Tampa vyrovnala sériu, jej prvý gól bol ukážkový. Varlamov nedochytal tretinu

Ján Rutta.
Ján Rutta. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|16. jún 2021 o 06:59 (aktualizované 16. jún 2021 o 07:45)

Stav série vo finále Východnej konferencii medzi Tampa Bay a New York Islanders je vyrovnaný 1:1.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v nočnom zápase play off zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 4:2 a stav semifinálovej série vyrovnali na 1:1.

Líder produktivity vo vyraďovačke Nikita Kučerov zaznamenal tri asistencie a na konte má už 22 bodov. O góly obhajcov trofeje sa postarali Brayden Point, Ondřej Palát, Jan Rutta a Victor Hedman.

Presadili sa tak obaja českí hokejisti v zápase, víťazný gól Ruttu bol pre hráča prvý zásah v sezóne vyraďovacej časti.

Fantastický bol najmä prvý gól Tampy, ktorý strelil Brayden Point po šikovnej prihrávke Nikitu Kučerova.

Skóroval už v piatom zápase za sebou, celkovo má na konte už 10 gólov a je najlepším strelcom play off.

Po zápase však skôr rozoberal kolíziu so súperovým brankárom. Pointa zozadu postrčil Adam Pelech a útočník Tampy v plnej rýchlosti vrazil do Varlamova. Za nezavinenú zrážku dostal menší trest a Islanders pri jeho vylúčení vyrovnali na 1:1.

"V prvom rade som rád, že Varly sa vrátil do bránky a je v poriadku. Sú to nepríjemné kolízie, v žiadnom prípade som ho nechcel zraniť. Zbehlo sa to celé rýchlo, nemôžem preto ani viniť rozhodcov za to, že ma vylúčili," povedal Point.

Andrej Vasilevskij chytili 24 striel, prekonali ho iba Brock Nelson a Matthew Barzal.

Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning 20:56 minúty, pripísal si dve trestné minúty a jednu "mínusku".

V zápase ani raz nevystrelil na bránu.

NHL - play off - finále Východnej konferencie:

Tampa Bay - NY Islanders 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

/stav série: 1:1/

Góly: 9. B. Point (Kučerov, D. Savard), 34. Palát (Kučerov, Hedman), 43. Rutta (Goodrow, Coleman), 50. Hedman (Kučerov, Stamkos) – 14. B. Nelson, 57. Barzal (Eberle, Leddy)

Brankári: Vasilevskij - Varlamov (14.-21. Sorokin), strely na bránku: 33:26

14 771 divákov

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:56 min s bilanciou 0+0, mal jednu mínusku a raz sedel na trestnej lavici/

Domov»Hokej»NHL»Tampa vyrovnala sériu, jej prvý gól bol ukážkový. Varlamov nedochytal tretinu