NHL: Slovenským hokejistom sa darilo. Hossa a Tatar strelili gól

Hokejista Buffala Sabres Evander Kane sa pokúša zasiahnuť puk vo vzduchu pred brankárom Ottawy Senators Craigom Andersonom. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2015 o 07:46

Jedenásť stretnutí. Kanadsko-americká NHL ponúkla v noci zo soboty na nedeľu ďalšie zaujímavé súboje. Predstavili sa v nich aj viacerí Slováci.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v noci na nedeľu v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL nad St. Louis 3:1. Slovenský útočník Marián Hossa prispel gólom a asistenciou.

Celkovo odohral viac ako pätnásť minút. V 28. minúte vyrovnával počas presilovej hry na 1:1. A v 58. minúte stretnutia si pripísal prihrávku na presný zásah obrancu Duncana Keitha.

Gól Mariána Hossu.

V zostave úradujúceho šampióna súťaže dostal priestor aj ďalší Slovák - obranca Ľubomír Višňovský. Na ľade strávil viac ako dvadsať minút.

Zaznamenal jednu strelu a dva zblokované pokusy.

Gólovo sa okrem Hossu presadil aj krídelník Detroitu Tomáš Tatar. Jeho gól však Red Wings nestačil. Bostonu podľahli 3:4 po predĺžení.

O puk bojujú útočník Detroitu Red Wings Johan Franzén (s číslom 93) a David Krejčí z Bostonu Bruins. FOTO - SITA/AP.

Druhý slovenský útočník v drese Detroitu Tomáš Jurčo odohral necelých jedenásť minút. Počas tohto času sa na ľade prezentoval jedným vylúčením.

V tíme Bostonu Bruins chýbal pre zranenie kapitán Zdeno Chára. Po štvrtkovom narazení od Ryana Bourqua na mantinel pred striedačkou v prípravnom súboji proti New Yorku Rangers dostal na víkend voľno.

Jeho absencia by však nemala mať dlhé trvanie.

NHL - prípravné zápasy:

Pittsburgh - Columbus 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Carolina - New York Islanders 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)

Edmonton - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Edmonton v súboji proti Minnesote neinkasoval. Na snímke zasahuje Anders Nilsson pri šanci Tylera Graovaca. FOTO - SITA/AP.

Detroit - Boston 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:19 min, vyslal tri strely na bránu, strelil gól a pripísal si dve trestné minúty, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 10:49 min, pripísal si dve trestné minúty - Zdeno Chára (Boston) nehral/

New Jersey - New York Rangers 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Ottawa - Buffalo 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Dallas - Tampa Bay 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

San Jose - Anaheim 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Toronto - Montreal 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:02 min, nevystrelil na bránu a ani nebodoval, Richard Pánik (Toronto) nehral/

Chicago - St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 15:23 min, vyslal dve strely na bránu, zaznamenal gól a asistenciu, Ľubomír Višňovský (Chicago) odohral 20:51 min, vyslal jednu strelu na bránu)

Vancouver - Calgary 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Slovenským hokejistom sa darilo. Hossa a Tatar strelili gól