Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Novinár prirovnal hráča Barcelony k čiernemu pouličnému predavačovi

Ansu Fati (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|22. okt 2020 o 14:13

Chcel ho iba pochváliť.

BARCELONA. Útočník Ansu Fati má v sebe niečo z rýchlosti gazely alebo mladého pouličného čierneho predavača, ktorý uniká pred políciou.

Takto charakterizoval rýchlostný potenciál 17-ročného mladíka v drese FC Barcelona novinár Salvador Sostres v španielskom denníku ABC.

Sostres chcel podľa vlastných slov rodáka z afrického štátu Guinea-Bissau pochváliť, ale jeho prirovnania vypálili ako možné náznaky rasizmu.

"Ansu je výnimočný mladý muž a zaslúži si rešpekt ako ktokoľvek iný. Hovorím nie rasizmu a zlým mravom," komentoval článok o Fatim jeho francúzsky spoluhráč Antoine Griezmann na sociálnej sieti Twitter.

Sostres sa za svoje slová na adresu Fatiho ospravedlnil, hoci jeho zámer bol pôvodne iný - vyzdvihnúť jeho výkon a gól v zápase Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť (5:1).

"Chcel som len zvýrazniť hráčov talent a krásu jeho pohybu na ihrisku. Nikdy od jeho debutu v tíme FC Barcelona som o ňom nenapísal nič urážlivé alebo nebodaj rasistické. Naopak, vždy som vyzdvihol jeho prínos pre hru celého mužstva," kajá sa španielsky novinár.

"Je to nedorozumenie, ale žiadam o odpustenie, ak sa niekto cíti urazene alebo dotknuto," napísal vo svojej reakcii.

Vedenie FC Barcelona už dokonca avizovalo žalobu na denník ABC a dotyčného novinára. Po jeho ospravedlnení sa tak zrejme nestane.

Fati sa v zápase proti maďarskému majstrovi stal vôbec prvým hráčom, ktorý skóroval najmenej dvakrát v Lige majstrov ešte pred dovŕšením 18. narodenín.

Súvisiace články