Sekera dohrával zápas bez trénera, Chára s Pánikom sa tešili po prestrelke

Tréner Rick Bowness.
Tréner Rick Bowness. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|5. apr 2021 o 07:15 (aktualizované 5. apr 2021 o 07:45)

Tréner Dallasu už pritom dostal obe dávky vakcíny.

NEW YORK. Hokejisti Dallasu Stars prehrali v noci na pondelok v NHL na ľade Caroliny Hurricanes 0:1.

Duel dohrávali bez trénera Ricka Bownessa, ktorému po druhej tretine doručili pozitívny test na koronavírus a v súlade s protokolom musel opustiť striedačku. Nahradil ho asistent John Stevens.

Podľa generálneho manažéra Dallasu Jima Nilla však Bownessov pozitívny test spôsobila vakcína.

"Rick bol zaočkovaný. Viem, že sa to stalo aj trénerovi Dallasu Mavericks Rickovi Carlisleovi a ďalším ľuďom. Toto je zrejme rovnaká situácia a išlo o falošnú pozitivitu, protokol vás však nepustí," povedal Nill podľa webu NHL.

Dallas nenadviazal na úspech z piatkového stretnutia, keď zdolal Carolinu 3:2. O jediný gól sa postaral v 21. minúte Jordan Martinook.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí 15:46 minúty a zblokoval dve strely súpera.

V bránke hostí sa opäť predstavil Jake Oettinger a pripísal si 37 zákrokov. Jednotka Dallasu Anton Chudobin vynechal oba zápasy s Carolinou pre koronavírus, no v nasledujúcich dueloch by už mal byť k dispozícii.

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil svoj 725. gól v profilige a aj s dvoma asistenciami pomohol Washingtonu k triumfu nad New Jersey 5:4.

Zdeno Chára absolvoval v drese Capitals 18:22 minúty, Richard Pánik 8:43 a mal dva mínusové body.

Ovečikin sa presadil v presilovej hre a s 265 gólmi v početnej výhode vyrovnal zápis Bretta Hulla na druhom mieste historickej tabuľky, líder Dave Andreychuk mal na konte o deväť zásahov viac.

Washington zdolal New Jersey aj ôsmykrát v tejto sezóne a utvoril klubový rekord v počte triumfov nad jedným súperov v ročníku.

Hráči Tampy Bay prehrali v nedeľnom zápase na domácom ľade s Detroitom 1:5.

V zostave Tampy opäť chýbal pre zranenie dolnej časti tela slovenský obranca Erik Černák, ktorý vynechal už šiesty zápas po sebe.

NHL - výsledky za dnes:

Tampa Bay - Detroit 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 45. Hedman (Stamkos, C. Foote) – 20. D. Larkin (Erne, Hronek), 37. Filppula (Glendening, Namestnikov), 37. Rasmussen (Djoos, Mantha), 39. M. Staal (Mantha), 55. Helm (Glendening, Namestnikov)

Philadelphia - Washington 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Góly: 4. Zajac (N. Merkley, R. Murray), 38. Šarangovič (R. Murray, J. Hughes), 51. Bratt (Zacha), 56. Zajac (N. Merkley, R. Murray) – 10. Oshie (Ovečkin, Dillon), 24. Sheary (Orlov, J. Schultz), 29. Ovečkin (Bäckström, Kuzněcov), 43. Hagelin (Hathaway, Dillon), 46. Kuznecov (Ovečkin, Orlov)

/obranca Zdeno Chára hral 18:22 min, útočník Richard Pánik (obaja Washington) 8:43 min a pripísal si dva mínusové body/

Florida - Columbus 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Barkov (Hörnqvist, Weegar), 48. Vatrano, 53. Forsling (Barkov, Weegar)

Carolina - Dallas 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 21. Martinook (Trocheck, Pesce)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) hral 15:46 min, bodovo sa nezapísal/

Anaheim - Arizona 2:3pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Carrick (Zegras), 15. D. Grant (Zegras, Jones) – 9. Chychrun (Hayden, Goligoski), 56. Chychrun (Schmaltz, Garland), 63. Chychrun (Keller, Jo. Larsson)

Calgary - Toronto 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Nordström (Giordano, S. Bennett), 20. Mangiapane (Backlund, Lucic) – 1. Rielly (Matthews), 38. Galchenyuk (Tavares, W. Nylander), 47. Tavares (W. Nylander, Muzzin), 50. Matthews (Marner, Hyman)

Domov»Hokej»NHL»Sekera dohrával zápas bez trénera, Chára s Pánikom sa tešili po prestrelke