suverénny, Strzelczyka knokautuje v 1. kole

(Zdroj: Oktagon MMA)
Dávid Lukáč|25. sep 2021 o 20:39

Český bojovník pokračuje v spanilej jazde.

PRAHA. Jediný kat Slováka Vlasta Čepa, Poliak Mateusz Strzelczyk, sa stretol v súboji strednej váhy s neporazeným Čechom Matějom Peňázom.

1. kolo

Peňáz začína dvoma údermi a zadným kopom. Do ďalších úderov prepadáva, ponorí sa pod súpera a dostane sa do klinču. Strzelczyk súboj zviaže a snaží sa dostať na zem, aj za cenu, že skončí na chrbte, z ktorého by však mal mať prevahu. Neúspešne. Skúša aj techniku Imanari roll, no Peňáz sa má na pozore. 

Matěj čisto triafa dlhé údery a posiela Mateusza k zemi, kde pridáva ďalšiu salvu a zápas ukončuje už v druhej minúte.

Výsledok: Matěj Peňáz poráža Mateusza Strzelczyka knokautom v čase 1:47. 

Slová víťaza: Tak ako to mám rád, nie je čas strácať čas. Údery v malých rukaviciach sú tvrdšie, sedí mi to. Som pripravený na zápas s Vlastom Čepom v decembri v O2 aréne. Víťazstvo by som chcel venovať môjmu dedovi, ktorý nedávno zomrel.

Dávid Lukáč
Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články