Bayern na postup potreboval penalty, Hertha s Dudom a Pekaríkom vypadla

Bayern sa teší po úspešných penaltách.
Bayern sa teší po úspešných penaltách. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. okt 2017 o 23:54

Hertha Berlín vypadla po domácej prehre s Kolínom nad Rýnom.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do osemfinále Nemeckého pohára DFB-Pokal. V šestnásťfinálovom zápase v Lipsku prehrával po premenenej penalte, napokon dokázal vyrovnať na 1:1. V predĺžení gól nepadol, takže o postupe favorita rozhodli až penalty.

Tú rozhodujúcu nepremenil talentovaný útočník domácich Timo Werner. Bayern napokon triumfoval 6:5.

V ďalšom zápase Hertha Berlín vypadla po domácej prehre s Kolínom nad Rýnom. Slovenský obranca Peter Pekarík hral do 59. minúty, keď ho vystriedal Ondrej Duda.

Nemecký pohár - šestnásťfinále:

Lipsko - Bayern Mníchov 1:1 po predĺžení, 4:5 v rozstrele z 11 m

Hertha Berlín - Kolín nad Rýnom 1:3

/Peter Pekarík hral do 59. min, keď ho vystriedal Ondrej Duda (obaja Hertha), ktorý v 85. min dostal žltú kartu/

Kaiserslautern - Stuttgart 1:3

Osnabrück - Norimberg 2:3

Wolfsburg - Hannover 1:0

Werder Brémy - Hoffenheim 1:0

Freiburg - Drážďany 3:1

Regensburg - Heidenheim 2:5

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Bayern na postup potreboval penalty, Hertha s Dudom a Pekaríkom vypadla