Tatar skóroval proti Torontu, Cehlárik si pripísal asistenciu

TASR|27. sep 2018 o 07:24

Aktivita našich hokejistov nepomohla ich tímom k víťazstvu pred domácim publikom.

NEW YORK. Tomáš Tatar strelil gól a Peter Cehlárik si pripísal asistenciu v stredajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL.

Montreal prehral s Torontom (3:5), ale skóre otvoril slovenský útočník domácich v presilovej hre.

Brankára Toronta Frederika Andersena prekonal strelou švihom a v novom pôsobisku zaznamenal druhý presný zásah. Okrem gólu si pripísal ďalšie tri strely, ale aj tri mínusové body.

Hokejisti Bostonu v zostave s brankárom Jaroslavom Halákom a útočníkom Petrom Cehlárikom prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase NHL na domácom ľade s Detroitom 2:3 po predĺžení.

Cehlárik zaznamenal jednu asistenciu a na ľade strávil takmer 12 minút. Halák mal 33 úspešných zákrokov. Halákov krajan a brankársky kolega Patrik Rybár sedel na striedačke Red Wings.

Nedarilo sa ani Winnipegu, ktorý v zostave s útočníkom Markom Daňom prehral v Minnesote 3:4. Daňo zaznamenal pri takmer 11 minútovom pobyte na ľade dve trestné minúty a jednu strelu.

NHL - výsledky prípravných zápasov (26.-27. 9. 2018):

• Boston - Detroit 2:3 po predĺž. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1), Peter Cehlárik odohral 11:53 min, 1 asistencia, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 2x úspešný na vhadzovaní (100%), Jaroslav Halák (obaja Boston) pochytal 33 z 36 striel, úspešnosť 91,7%
  • New York Rangers - New York Islanders 3:4 po predĺž. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
  • Pittsburgh - Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
  • Montreal - Toronto 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:48 min, 1 gól, 4 strely, 3 mínusové body, 4 trestné minúty, 1 "hit"
  • Minnesota - Winnipeg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), Marko Daňo (Winnipeg) odohral 10:50 min, 1 strela, 1 "hit", 2 trestné minúty
  • Colorado - Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
  • Anaheim - Los Angeles 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)