Obe boli vo finále Roland Garros. Halepová na US Open zdolala Šafářovú

Halepová na US Open zdolala Luciu Šafářovú.
Halepová na US Open zdolala Luciu Šafářovú. (Autor: SITA/AP)
SITA|1. sep 2016 o 20:01

Ďalej postúpila aj česká tenistka Karolína Plíšková.

NEW YORK. Rumunská tenistka Simona Halepová nasadená ako piata zvíťazila za 88 minút 6:3, 6:4 nad Češkou Luciou Šafářovou v atraktívnom štvrtkovom stretnutí 2. kola dvojhry na grandslamových US Open v New Yorku.

Pre dážď sa hralo pod zatiahnutou strechou Arthur Ashe Stadium.

Halepová a Šafářová hrali pre dážď pod zatvorenou strechou.
Halepová a Šafářová hrali pre dážď pod zatvorenou strechou. (Autor: TASR/AP)

Bol to duel dvoch finalistiek rovnako významného Roland Garros. Halepová si v Paríži zahrala o titul v sezóne 2014, Šafářová rok po nej.

Rumunka síce predviedla len deväť víťazných úderov proti šesnástim, ale pomer nevynútených chýb bol 20:44.

Postupujúca nedoplatila v prvom sete na to, že súperku pustila z 3:0 s dvojitým brejkom na 3:3. V druhej časti dvakrát predviedla okamžitý rebrejk (na 1:1 a 3:3) a lepšie zvládla koncovku.

Česká tenistka Lucie Šafářová po prehre so Simonou Halepovou na US Open končí.
Česká tenistka Lucie Šafářová po prehre so Simonou Halepovou na US Open končí. (Autor: TASR/AP)

V 3. kole bude Halepová v sobotu čeliť Babosovej z Maďarska.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Konstance Halepová bola v lokalite Flushing Meadows minulý rok v semifinále.

Víťazka prestížneho prípravného podujatia v Montreale zvýšila v štatistike proti 29-ročnej ľavorukej univerzálke Šafářovej (44., už však bola aj v Top 5) na 4:1. Halepová uspela v 19 zo svojich ostatných 21 zápasov.

Dvojhra žien - 2. kolo:

Simona Halepová (Rum.-5) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4

Karolína Plíšková (10-ČR) - Montserrat Gonzalezová (Par.) 6:1, 7:5

Tímea Babosová (Maď.-31) - Richel Hogenkampová (Hol.) 6:2, 6:4

Johanna Larssonová (Švéd.) - Denisa Allertová (ČR) 6:3, 6:1

Domov»Tenis»Obe boli vo finále Roland Garros. Halepová na US Open zdolala Šafářovú