Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nočný život a flákanie. To sú dôvody, prečo Brazílčania strácajú talenty

Ronaldinho získal v roku 2005 Zlatú loptu. Potom to s ním už bolo horšie. (Autor: TASR/AP)
Tomáš Olšiak|Publikované 24. aug 2014 o 20:26

Brazílski hráči sú považovaní za najtalentovanejších na svete. Zo svojho veľkého potenciálu však väčšinou vyťažia menej než európski futbalisti.

BRATISLAVA. Zlatan Ibrahimovič predvádza po tridsiatke azda svoje najlepšie výkony, tridsiatnik Arjen Robben hrá v životnej forme. Pavel Nedvěd získal ako 31-ročný Zlatú loptu, Fabio Cannavaro mal pri jej preberaní dokonca 33 rokov.

Brazílčania? I kariéra tých najlepších a najtalentovanejších začína upadať v čase, keď výkonnosť ich európskych rovesníkov vrcholí. Bohémsky život, slabá tréningová morálka i strata motivácie sú dôvody, pre ktoré mnohí brazílski futbalisti nevyužívajú svoj potenciál naplno.

Aj Neymar priznáva: „V Európe sa každý tréning berie vážne, v Brazílii však netrénujeme s takým nasadením, ako by sme mali. Bohužiaľ, je to súčasť brazílskej mentality,“ povedal pre Rede Globo.

V mladosti lepší ako Messi

Podľa mnohých mal viac talentu než Lionel Messi. Ako druhý hráč Barcelony v histórii sa dočkal ovácií postojačky od fanúšikov Realu na ich vlastnom štadióne.

Svojimi kúzlami Ronaldinho zabával divákov a ničil súperov, FIFA ho dvakrát za sebou vyhlásila za najlepšieho hráča sveta.

Napriek tomu bol už ako 28-ročný náhradníkom v AC Miláno. V Ronaldinhovi totiž unikátny talent súperil so závislosťou od nočného života.

Barcelona ho v roku 2008 predávala do Milána pribratého a z formy, životný štýl však ani na San Sire nezmenil. Keď sa raz s brankárom Didom uprostred týždňa zabávali v nočnom klube, fanúšikovia AC Miláno na nich nahnevane kričali, aby išli domov, pretože na druhý deň ráno ich čakal tréning.

Linka pre Ronaldinha

Nenapraviteľný bol aj po návrate do Brazílie v drese Flamengo Rio de Janeiro. Klubového prezidenta to doviedlo až k bizarnému kroku - zriadil špeciálnu telefonickú linku, na ktorú mali fanúšikovia nahlasovať, keď Ronaldinha uvidia na párty či v nočnom klube.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Tomáš Olšiak

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.