Tatar mohol streliť rýchly gól, brankár Los Angeles čakal na šancu šesť rokov

Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|11. mar 2021 o 07:15

Pozrite si výsledky nočných zápasov NHL.

AKTUALIZOVANÉ o 9:05

NEW YORK. Hokejisti Edmontonu triumfovali v domácom zápase NHL nad Ottawou vysoko 7:1.

Až piatimi bodmi za hetrik a dve asistencie sa na víťazstve podieľal nemecký útočník Leon Draisaitl, gól a dve prihrávky pridal kapitán Connor McDavid.

Na čele produktivity celej súťaže je McDavid so ziskom 48 bodov, Draisaitl nazbieral o šesť bodov menej.

V poslednom zápase Montreal zvládol súboj vo Vancouveri a zvíťazil 5:1. Hostia mali skvelý úvod, po viac ako šiestich minútach viedol na strely 6:0, jednu z najnebezpečnejších mal aj Tomáš Tatar.

Slovenský útočník však napriek dobrému výkonu zostal bez kanadského bodu, na ľade strávil viac ako 16 minút.

Minnesota zdolala na vlastnom ľade Vegas 4:3, hosťom nestačil na bodový zisk ani hetrik Dylana Coghlana.

Dvadsaťtriročný Kanaďan sa stal iba tretím obrancom v histórii súťaže, ktorý dal tri góly v zápase, v ktorom si otvoril strelecký účet v profilige.

"Som samozrejme šťastný, túto noc si budem navždy pamätať. Ale nevyhrali sme a to ma štve. Škoda, lebo víťazstvo by bola čerešnička na torte," uviedol Coghlan.

Arizona prehrala na ľade Colorada 1:2 po predĺžení, v zápase ju držal nad vodou najmä brankár Antti Raanta. Mal 44 úspešných zákrokov. "Dnes bol fantastický. Podržal nás už mnohokrát, je pre nás veľmi dôležitý," chválil ho tréner Rick Tocchet.

Los Angeles zvíťazilo v Anaheime 5:1, dva góly strelil Adrian Kempe. Viac sa však po zápase hovorilo o brankárovi Troyovi Grosenickovi.

Predtým sa 31-ročný brankár predstavil v NHL 18. novembra 2014 v drese San Jose Sharks, na ďalšiu príležitosť čakal 6 rokov a 102 dní.

"Dostal príležitosť, využil ju, takže to je pre neho výborné," uviedol tréner LA Todd McLellan.

NHL - výsledky za dnes:

Minnesota - Vegas 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

Góly: 1. J. Eriksson Ek, 42. Kaprizov (Zuccarello, Bjugstad), 46. J. Eriksson Ek (Greenway, M. Foligno), 48. Soucy (Sturm, Rau) – 2. Coghlan (N. Roy), 54. Coghlan (Martinez, Stephenson), 58. Coghlan (Theodore, Mark Stone)

Edmonton - Ottawa 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Góly: 4. Nurse (Draisaitl, Barrie), 6. Khaira (D. Shore), 13. Draisaitl (Barrie, M. Smith), 14. McDavid (Draisaitl, Nurse), 28. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Neal (Chiasson), 48. Draisaitl (McDavid, Barrie) – 52. Dadonov (Watson, Reilly)

Colorado - Arizona 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 2. Saad (Burakovsky, D. Toews), 65. Landeskog (Girard) – 39. Pitlick (Chychrun, Keller)

Anaheim - Los Angeles 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 26. Steel (Deslauriers, Shattenkirk) – 4. A. Kempe (Doughty, Kopitar), 26. Kopitar (Doughty, Roy), 38. A. Kempe (T. Moore, Lizotte), 42. Athanasiou (J. Carter, Vilardi), 54. D. Brown (Iafallo)

Vancouver - Montreal 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 25. Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller) – 16. Kotkaniemi (Toffoli), 23. Perry (Byron, Evans), 35. S. Weber (Drouin, J. Anderson), 47. Petry (Kotkaniemi, Toffoli), 54. Danault (Edmundson, Armia)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16 minút a 18 sekúnd, štyrikrát vystrelil na bránu, ale nebodoval/

Domov»Hokej»NHL»Tatar mohol streliť rýchly gól, brankár Los Angeles čakal na šancu šesť rokov