Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Kapitánom sa stal Čerešňák, v bráne začne Košarišťan

Peter Čerešňák (v popredí) strieľa puky počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie pred Nemeckým pohárom. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
TASR|7. nov 2019 o 12:57

Asistentmi budú Ďaloga a Hrivík.

KREFELD. Kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie v otváracom súboji Nemeckého pohára proti Švajčiarsku (vo štvrtok o 16.15 h) bude Peter Čerešňák.

Asistentmi 26-ročného obrancu budú Marek Ďaloga a Marek Hrivík.

Do bránky sa postaví Andrej Košarišťan, ktorý dostane prednosť pred Denisom Godlom. Informoval o tom web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Čerešňák je druhý najskúsenejší hráč v krefeldskom výbere trénera Craiga Ramsayho. Na konte má 73 štartov, o šestnásť menej ako prvý na zozname Marek Ďaloga.

Kapitánske céčko si váži, keďže rovnakú funkciu zastával už v reprezentácii do 18 rokov, vie aké má povinnosti. "Cítim sa fajn. Céčko je česť, mám radosť, ale nelipnem na ňom.

Podstatné je, že máme pred sebou prvý turnaj v sezóne s mladým mužstvom. Musíme korčuľovať, dôsledne plniť pokyny trénerov," povedal obranca Škody Plzeň pre hockeyslovakia.sk.

Asistenta Ďalogu čaká vo štvrtok jubilejný 90. duel v národnom tíme. "Štarty si nepočítam. Dôležitejšie je, že som tu. Myslím len na to, ako budeme hrať proti Švajčiarom a ako sa nám bude dariť," vravel pred stretnutím zadák pražskej Sparty.

Súvisiace články