Nór Tufte získal zlato v skife

TASR|16. aug 2008 o 10:09

Olympijským víťazom v skife sa stal nórsky veslár Olaf Tufte, ktorý na dvojkilometrovej trati dosiahol čas 6:59,83 min.

Peking 16. augusta (TASR) - Olympijským víťazom v skife sa stal nórsky veslár Olaf Tufte, ktorý na dvojkilometrovej trati dosiahol čas 6:59,83 min a obhájil triumf z Atén. Striebornú medailu si vybojoval Ondřej Synek z Českej republiky (7:00,63), bronz získal úradujúci majster sveta Novozélanďan Mahe Drysdale (7:01,56).

Veľmi zaujímavý bol najmä súboj 199-cm vysokého a 99 kg vážiaceho Čecha s Nórom. Novozélandský majster sveta totiž prekvapujúco v závere odišiel. "Myslel som si, že budeme s Tuftem bojovať len o druhé a tretie miesto. Potom však Drysdale odpadol. Keď už som sa začal na Nóra opäť doťahovať, znovu mi odskočil," povedal pre české médiá strieborný medailista.

výsledky:

1. Olaf Tufte (Nór.) 6:59,83 min, 2. Ondřej Synek (ČR) 7:00,63, 3. Mahe Drysdale (N.Zéland) 7:01,56, 4. Tim Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Alan Campbell (V.Brit.) 7:04,47, 6. Lassi Karonen (Švéd.) 7:07,64