Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Oktagon 28: Potvrdil kvality. Leo Brichta zdolal Lapilusa pred limitom

(Zdroj: Oktagon MMA)
Dávid Lukáč|25. sep 2021 o 22:36

Český bojovník si pripísal piatu výhru rade.

PRAHA. Najťažšia výzva kariéry. Tak bol pred súbojom s talentovaným Čechom Leom Brichtom označovaný francúzsky bojovník Damien Lapilus.

1. kolo

Opatrný začiatok, borci si vymieňajú kopy. Hala ženie Brichtu dopredu, no Lapilus sa snaží držať si stred klietky. Minútu a pol pred koncom kola zasahuje Francúz Lea do slabín a zápas je na chvíľu prerušený.

Brichta do záveru kola tlačí, skúša dva lakte z otočky a ku koncu strháva Lapilusa na zem.

2. kolo

Lapilus útočí viac na telo, sadne mu pekný roundkick. Súboj sa dostáva do grapplerskej výmeny, kde sa Brichta snaží nasadiť škrtenie, no Francúz pozíciu pretočí. Český bojovník však dokáže vstať naspäť do postoja.

Po chvíli končia borci znova na zemi, tentokrát už Brichta zaberá chrbát. Lapilus dobre bráni škrtenie, a tak sa pražský bojovník, za mohutného povzbudzovania publika, rozhodne súboj ukončiť údermi, čo sa mu nakoniec aj podarí.

Výsledok: Leo Brichta poráža Damiena Lapilusa na TKO v 2. kole v čase 3:11. 

Slová víťaza: Bol to veľmi ťažký súper, zápasil s dobrými bojovníkmi a som rád, že som to ukončil pred limitom. Tento šport je o rešpekte a nepáči sa mi, že niekto v publiku pískal na môjho súpera. 

Dávid Lukáč
Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články