Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. feb 2019 o 23:01

Philadelphia si poradila s Edmontonom.

NEW YORK. Hokejisti Philadelphie Flyers zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Edmontonom Oilers 5:4 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil dvadsaťročný mladík Nolan Patrick.

V ďalšom zápase prehral domáci Montreal Canadiens s New Jersey Devils 2:3 po predĺžení, keď rozhodol Nico Hischier.

Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Philadelphia - Edmonton 5:4pp (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 4. Couturier (Voráček, Giroux), 37. Giroux (Gostisbehere, Voráček), 45. Konecny (Lindblom, Couturier), 52. Simmonds (Giroux, Voráček), 63. N. Patrick (J. Van Riemsdyk, Sanheim) - 9. Rattie (Lucic), 18. McDavid (Kassian, Khaira), 29. A. Larsson (Gravel, McDavid), 45. Kassian

Montreal - New Jersey 2:3pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 6. Kotkaniemi (Lehkonen, Jordie Benn), 37. Danault (Petry, Domi) - 20. Butcher (Palmieri, Marcus Johansson), 52. Hischier (Rooney), 62. Hischier (M. Muller)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:15 minúty, raz vystrelil na bránku súpera a pripísal si jeden mínusový bod/