Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Novému štadiónu v Poznani vraj hrozí zrútenie

Štadión Municipal v Poznani (Autor: TASR/AP)
SITA|16. apr 2013 o 12:17

Niektoré sektory sú pre verejnosť zatvorené a na štadióne pribudli podporné konštrukcie.

POZNAŇ. Na futbalovom štadióne v poľskom meste Poznaň, na ktorom sa hralo niekoľko stretnutí ME 2012, údajne hrozí zrútenie jednej z jeho častí. Informáciu priniesol portál sport.pl.

Portál tvrdí, že štadión Lechu Poznaň, ktorý pred šampionátom prešiel rozsiahlou rekonštrukciou, je vážne poškodený. Poukázal taktiež na skutočnosť, že niektoré sektory sú pre verejnosť zatvorené a na štadióne pribudli podporné konštrukcie.

Kompetentní kluboví predstavitelia ani Úrad stavebného dozoru v meste Poznaň zatiaľ nevydali žiadne oficiálne stanovisko.

Na miesto sa už osobne bol pozrieť hlavný architekt rekonštrukcie štadióna Wojciech Ryzyňski. Ten zistil, že na tribúne č. 1 sa objavila veľká prasklina a hrozí, že tribúna by sa mohla zrútiť na sektory pod ňou.

"Odkryli sme kúsok betónovej konštrukcie a zistili sme, že na tomto mieste chýbajú špeciálne podložky, ktoré majú chrániť konštrukciu proti ´krčeniu´ pri nízkych teplotách. Nedokážem si to vysvetliť. V projekte zaznačené boli, ale priamo na stavbe chýbajú. Pravdepodobne ich firma realizujúca rekonštrukciu nenamontovala," vyhlásil Ryzyňski, ktorý už vypracoval plán opravy.

Opravy by mala zrealizovať na vlastné náklady tá istá spoločnosť, ktorá je zodpovedná za súčasný stav. "Na štadióne majú byť stovky týchto ochranných podložiek. Po tom, čo som videl, nemôžem vylúčiť, že chýbajú aj na iných miestach štadióna," doplnil Ryzyňski.

Súvisiace články