Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Novým trénerom majstrovskej Iuventy bude Maďar Vura

SITA|Publikované 23. máj 2011 o 09:12

Trénerom čerstvého slovenského šampióna v hádzanej žien Iuventy Michalovce sa stal maďarský odborník József Vura.

MICHALOVCE. Novým trénerom čerstvého slovenského šampióna v hádzanej žien Iuventy Michalovce sa stal maďarský odborník József Vura.

Päťdesiatštyriročný rodák z Györu má v Michalovciach zmluvu na dva roky a jeho asistentom bude kormidelník starších dorasteniek Iuventy Tomáš Hlavatý. Informáciu prinieslo pondelkové vydanie denníka Korzár.

"József Vura je bývalý výborný hráč a renomovaný kouč, ktorého trénerský podpis stojí za výchovou niektorých celosvetovo známych maďarských hráčok. Pozná prostredie viacerých maďarských klubov, pôsobil aj vo hviezdnom Györi. Jeho prácu vždy sprevádzal hráčsky a výsledkový progres. Je nám jasné, že adaptácia z náročného maďarského prostredia, kde je v kluboch tvrdá vnútorná konkurencia, nebude ľahká. Vrcholom úsilia Iuventy by nemuseli byť iba domáce úspechy, ale aj lepšia prezentácia v európskych pohároch," povedal športový riaditeľ michalovskej Iuventy Pavol Mačičák.

"Prečo som sa rozhodol akceptovať ponuku Iuventy? Je to klub, ktorý vždy chce čeriť vodu, čiže mu nechýbajú ambície a vôľa stále sa zlepšovať. Pre tím sú vytvorené podmienky európskych parametrov, preto som rád prijal túto výzvu. Priznám sa, že po slovensky skoro vôbec neviem, ale verím, že s pomocou môjho šikovného asistenta Tomáša Hlavatého bude naša spolupráca s tímom bezproblémová," dodal v debate pre Korzár József Vura, pod ktorého vedením začne Iuventa prípravu už 28. júna.

Súvisiace články