Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Nie som už taký efektívny, ale dôležitý je tím, hovorí Višňovský

Ľubomíra Višňovského (s číslom 11) sa snažia odzbrojiť od puku až dvaja hráči Arizony. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. mar 2015 o 14:11

Slovenský obranca v nahustenom programe niektoré zápasy vynecháva, aby si lepšie oddýchol. Takú majú dohodu s trénerom Jackom Capuanom.

NEW YORK. Hokejista Ľubomír Višňovský má tridsaťosem rokov a je vďačný za každý zápas, ktorý ešte môže odohrať v NHL. Predchádzajúcu sezónu mu pokazil silný otras mozgu, v aktuálnej ho pribrzdili bolesti chrbta.

"Nesťažujem sa. Som rád, že po všetkých zraneniach v ostatnom období môžem hrať. Nie je však jednoduché stále sa vracať späť do kolotoča NHL," povedal Višňovský v rozhovore pre Pravdu.

Priznal, že v nahustenom programe niektoré zápasy vynecháva, aby si lepšie oddýchol. Takú majú dohodu s trénerom Jackom Capuanom.

V minulosti patril Višňovský medzi najlepších a najproduktívnejších obrancov sveta.

"Chce mať na play-off pripravených všetkých sedem obrancov. Keď ma tréner šetrí, je to lepšie pre moje telo," vysvetlil.

Višňovského priemerný čas strávený na ľade klesol pod dvadsať minút. A v 43 zápasoch strelil iba štyri góly.

"Raz hrám devätnásť minút, inokedy dvadsať alebo osemnásť. Podľa potreby. Snažím sa vždy pomôcť tímu. Nie som taký efektívny ako v minulosti, ale dôležitý je tím a to, že vyhrávame. Potrebujeme ešte pár bodov a play-off nám už neujde," uviedol Slovák.

Islanders hrajú v tejto sezóne skvelý útočný hokej. Viac gólov ako oni (214) nastrieľali v doterajšej časti sezóny už iba hráči Tampy Bay (222).

Vo Východnej konferencii sú aktuálne na treťom mieste. A s veľkou pravdepodobnosťou postúpia do play-off.

"Na začiatku urobilo vedenie klubu perfektnú výmenu, keď získalo Boychuka s Leddym. Vystužila sa tým obrana. John Tavares to ťahá vpredu a Jaro Halák v bránke. Máme dobre zložený tím. Len nám nesmú dôjsť v rozhodujúcich chvíľach sily," uzavrel Višňovský.

Súvisiace články