Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Djokovič sa pohodlne prebojoval do semifinále v Tokiu. Hral som ako stroj, vraví

Novak Djokovič. (Autor: TASR)
SITA|4. okt 2019 o 14:26

Od US Open Srba ešte nikto nezdolal.

BRATISLAVA. Srbský tenista Novak Djokovič expresne rýchlo postúpil do semifinále turnaja ATP v japonskom Tokiu. Tridsaťdvaročný rodák z Belehradu nedal v piatok šancu Francúzovi Lucasovi Pouillemu, ktorého za 50 minút zdolal 6:1, 6:2.

Od predčasného konca na US Open, ktoré spôsobiloo zranenie ramena, je aktuálna svetová jednotka nezdolaná a pozitívne zhodnotila aj svoj výkon proti členovi francúzskeho daviscupového tímu.

"Nie som stroj, ale dnes som tak hral. Bol to jeden z najlepších zápasov, aké som v tomto roku odohral," cituje Novaka Djokoviča britský portál BBC.

Djokovič môže prekonač McEnroea

Srb si v tomto stretnutí pomohol ôsmimi esami a mal 55-percentnú úspešnosť prvého podania, na servise stratil spolu len deväť loptičiek.

V metropole Japonska pokračuje bez straty setu a naďalej živí šancu na zisk 76. singlového titulu z turnajov ATP.

Ak by sa mu to podarilo, v tomto smere by za legendárnym Američanom Johnom McEnroeom zaostával iba o jediné celkové prvenstvo.

"Som veľmi spokojný s tým, ako sa cítim a hrám na kurte," dodal Djokovič, ktorého v súboji o postup do finále čaká Belgičan David Goffin. Proti nemu má priaznivú zápasovú bilanciu šesť výhier a dve prehry.

Nadal sa odhlásil z turnaja v Šanghaji

Na tohtoročnom Wimbledone predviedol Srb suverénny výkon a za necelé dve hodiny ho zdolal 6:4, 6:0, 6:2.

Za prípadné víťazstvo v celom turnaji by Djokovič získal 500 bodov do rebríčka ATP, čím by posilnil svoju šancu stať sa koncoročnou svetovou jednotkou.

Navyše, jeho hlavný konkurent Rafael Nadal sa odhlásil z budúcotýždňového turnaja kategórie ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji.

Djokovič na tomto turnaji bude obhajovať 1000 bodov, pretože minulý rok bez straty setu získal svoj štvrtý miestny titul. Vo finále zdolal Chorváta Bornu Čoriča 6:3, 6:4.

Súvisiace články