Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

O trénera Weissa má záujem Lokomotiv Moskva

Vladimír Weiss st. (Autor: SITA)
SITA|17. jún 2011 o 20:01

Skúsený tréner by sa po čase mohol objaviť aj na klubovej úrovni. V kvalitnej ruskej lige.

MOSKVA. Ruský provoligový futbalový klub Lokomotiv Moskva, v ktorom pôsobí aj obranca Ján Ďurica, predostrel trénerovi slovenskej reprezentácie Vladimírovi Weissovi ponuku na spoluprácu. Informáciu priniesol portál Life Sports.

Rozhovory so 46-ročným koučom, ktorý si v Rusku urobil renomé ako niekdajší kormidelník Saturnu Moskovská oblasť, má viesť prezidentka Lokomotivu Oľga Smorodská.

Dohoda by mala znieť do konca sezóny, čo pri terajšej zmene ruského ligového systému z jar - jeseň na jeseň - jar znamená do leta 2012. Súčasťou kontraktu má byť aj opcia na súťažný ročník 2012/2013.

Portál Sport deň za dňom pripomína terajší Weissov angažmán na lavičke národného A-tímu SR a dodáva, že súbežné pôsobenie by údajne nebolo problémom. Vladimír Weiss nedávno neprijal ponuku poľskej Legie Varšava, hoci sa zdalo, že zainteresované strany už sú blízko k dohode.

"Zdravý rozum mi hovoril choď, keďže by som mohol opäť zažiť Ligu majstrov. Srdce mi však povedalo nechoď a ja vlastne ani neviem presne zdôvodniť prečo."

"Nesúhlasil som s určitými podmienkami Legie v súvislosti s pokračovaním môjho pôsobenia v reprezentácii. Nedalo by sa to robiť na sto percent, a preto k manželstvu medzi mnou a Legiou napokon neprišlo," povedal V. Weiss st. koncom mája v Senci na zraze reprezentácie pred zápasom s Andorrou v B-skupine kvalifikácie o postup na ME 2012 do Poľska a na Ukrajinu.

Súvisiace články