Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Ruský útočník Vegas si nezahrá 20 zápasov, porušil antidopingový program

Valentin Zykov (uprostred). (Autor: John Locher SITA/AP)
TASR|18. okt 2019 o 09:57

Zykov sa môže vrátiť až 29. novembra.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL suspendovalo ruského útočníka Vegas Golden Knights Valentina Zykova na 20 zápasov za porušenie antidopingového programu.

Zykov podľa generálneho manažéra Golden Knights Georgea McPheea užil prípravky, ktoré neboli schválené klubom a vedenie o tom neinformoval.

"Sme z toho veľmi sklamaní, ale podporujeme antidopingový program. Bohužiaľ Zykov vedome užil neschválené suplementy, bol pozitívne testovaný, čo akceptujeme a trest podporujeme," povedal McPhee podľa nhl.com.

Zykov sa môže do kolotoča NHL vrátiť až 29. novembra v domácom zápase proti Arizone Coyotes. V siedmich zápasoch tejto sezóny zaznamenal dve asistencie.

"Chcem sa ospravedlniť moje rodine, spoluhráčom, vedeniu Golden Knights a fanúšikom. Počas trestu budem na sebe tvrdo pracovať, aby som po návrate tímu pomohol," uviedol v stanovisku 24-ročný ruský hokejista.

Zykov je druhým hráčom Vegas, ktorý porušil antidopingové pravidlá. Obranca Nate Schmidt vynechal pre rovnaný priestupok prvých 20 zápasov minulej sezóny.

Súvisiace články