Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

OKTAGON 26: Návrat ako hrom! Šormová škrtením poráža Penco v prvom kole

(Zdroj: OKTAGON MMA)
Daniel Stankovič|24. júl 2021 o 20:55 (aktualizované 24. júl 2021 o 20:56)

Vrátila sa vo veľkom štýle.

PRAHA. Prvý zo štyroch ženských súbojov na karte, keď veteránka americkej organizácie Bellator Chiara Penco (5-2 MMA) preverí v slamovej váhe poprednú českú zápasníčku Magdu Šormovú (10-3 MMA).

1. kolo

Opatrný úvod, po minúte zachytáva Magda kop súperky a berie ju pod seba. Penco drží Magdu v tesnom zovretí na sebe, pričom sa jej snaží zamedziť možnosť vážnejších úderov. Šormová sa dobre dostáva do bočnej kontroly a pracuje s krátkymi údermi.

Posledných tridsať sekúnd sa Šormovej nedarí zakľaknúť ruku Penco, aby si tak vylepšila svoju pozíciu. Z ničoho nič však zaberá chrbát a ukončuje po prvýkrát v kariére Penco škrtením! 

Výsledok: Sekundu pred koncom prvého kola víťazí na rear-naked choke Magdaléna Šormová

Slová víťazky: Aj keď mi môj tréner André kričal, aby sa sa už o to škrtenie nepokúšala, tak som videla, že by to mohlo vyjsť. Som rada, cítila som sa aj oveľa lepšie v postoji. Ďakujem celému tímu a trénerovi, za to, ako s nami pracuje.

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články