O Pavla Skalického má údajne záujem Boston Bruins, smeruje do Fínska

Oh My Hockey|15. apr 2020 o 08:34

Slovenský forvard Pavol Skalický urobí ďalší krok v kariére. Z Mladej Boleslavi sa presunie do najvyššej fínskej súťaži. Tam si robustného útočníka vyhliadol klub Lukko Rauma, kde sa stretne s krajanom Kristiánom Pospíšilom.

"Keby sa rozhodol zostať v extralige, verím, že by zostal u nás, ale Pavol chce urobiť krok do cudziny. Ťažko mu to zazlievať. Naopak, prajeme mu veľa šťastia, a aby mu to raz vyšlo aj v NHL. Keď sa bude niekedy vracať, radi ho u nás privítame," cituje iSport Radima Vrbatu, športového riaditeľa Mladej Boleslavi.

"Pavol bol našim najlepším hráčom, vo veľkom predstihu sme sa snažili dohodnúť na novej zmluve, zároveň sme vedeli, že je o neho záujem v zahraničí," pokračuje Vrbata. "Urobili sme maximum, aby sme ho udržali, ale bolo by proti klubovej filozofii brániť hráčovi ísť von za skúsenosťami, brániť mu v túžbe dostať sa ďalej."

Pavol Skalický sa v kariére posúva míľovými krokmi. V drese Slovana v KHL mu to až tak bodovo "nesypalo", no člen bronzového juniorského tímu z roku 2015 si vo veku 24 rokov získal pozornosť na českých ľadoch. V 51 stretnutiach za Boleslav si na konto pripísal 45 (18+27) bodov.

iSport ide s informáciami ešte ďalej. Podľa nich má o rodáka z Gelnice záujem Boston Bruins, ktorý už viackrát ukázal, že nemá problém dať Slovákom šancu ukázať sa. Údajne by ho organizácia rada privítala na nováčikovskom kempe, no nevedno, či sa vôbec uskutoční.

Nachádzate sa tu: