Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Nevídaná séria zápasov Detroitu - z najbližších 23 duelov odohrá až sedemnásť vonku

Ťažkú sériu absolvuje s tímom Detroitu aj Slovák Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. jan 2015 o 14:18

Sériu zápasov začne Detroit už zajtra na ľade Vancouveru. Vonku odohrá prvých šesť zápasov.

DETROIT. Nezvyčajná séria zápasov čaká na hokejistov Detroitu v zámorskej NHL počas nasledujúcich dvoch mesiacov. Red Wings v kádri s dvojicou Slovákov Tomáš Jurčom a Tomášom Tatarom do 28. februára absolvujú až sedemnásť z 23 duelov na ľade súpera.

Náročnú šnúru začnú zverenci trénera Mikea Babcocka v sobotu 3. januára na ľade Vancouveru. Po šiestich zápasoch vonku sa na štyri dni vrátia domov a odohrajú tri stretnutia.

Po dvoch dueloch na Floride privítajú pred vlastnými fanúšikmi NY Islanders a potom vycestujú opäť za súpermi. V polovici februára hostia Winnipeg a Montreal. Ťažkú sériu ukončia šiestimi zápasmi vonku.

"Čaká nás veľa duelov u súperov, budeme to mať veľmi ťažké. V tabuľke je to tesné, takže body z týchto stretnutí potrebujeme. Nezáleží na tom, či hráme doma alebo vonku, chceme bojovať o každý bod," cituje The Detroit News Tomáša Tatara.

"Bude to veľa súbojov v rýchlom slede. Základom bude, aby sme hrali koncentrovane, vyhýbali sa nám zranenia či choroby, a aby sme si po dueloch čo najefektívnejšie oddýchli. Chceme nazbierať čo najviac bodov."

Red Wings vstúpili do roku 2015 na treťom mieste Atlantickej divízie so ziskom 49 bodov. Na prvú Tampu Bay strácajú iba tri body.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články