Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Obšut: Tréner Říha niečo vymyslí na Demitrov útok

Prešovský rodák Jaroslav Obšut (v tmavom) vymenil v kariére 18 zahraničných klubov, vyskúšal si NHL, Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta 2005 a 2009. (Autor: ATLANT–MO.RU)
Ondrej Gajdoš|21. mar 2011 o 19:23

Vo štvrťfinále play off KHL Atlant Mytišči šokujúco vyhral nad jedným z najbohatších klubov SKA Petrohrad 4:3 na zápasy, hoci prehrával už 1:3. Obranca Atlantu JAROSLAV OBŠUT (34) sa teraz v semifinále stretne s Demitrovým Jaroslavľom.

Vo štvrťfinále play off KHL Atlant Mytišči šokujúco vyhral nad jedným z najbohatších klubov SKA Petrohrad 4:3 na zápasy, hoci prehrával už 1:3. Obranca Atlantu JAROSLAV OBŠUT (34) sa teraz v semifinále stretne s Demitrovým Jaroslavľom.

Už v prvom kole s Čerepovcom obrátil váš Atlant sériu z 1:2 na konečných 4:2 na zápasy. Ste mužstvom obratov?

„Sme dobrá partia, v tíme vládne pohoda. Veríme si. Vo štvrťfinále sme ani za stavu 1:3 nestrácali nádej, lebo všetky predchádzajúce stretnutia mali vyrovnaný priebeh. Zlomový bol piaty duel v Petrohrade, vyhrali sme ho 3:1. Súper zneistel. Vo veľkej dráme sa aj šťastie priklonilo na našu stranu."

Najväčšieho vinníka našli v Petrohrade v brankárovi Štěpánkovi, po jeho hrúbke štyri minúty pred koncom riadneho času vaše mužstvo vyrovnalo na 2:2. Vidíte to rovnako?

„Vôbec nie. Nechcem sa zastávať českého gólmana, ale prečo nehľadajú vinu v útočníkoch, ktorí predtým nepremenili dobré šance? Štěpánek dovtedy mnohokrát podržal svoje mužstvo. Každý urobí chybu."

Asistovali ste pri víťaznom góle v predĺžení. Ako padol?

„Hrali sme presilovku. Vystrelil som od modrej čiary a odrazený puk poslal môj spoluhráč v obrane Bykov do siete. Skvelý pocit. Mytišči v semifinále – to je historický úspech klubu."

Vy ste sa do Atlantu dostali v zime výmenou zo Spartaka Moskva. Neoľutovali ste tento krok?

„Nie, nikdy. Výmena hráča je súčasťou hokejového biznisu, ja som ju nemohol ovplyvniť. Ale Spartak už nebol ako rok predtým, mužstvu chýbala celistvosť. Najprv vymenili Cibáka do Čerepovca, potom došlo aj na mňa. Vedel som, že idem do dobrého klubu. Všetko tu funguje, ako má. Pritom z apartmánu v Sokoľnikoch som sa ani nemusel sťahovať, hoci do haly to už nemám päť minút peši, ale dvadsať minút autom – ak na ceste nevojdem do zápchy. Mytišči je na okraji Moskvy."

Pomohla vám výmena?

„A ako! V Spartaku sa mi nedarilo, psychicky som bol dole. V novom tíme som si začal veriť. Znova mám z hokeja radosť. Je to jedna z mojich najlepších sezón."

Trúfate si v semifinále na Jaroslavľ

„S každým sa dá vyhrať. Spomínam si, že v decembri sme tam zvíťazili 3:2. Vieme o silných stránkach Lokomotivu, Vašíčkov prvý útok s Demitrom je efektívny v presilovkách. Nesmieme sa dať vylučovať. Náš tréner Miloš Říha zaiste vymyslí účinnú taktiku. Príliš si neoddýchneme. V pondelok sme mali voľno a na druhý deň už cestujeme za súperom."

V nedeľu sa v Trenčíne začne príprava Slovenska na majstrovstvá sveta. Pridáte sa v apríli do nej?

„Neviem. Rozhodnem sa po sezóne v Atlante. V takom zmysle som hovoril aj s trénerom Hanlonom, keď bol na jeseň v Moskve a zašli sme na večeru."

Od čoho závisí, či poviete Glenovi Hanlonovi áno, alebo nie?

„Ako sa budem zdravotne cítiť. Ešte keď som bol v Amerike, operovali mi obidve kolená. Na jednom predný krížny väz, na druhom chrupavky. Niekedy aj v noci mám ťažkosti, aby som si v posteli našiel správnu polohu a necítil bolesť. Občas rozmýšľam, či s hokejom neskončím. V Atlante mi po sezóne vyprší zmluva."

Vaša manželka Soňa, za slobodna Horáková, hrala za Zvolen tenis. Aký šport priťahuje vášho šesťročného syna?

„Chystá sa vo Zvolene na športovú školu, vybral si futbal a tenis. K hokeju by som ho nepustil. Nechcem, aby po zdravotnej stránke prežil to, čo ja."

Súvisiace články