Norbert Gombos postúpil v Poprade už do semifinále

Gombos potrebuje v Poprade prejsť ešte cez dve turnajové prekážky.
Gombos potrebuje v Poprade prejsť ešte cez dve turnajové prekážky. (Autor: TASR)
SITA|18. jún 2015 o 17:38

Po triumfe v Prahe má slovenský tenista čoraz väčšiu šancu vyhrať aj turnaj na popradskej antuke.

POPRAD. Slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos vo štvrtok popoludní uspel vo štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách (dotácia 42 500 eur, antuka).

Gombos nasadený ako piaty zdolal nemeckého súpera Petra Torebka v trojsetovej bitke za 150 minút 3:6, 7:5, 6:2.

Gombosovi sa podaril veľký obrat, lebo za stavu 3:6 a 3:5 bol na pokraji prehry.

V koncovke však otočil skóre druhého setu na 7:5 a v treťom už dotiahol zápas ľahšie do víťazného konca - 6:2.

Súperom Gombosa v piatkovom semifinále bude nenasadený Čiľan Hans Podlipnik-Castillo, ktorý profitoval zo skreču turnajovej osmičky, Bielorusa Vladimira Ignatika, za stavu 5:2 v úvodnom dejstve.

Gombos, ktorému patrí v rebríčku ATP 127. priečka, doteraz nemal s 259. hráčom renkingu Torebkom spoločnú zápasovú minulosť.

Ak sa 24-ročnému rodákovi z Galanty podarí vyhrať celý turnaj, pri zhode priaznivých okolností má šancu na prienik do elitnej stovky svetového počítačového poradia k 22. júnu (v závislosti od výsledkov iných hráčov).

Zatiaľ najvyššie v kariére bol na 103. mieste. Gombos pred necelým týždňom zvíťazil na porovnateľne veľkom turnaji v Prahe.

ATP Challenger, Poprad-Tatry- (štvrťfinále):

Norbert GOMBOS (5-SR) - Peter Torebko (Nem.) 3:6, 7:5, 6:2

Hans Podlipnik-Castillo (Čile) - Vladimir Ignatik (Biel.-8) 5:2 - skreč, Ignatik odstúpil

Adam Pavlásek (ČR) - Jan Šátral (ČR) 6:1, 4:6, 6:1

André Ghem (Braz.-4) - Antonio Veič (Chor.) 6:2, 1:6, 6:3