Jaroslav Halák počas zápasu proti Bostonu.
Jaroslav Halák počas zápasu proti Bostonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. dec 2017 o 22:23

Z dvoch slovenských brankárov dostal šancu iba jeden.

DETROIT. Hokejisti St. Louis deklasovali domácich hráčov Detroitu 6:1 v úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL.

Zápas nevyšiel brankárovi Red Wings Jimmymu Howardovi, ktorý v úvodných dvoch tretinách inkasoval štyrikrát z desiatich striel hostí.

Do záverečnej tretiny ho nahradil Čech Petr Mrázek, ten vyťahoval puk zo siete dvakrát.

Slovenský útočník vo farbách Detroitu Tomáš Tatar odohral 14:34 minúty bez strely na bránu.

St. Louis Blues zvíťazili tretíkrát po sebe a vedú Západnú konferenciu NHL. Detroitu sa momentálne nedarí, na Východe zaostáva na posledné miesto zaručujúce play-off o päť bodov.

Slovenský mikrosúboj Chára - Halák

Slovenský brankár Jaroslav Halák nezabránil triumfu hokejistov Bostonu Bruins nad hráčmi New York Islanders 3:1. Rodák z Bratislavy zneškodnil 30 z 32 streleckých pokusov domácich.

V drese víťazného tímu odohral 22:20 minúty kapitán Zdeno Chára a bol najvyťaženejším hráčom duelu. Štyridsaťročný bek až štyrikrát vystrelil na svojho krajana.

Boston zvíťazil ôsmykrát z ostatných desiatich zápasov a jeho brankár Tuukka Rask natiahol svoju sériu víťazstiev už na štyri stretnutia. Fínsky gólman zastavil 30 z 31 striel súpera.

Pozrite si momentky zo zápasu Boston - NY Islanders: fotogaléria

10.12.2017

"Mám dobrý herný rytmus. Chlapci robia dobrú prácu a eliminujú dorážky. Dobre sme korčuľovali a nútili sme ich strieľať z nevýhodných pozícii," povedal Rask podľa nhl.com.

"Bol to pre nás frustrujúci zápas. Vôbec sme sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. To zníži vaše sebavedomie, je to frustrujúce a vykoľají vás to," uviedol krídelník Islanders Anders Lee.

Gáborík nebodoval

Marián Gáborík nebodoval pri triumfe Los Angeles Kings nad Carolinou Hurricanes 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník si pripísal jeden mínusový bod.

Pre Kings to bol už ôsmy triumf po sebe. Víťazný gól stretnutia strelil dvadsať sekúnd pred koncom predĺženia Tanner Pearson. Hráči Caroliny prehrali tretíkrát v sérii.

NHL 2017/2018 - základná časť (9. a 10. december):

Detroit - St. Louis 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Góly: 48. F. Nielsen (Glendening, J. Ericsson) - 12. Schwartz (A. Steen, B. Schenn), 25. Sobotka (Tarasenko, P. Stastny), 27. Upshall, 37. Bouwmeester (Pietrangelo, Blais), 49. Jaškin (Pietrangelo, Edmundson), 60. B. Schenn (Tarasenko, Bouwmeester)

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:34 minúty, na bránu súpera ani raz nevystrelil, zaznamenal dva bodyčeky a pripísal si aj dve trestné minúty/

Boston - NY Islanders 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 31. Marchand (Krug, Pastrňák), 47. DeBrusk (Krug, Pastrňák), 60. Heinen (Bergeron) - 57. Lee (Josh Bailey, Barzal)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:20 minúty, štyrikrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si dve trestné minúty, zablokoval dve strely súpera a raz získal puk - brankár Jaroslav Halák (NY) odchytal celé stretnutie, chytil 30 z 32 striel a mal 93,8-percentnú úspešnosť zákrokov/

Columbus - Arizona 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 1. J. Anderson (Panarin, Dubois)

Florida - Colorado 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)

Góly: 20. Ekblad (Huberdeau, Yandle), 25. Malgin (J. McGinn, McCoshen), 55. Huberdeau (Yandle, Trocheck) - 11. Rantanen (Barberio, Landeskog), 32. MacKinnon (Compher, Nemeth), 33. Kerfoot (Barrie, Rantanen), 52. E. Johnson (Nieto), 54. C. Wilson (Compher, Andrighetto), 56. Nieto (Comeau, Söderberg), 58. Söderberg (Comeau)

Montreal - Edmonton 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Góly: 34. Galchenyuk (Petry), 56. Danault (Froese, Carr) - 8. Cammalleri (Nugent-Hopkins, Maroon), 12. Khaira (R. Strome), 22. Khaira (R. Strome, Russell), 23. Lucic (Draisaitl, McDavid), 43. Klefbom (Letestu, Lucic), 44. Auvitu (McDavid, Puljujärvi)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) pre zranenie nehral/

NY Rangers - New Jersey 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 7. Vesey (Carey, Nieves), 30. Fast (Rick Nash), 37. Zuccarello, 47. Zuccarello (J. T. Miller, McDonagh), 52. K. Hayes (Rick Nash) - 34. Severson (Coleman, Noesen), 47. Wood (Zacha, Butcher)

Pittsburgh - Toronto 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 35. Sheahan (Simon, Dumoulin), 38. Malkin (P. Kessel), 58. Crosby (Letang, Simon) - 2. Connor Brown (Rielly, Hainsey), 2. J. Van Riemsdyk (Marner, Bozak), 13. Bozak (Marner, R. Polák), 39. Bozak (Gardiner, Marner)

Tampa - Winnipeg 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 19. Gourde (Point, T. Johnson), 37. Sergačov (T. Johnson, Palát), 49. Kučerov (Dotchin, Stamkos), 61. Point (Straalman) - 2. Copp (Lowry, B. Tanev), 39. Connor (Morrissey, Wheeler), 48. Ehlers (Trouba, Laine)

/brankár Peter Budaj (Tampa) presedel zápas na striedačke/

Dallas - Las Vegas 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 15. Pitlick (Roussel, Faksa), 26. Spezza (Janmark, J. Klingberg), 45. Jamie Benn (Seguin, Lindell) - 13. Tuch (Leipsic, Eakin), 25. Perron (Neal), 27. R. Smith (Marchessault), 29. McNabb (Leipsic, Eakin), 60. Haula (Perron)

Calgary - Vancouver 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 19. Brouwer (Lazar), 52. M. Tkachuk (Hathaway), 59. S. Bennett, 60. M. Tkachuk (Frolík, Hamonic) - 3. Virtanen (Del Zotto), 40. Boeser (Markus.Granlund, D. Sedin)

San Jose - Ottawa 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 13. Couture (Labanc, Braun), 26. Vlasic (Heed, Labanc), 35. M. Karlsson (Pavelski, J. Thornton), 44. Pavelski (Couture, Burns), 58. Hertl (Burns, Couture)

Los Angeles - Carolina 3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 27. Toffoli (Kopitar, Pearson), 30. Kopitar (Toffoli, Folin), 65. Pearson (Muzzin, Quick) - 54. V. Rask (T. Teräväinen), 58. E. Lindholm (D. Ryan, B. McGinn)

/útočník Marián Gáborík (LA) odohral 13:24 minúty a pripísal si jeden mínusový bod/