Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Vybudoval špičkový klub, ktorý dvakrát získal titul. Zomrela legenda NHL

Ilustračné foto. (Autor: archív)
TASR|14. dec 2020 o 08:56

Mal výrazný podiel na úspechoch tímu.

DENVER. Vo veku 72 rokov zomrel Pierre Lacroix, bývalý generálny manažér klubu NHL Colorado Avalanche. Informoval o tom oficiálny webový portál zámorskej hokejovej profiligy.

Lacroix odštartoval svoju kariéru ako hráčsky agent, v roku 1994 sa stal generálnym manažérom Quebec Nordiques.

Vo funkcii zostal aj po presťahovaní klubu do Denveru pred sezónou 1995/96, pričom niekoľkými významnými výmenami pomohol z Avalanche vybudovať jednu z najšpičkovejších organizácií.

Keď jeho bývalý klient Patrick Roy vyjadril svoj záujem odísť z Montrealu, Lacroix zrealizoval trejd, ktorým ho priviedol do Denveru. Hviezdny kanadský brankár potom pomohol Coloradu k ziskom Stanleyho pohára v rokoch 1996 a 2001.

Neskôr získal Lacroix do obrany aj Raya Bourquea a Roba Blakea. Vo funkcii GM Colorada skončil v roku 2006, následne ho vymenovali za prezidenta klubu, od roku 2013 pracoval pre Avalanche ako konzultant. V roku 2008 ho uviedli do coloradskej športovej Siene slávy.

"Pierre mal výrazný podiel na úspechoch tímu, pomohol vybudovať značku Avalanche, ako ju poznáme dnes," uviedol klub na svojom webe.

"Mal hokejový cit, vedel spoznať talent, oceniť špičkových športovcov, nebál sa urobiť veľkú výmenu. Tým sa stal jedným z najúspešnejších klubových budovateľov v modernej histórii NHL," povedal na adresu Lacroixa komisár NHL Gary Bettman.

Súvisiace články