Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Vyhral Stanleyho pohár a zrejme odíde. Černák zmení dres, špekulujú médiá

Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. dec 2020 o 12:12

Tampa už teraz presahuje platový strop.

BRATISLAVA. Z trojice obmedzených voľných hráčov Erik Černák, Michail Sergačov a Anthony Cirelli už hokejová Tampa Bay podpísala ruského obrancu Sergačova.

Ako to bude so slovenským obrancom Černákom a kanadským útočníkom Cirellim? Zostane miesto v tíme úradujúceho držiteľa Stanleyho pohára pre oboch?

Finančne neudržateľní

Podľa viacerých zámorských médií je pre Tampu väčšia priorita udržanie si Cirelliho ako obrancu Černáka.

Oboch zrejme len ťažko zaplatia, aby sa udržali pod platovým stropom. Najmä, keď už teraz ho presahujú o dva milióny dolárov.

Podľa špecializovaného webu SlovakNHL by Černák mohol skončiť v Detroite, kde pôsobí bývalý generálny manažér Tampy Steve Yzerman. Ten by mohol spolu s Černákom získať aj útočníkov Tylera Johnsona a Alexa Killorna, čo by dodalo Tampe potrebnú flexibilitu pre upísanie si Cirelliho.

Detroit alebo San Jose?

"V ideálnom svete by som sa pokúsil vymeniť nie jeden, ale oba zostávajúce kontrakty, ktoré spôsobujú bolesti hlavy do Detroitu a bol by som pripravený vzdať sa aj prvého kola draftu, aj kvalitného mladého hráča, aby som tým zaujal Detroit.

Ten by pravdepodobne na túto dohodu pristúpil, ak by tým kvalitným mladým hráčom bol Černák, ktorý je v NHL vysoko cenený,“ skonštatovali redaktori webu The Athletic.

Dan Rosen zo špecializovanej stránky NHL.com si zasa myslí, že Černák by mohol za určitých okolností zakotviť v San Jose.

"Tampa už má ukotvených svojich dvoch najlepších obrancov Victora Hedmana a Ryana McDonagha. Ak by museli pustiť Černáka, jeden z dvojice McDonagh - Sergačov by sa presunul na pravú stranu.

A využiť by mohli aj služby Cala Foota, ktorý by tak naskočil do NHL z tímu Syracuse Crunch v AHL. Určite by bolo pre neho prínosné zahrať si po boku Hedmana alebo McDonagha.

A čo sa týka Černáka, radi by po ňom možno siahli v San Jose. Tam potrebujú dobrého pravého obrancu za Erikom Karlssonom a Brentom Burnsom," uviedol Rosen.

Dvadsaťtriročný obranca Erik Černák získal v septembri prestížny Stanleyho pohár už vo svojej druhej sezóne v NHL a celkovo ako desiaty hokejista narodený na Slovensku. Tampa Bay zdolala vo finálovej sérii Dallas 4:2 na zápasy.

Súvisiace články