Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Kanté zažaloval svojho bývalého agenta, mal od neho vymáhať peniaze

N'Golo Kanté. (Autor: TASR)
SITA|28. nov 2019 o 13:47

Bol som príliš láskavý, vraví futbalista.

PARÍŽ. Francúzsky futbalista N'Golo Kanté podal žalobu na svojho bývalého agenta. Podľa 28-ročného hráča anglického klubu FC Chelsea sa Nouari Khiari dopustil podvodov a porušil dohodu o dôvernosti informácií.

Ako uviedol francúzsky denník L'Equipe, Kantému "dohodili" Khiariho jeho priatelia a niekoľko členov rodiny. Hráč začal s agentom spolupracovať po majstrovstvách Európy v roku 2016, ale príliš skoro sa v ich kooperácii objavili prvé nezhody.

Kanté sa po roku rozhodol ukončiť spoluprácu a ako odškodné Khiarimu zaplatil 150-tisíc eur. Podľa uvedeného periodika Kanté v žalobe tvrdí, Khiari si ponechal kópie všetkých dokumentov súvisiacich s ich spoluprácou a neskôr tlačil na Kantého, aby od neho vymámil viac peňazí.

Príčinou zhoršeného vzťahu medzi Kantém a Khiarim boli agentove pokusy ovplyvniť hráča pri smerovaní kariéry. L'Equipe dodáva, že hráčsky manažér sa snažil presvedčiť Kantého, aby počas minuloročného leta prestúpil do Realu Madrid.

"Bol som príliš láskavý. Chcel som veriť v úprimnosť a čestnosť tejto osoby. Tú však hnala vpred iba finančná stránka," povedal úradujúci svetový šampión a vicemajster Európy N'Golo Kanté.

Súvisiace články