Neuveriteľní. Draisaitl napodobnil Gretzkého, s McDavidom zaznamenali štvorbodovú noc

Oh My Hockey|25. nov 2021 o 06:52

Edmonton Oilers si dnes v noci chceli po prehre s Dallasom napraviť chuť. Čakal ich duel na ľade outsidera z Arizony. Zvládli ho a napriek dráme v závere získali dva body.

Tím za výhrou potiahli ich útočné hviezdy. Leon Draisaitl, aktuálny líder boja o Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča sezóny, ešte zveľadil svoj náskok pred všetkými okrem Connora McDavida.

Forvardi Edmontonu si obaja pripísali po štyri body. Najprv sa spolu podieľali na presilovkovom góle Connora McDavida.

V druhej dvadsaťminútovke poslal Draisaitl Olejárov po prvýkrát v zápase do vedenia svojím prvým zásahom v dueli. Dostal sa k odrazenému puku a do siete ho upratal presnou strelou pod lapačku Scotta Wedgewooda.

Neskôr asistoval na gól Kassiana, pri ktorom si McDavid pripísal 400. asistenciu, a potom sám pridal ďalší.

Leon prinútil fanúšikov Edmontonu zaspomínať si na Waynea Gretzkého. Jeho bodový prínos je v tejto sezóne enormný, a to až natoľko, že sa stal prvým hráčom, ktorý sa nevolá Gretzky, v histórii klubu, ktorý zaznamenal 40 bodov v sezóne v menej ako dvadsiatich zápasoch.

Jeho prvý prenasledovateľ, kolega McDavid, má v 19 stretnutiach na konte 36 bodov, o štyri menej.

McDavid zavŕšil noc gólom na 5:3 do prázdnej brány asi pol minúty pred koncom stretnutia. Zaznamenal míľnik, stal sa štvrtým najrýchlejším hráčom so ziskom 400 asistencií.

Nachádzate sa tu: