Oktagon 23: Minda víťazí, ďalším bude titulový zápas s Budayom

(Zdroj: Oktagon.tv)
Daniel Stankovič|1. máj 2021 o 21:56 (aktualizované 1. máj 2021 o 21:56)

Poľský ťažkotonážnik si pripísal dôležité víťazstvo.

BRNO. Duel ťažkých váh priniesla hneď z úvodu hlavná karta podujatia Oktagon 23, keď proti sebe nastúpili Kamil Minda a Kerrison Leal.

1. kolo

Všetko je pripravené, bojovníci sa pozdravili a my začíname hneď z ostra údermi Mindu. Kerrison sa snaží o takedown, neštastne však berie súpera berie na seba. Kerrison je v zlej pozícii, pokúša sa postaviť, no nedarí sa mu to!

Poľský "King Kong" s tvrdými údermi vracia Brazílčana pod seba. Zatiaľ je to ťah na jednu stranu, obaja bojovníci na konci tretej minúty už ale vyzerajú vyčerpaní. Minda vo výhodnej pozícii, nemá ale dostatok síl údermi prinútiť rozhodcu ukončiť duel!

Patová situácia, pol minúta do konca. Prvé kolo pôjde do vrecka poľského zápasníka, otázkou ostáva, komu ostane do toho ďalšieho viac fyzických síl.

2. kolo

Obaja zvolili stoickejší prístup k úvodným okamihom druhej päťminútovky šetriac každý pohyb. Minda triafa presne, Brazílčan ale ukazuje tvrdosť. Zachytený kop na nohu zo strany Poliaka, Kerrison je na zemi.

Ďalšie minúty sa bojovníci ocitajú na pletive, kde sa však nič dôležité nedeje.

3. kolo

Ďalší zachytený kop zo strany Mindu vedie k pozičnej "pasovačke" na pletive.

Rozhodca oddeľuje zápasníkov, Kerrison pridáva lowkick, po ktorom to radšej berie Minda späť k pletivu. 

Z ničoho nič sa Minda rozohnil a zaplavuje Brazílčana údermi! Ten si povolil a radšej odchádza do bezpečnejších miest oktagonu. Minúta do konca symbolicky avizovaná rozpojením bojovníkov od pletiva.

Kerrison a jeho highkick našiel svoj cieľ, Minda prečkal najhoršie a radšej urýchlene berie súpera pod seba na zem.

Výsledok: Kamil Minda poráža Kerrison na body v pomere 2:0.

Slová víťaza: Minda ďakuje organizátorom za uskutočnenie duelu, fanúšikom za podporu. Následne prišiel do Oktagonu jeho pôvodný súper Martin Buday, s ktorým by sa mal najbližšie Poliak stretnúť a obaja bojovníci si dali prvý staredown priamo v klietke.

Pozápasový staredown Minda vs. Buday, titulový zápas, na ktorý sa môžeme tešiť už čoskoro.
Pozápasový staredown Minda vs. Buday, titulový zápas, na ktorý sa môžeme tešiť už čoskoro. (Zdroj: Oktagon.tv)Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Oktagon 23: Minda víťazí, ďalším bude titulový zápas s Budayom