Norwich City doplnil trio nováčikov Premier League

Sportnet|25. máj 2015 o 18:02

Norwich vyhral v pondelňajšom finále play-off druhej anglickej súťaže pred viac než 85-tisícovou návštevou na londýnskom štadióne Wembley nad hráčmi FC Middlesbrough.

LONDÝN. Futbalisti Norwichu City si vybojovali účasť v budúcom ročníku 2015/2016 najvyššej anglickej súťaže.

K už istým postupujúcim tímom z Championship do Premier League Bournemouth a Watford sa pridali vďaka triumfu 2:0 v pondelňajšom finále play-off pred viac než 85-tisícovou návštevou na londýnskom štadióne Wembley nad hráčmi FC Middlesbrough.

Skóre duelu na štadióne vo Wembley otvoril v 12. minúte Cameron Jerome a už o tri minúty neskôr prízemnou strelou poslal City do dvojgólového vedenia a zároveň spečatil výsledok Nathan Redmond.

Víťaz okrem miestenky do Premier League získal pohár a vďaka triumfu v najlukratívnejšom klubovom zápase na svete si prilepšil približne o 120 miliónov libier.

Do vyraďovacej fázy o Premiership sa dostali mužstvá z tretej až šiestej priečky druhej najvyššej súťaže 2014/2015.

Zverenci len 33-ročného trénera Alexa Neila vrátili prvoligový futbal do východoanglického mesta v grófstve Norfolk po jednom roku strávenom v Championship.

FC Middlesbrough prepásol šancu vrátiť sa medzi elitu po prvý raz od zostupu v sezóne 2008/2009.

FC Middlesbrough - Norwich City 0:2 (0:2)

Góly: 12. Jerome, 15. Redmond