Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Obhajca Pľuščenko to v Záhrebe vzdal, spadol pri skoku

(Autor: TASR/AP)
TASR|24. jan 2013 o 19:22

Olympijský šampión zo ZOH 2006 v Turíne skončil v záhrebskom KP až šiesty, keď spadol pri pokuse o trojitého axela.

ZAHREB. Obhajca titulu majstra Európy v krasokorčuľovaní Jevgenij Pľuščenko z Ruska sa vo štvrtok po obnovení zranenia chrbta v krátkom programe v Záhrebe odhlásil z kontinentálneho šampionátu.

Tiež sa mu nepodarilo skočiť avizovaný štvoritý skok, uviedla agentúra Reuters. "Jednoducho som nemohol korčuľovať tak ako zvyčajne a dôvod je jednoduchý. Je to zranenie chrbta, ktoré ma trápi už dlhý čas," povedal médiám hviezdny 30-ročný krasokorčuliar, ktorý sa v Záhrebe snažil získať ôsmy titul majstra kontinentu.

"Žeňa má také bolesti, že už nemôže pokračovať. Nemôžeme si dovoliť žiadny risk s jeho zdravím. Máme pred sebou obrovský cieľ, ktorým sú ZOH 2014 v Soči. Teraz má v pláne cestu do Nemecka, kde sa podrobí u špecialitu lekárskym vyšetreniam," dodal Rusov dlhoročný tréner a mentor Alexej Mišin.

Krátky program vyhral Francúz Florent Amodio, dvadsaťdvaročný majster Európy z 2011 a bronzový z minuloročných ME v Sheffielde dostal od rozhodcov 89,82 čím si vytvoril osobné maximum v kariére.

Z druhej priečky pôjde do sobotňajších voľných jázd Španiel Javier Fernandez, dvadsaťjedenročný finalista Grand Prix ISU získal známku 88,80 bodov, čím si tiež utvoril osobné maximum v kariére a mieri za ziskom historickej medaily z ME pre jeho vlasť.

Súvisiace články