Nepríjemný návrat: Fanúšikovia Montrealu bučali na Kotkaniemiho, padli aj vulgarizmy

Oh My Hockey|22. okt 2021 o 06:41

Jesperi Kotkaniemi sa dnes v noci prvýkrát po podpísaní offer sheetu s Carolinou Hurricanes vrátil do Montrealu. Bell Centre k nemu bola nepriateľská.

Medzi Carolinou a Montrealom vznikla vďaka ich manažérom rivalita. Offer sheet na Kotkaniemiho bol formou pomsty za to, že Bergevin pred časom skúšal podobnú taktiku, aby získal Sebastiana Aha. Kým Hurricanes offer sheet dorovnali, Habs sa s Kotkaniemim rozlúčili.

Jesperi si užíva ročný kontrakt v hodnote 6 100 035 dolárov.

Hurricanes premysleli svoj krok do posledných detailov. Generálny manažér Don Waddell ako dôvod offer sheetu uviedol tieto slová: „Jesperi Kotkaniemi akceptoval našu ponuku a chce prísť do Caroliny. Vidí skupinu, ktorú sme poskladali a chce byť jej súčasťou. Sme hrdí, ale stále čakáme na rozhodnutie Montrealu. Keď spravíte takúto ponuku, vidíte zraniteľné miesto. Ponuka, kompenzácia a to, kde sa ako tím nachádzame nám ukázalo, že toto bude najlepšia cesta, ako tohto hráča získať.“ Presne ten istý výrok použil Bergevin, keď sa pred dvomi rokmi pokúsil vďaka offer sheetu získať Sebastiana Aha, no neúspešne.

Dnes nastal deň, keď sa Kotkaniemi musel na ľad Bell Centre postaviť po prvý raz ako hosťujúci hráč. Atmosféra tam je pre súperov často nepríjemná, no pre fínskeho mladíka to platilo niekoľkonásobne.

Fanúšikovia Habs privítali 21-ročného forvarda s ťažkým srdcom a pokrikmi. Bučanie sprevádzali skandovania typu "6 point 1" (referencia na jeho nový kontrakt) či vulgárne "F*ck you KK". Už počas rozcvičky sa pri plexiskle objavil fanúšik Montrealu s transparentom, na ktorom bolo napísané: "Škoda peňazí."

Na Fína sa bučalo pri každom jeho dotyku s pukom. "Úprimne, ani som nevedel, čo mám od nich čakať, tak som bol otvorený všetkému," povedal v pozápasovom rozhovore. "Bolo to trochu vtipné. Smial som sa, keď som vkročil na ľad."

Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie, hovorí sa. Kotkaniemi to potvrdil svojím prvým gólom v drese Canes, keď tečoval strelu Bradyho Skjeia a v presilovej hre zvýšil náskok hostí na 3:1.

Viac o nočných zápasoch sa dočítate v tomto článku:

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: