0:3, 0:2, 1:1
Švédsko na MS v hokeji 2024
Švédsko

Fotogaléria (9)
Nemecko - Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. máj 2024 o 17:20 (aktualizované 13. máj 2024 o 22:50)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Nemecko - Švédsko.

OSTRAVA. Nemecko a Švédsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Nemecko - Švédsko.

Zápas skupiny B sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Nemecko - Švédsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Nemecko - Švédsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
13.05.2024 o 20:20
Nemecko
1:6
(0:3, 0:2, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 48. Pföderl (Ehliz, Michaelis) – 3. Karlsson (Frödén), 15. Pettersson (Heed, Burakovsky), 20. Olofsson (Dahlin, Burakovsky), 25. Grundström (Dahlin, L. Johansson), 30. Burakovsky (Holmberg, M. Johansson), 52. Lundeström (Karlsson, Bengtsson). Rozhodca: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN).
Prenos
Švédsko vyhráva dnešný zápas jednoznačne 6:1. Nemci dnes na severského súpera nemali. Zmohli sa len na jediný gól. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:28
Švédi držia puk na hokejkách a chcú zápas dohrať v kľude.
58:47
Hedman si nakorčuloval pred bránu, kde dostal prihrávku od Burakowskeho. Jeho zakončenie vyrazil reflexívne Niederberger.
58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu.
57:09
Švédi to zahrali doslova biliardovo. Holmberg z tesnej blízkosti nedokázal dostať puk do brány.
56:14
Nemecko je v plnom počte.
56:00
Oloffson pálil z prvej. Jeho pokus však Niederbergera neohrozil.
55:13
Švédi veľmi dobre zakombinovali v útočnej tretine, ale zakončiť nedokázali. Nemci vyhadzujú puk cez všetky čiary.
54:14
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Müller – 2 min., hákovanie.
53:26
Peterka nabil Stachowiakovi, ktorý z prvej vypálil. Netrafil však bránu.
52:33
Zápas je už dlho rozhodnutý. Kempe pálil z pravého kruhu. Netrafil bránu Niederbergera.
51:08
goalŠvédsko dalo gól! Švédi zapli a hráči Nemecka opäť nevedeli kam skôr skočiť. Erik Karlsson poslal parádnu krížnu prihrávku pred bránu, kde bol úplne voľný ISAC LUNDESTRÖM a ten strelou pomedzi nohy Niederbergera pridáva šiestý gól Švédska. Asistencie Erik Karlsson, Lukas Bengtsson.
50:24
Kempe sa snažil presadiť na ľavom kruhu, ale spoluhráči išli striedať. Jeho pokus nemal šancu na úspech.
49:07
Švédi sa už nikam neponáhľajú. Kontrolujú dianie na ľadovej ploche.
47:38
goalNemecko dalo gól! Nemci znižujú stav dnešného zápasu. Švédi chybovali vo vlastnom pásme. K puku sa dostal pred Erssonom LEONHARD PFÖDERL a puk doslova prepálil za Erssona. Asistencie Yasin Ehliz, Marc Michaelis.
47:31
Peterka sa uvoľnil a vypálil z pravého kruhu. Jeho strelu schoval vo výstroji Ersson a prerušil hru.
47:06
importantVeľká šanca Nemecka! Stachowiak prihral do čistej šance Peterkovi, ktorý opäč pred Erssonon neuspel. Následuje reklamný brejk.
46:32
Nemci trochu zahrozili. Peterka pálil z otočky. Jeho pokus zablokoval Brodin. K zakončeniu sa dostal aj Kahun, ale jeho projektil bol veľmi nepresný.
45:23
Zetterlund hľadal prihrávkou zabudnutého Raymonda, ale ten si puk nedokázal spracovať. Icing Švédska.
44:36
Kempe si puk pripravil na strelu z osi ihriska, ale do strely mu vložil hokejku Wissmann.
44:01
importantVeľká šanca Nemecka! Wagner sa dostal až pred Erssona. Z tesnej blízkosti ho však prekonať nedokázal.
43:15
Švédi jasne kontrolujú dianie na ľadovej ploche a Nemcom nič nedovoľujú.
42:19
41:44
Švédi mali obrovský tlak. K puku sa však dostal Eder a puk vyhodil cez všetky čiary.
41:14
Karlsson hľadal prihrávkou pred bránou Kempeho, ktorý zakončil, ale Niederberger jeho pokus so šťastím vyrazil.
40:26
Hedman pálil od modrej čiary. Niederberger si pripísal svoj prvý zákrok.
40:19
Lukas Kälble – 2 min., hákovanie.
40:01
changeStriedanie v tíme Nemecko:
z ihriska odchádza Philipp Grubauer, prichádza Mathias Niederberger.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Švédsko vedie po druhej tretine jednoznačne 5:0. Nemci dnes zaostávajú a zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:43
Burakowsky sa natlačil pred Grubauera, ale zakončiť nedokázal. Následne puk vyhodil z tretiny Muller.
37:43
Yasin Ehliz – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
37:13
Peterka sa predieral do útočnej tretiny, ale Hedman ho telom odstavil. Švédi idú opäť do útoku.
36:32
importantVeľký tlak Švédska pokračuje! Grubauer teraz vyrazil strelu Karlssona. Následne pálil Raymond! Šiesty gól visí vo vzduchu.
35:11
Dahlin pálil a Grubauerovi puk vypadol. K dorážke sa dostával Kempe, ale pred ním puk odpálil Wagner.
34:27
Švédi si robia v útočnej tretine čo chcú. Nemci nevedia kam skôr skočiť.
33:46
Ugbekile bol vo veľmi dobrej šanci. Jeho strelu z osi ihriska chytá brankár Ersson.
32:58
32:03
Raymond pokazil prihrávku a do mini brejku vyštartoval Ehl. Zakončil, ale jeho pokus mu zblokoval vracajúci sa Hedman.
31:35
Kempe pálil z prvej z pravého kruhu. Jeho bombu schoval Grubauer v lapačke.
29:22
goalŠvédsko dalo gól! Piaty gól Švédska je na svete! Brankár Grubauer odhadol veľmi zle odraz puku od zadného mantinelu. K puku sa dostal za bárnou Holmberg, ktorý okamžite našiel prihrávkou ANDRÉ BURAKOVSKEHO, ktorý dával gól v podstate do prázdnej brány. Asistencie Pontus Holmberg, Marcus Johansson.
28:50
Jonas Müller – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Joel Eriksson Ek – 2 min., hrubosť.
28:25
Aktuálny pomer streleckých pokusov 7:26.
27:22
importantVeľká šanca śvédskeho tímu. Zetterlund dostal výbornú prihrávku spoza brány. Puk poslal pomedzi betóny Grubauera. Nemecký brankár však puk za svoj chrbát nepustil.
26:55
importantŠvédi dosiahli piaty gól, ale hlavný rozhodca ho neuznáva, kvôli kontaktu útočiacého hráča s Grubauerom.
26:35
importantPeterka sa dostal do úniku, ale opäť výborne zakročil Ersson.
25:33
Kastner sa dostal do dobrej šance. Jeho nepríjemnú strelou Ersson so šťastím vyrazil.
24:31
goalŠvédsko dalo gól! Švédi pridávajú svoj štvrtý gól v zápase. Rasmus Dahlin pálil od modrej čiary a jeho pokus veľmi šikovne tečoval CARL GRUNDSTRÖM. Grubauer nemal šancu zasiahnúť. Asistencie Rasmus Dahlin, Linus Johansson.
24:26
Švédi pokračujú vo svojej aktivite. Majú veľký tlak.
23:17
Kempe bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd Švédska.
22:46
22:10
Dahlin pálil. Grubauer jeho pokus vyrazil. Následne puk vyhodil cez všetky čiary Ehl.
21:45
Dahlin ponúkol puk Oloffsonovi, ktorý dobre vypálil. Jeho strela tesne minula Grubauerovu bránu.
20:46
John Peterka – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Švédsko vedie po prvej tretine jasne 3:0. Tre Kronor jasne dominujú a Nemci môžu byť radi, že prehrávajú len o tri góly. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
goalŠvédsko dalo gól! Švédi dokázali využiť bleskovo presilovú hru a do kabín pôjdu s trojgólovým vedením. VICTOR OLOFSSON si prebral prihrávku od Rasmusa Dahlina a prudkou strelou prekonáva Grubauera. Asistencie Rasmus Dahlin, André Burakovsky.
19:48
John Peterka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:44
Švédi zvierajú svojho súpera v útočnom pásme. Nemci nevedia kam skôr skočiť.
17:33
16:33
Peterska chcel prihrávkou pred bránou nájsť Kahuna, ale akciu hostí zastavil dobrým zákrokom Brodin.
15:54
Hráči Švédska kontrolujú dianie na ľadovej ploche.
14:52
goalŠvédsko dalo gól! Veľmi pekná akcia Švédov slávi úspech. Tim Heed posunul v útočnom pásme puk na MARCUSA PETTERSSONA, ktorý napriahol od modrej čiary príklepom a vymietol pavučiny v bráne Grubauera. Asistencie Tim Heed, André Burakovsky.
14:37
Kempe vyslal propagačnú strelu na Grubauera. Švédi však zostávajú v útočnom pásme.
13:36
Hedman spravil obrovskú chybu pred Erssonom. Brankár Švédov však vykorčuloval a puk odpálil.
13:10
Nemci sa previnili zakázaným uvoľnením.
12:45
Prihrávku rukou nemeckého mužstva píska rozhodca. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
12:26
Lukas Reichel výborne vypálil z osi ihriska. Jeho strela však bola zablokovaná. Nemci teraz zatlačili súpera v pásme.
11:04
10:47
Peterka výborne schoval svoju strelu za Brodina. Ersson túto strelu vyrazil reflexívne betónom.
10:05
Kahun tečoval strelu Pfoderla. Ersson puk nevideli, ale zasahovať napokon nemusel.
09:27
Karlsson našiel veľmi dobrou prihrávkou Burakowskeho, ktorý z prvej vypálil. Jeho bombu Grubauer vyrazil betónom.
08:31
Stachowiak pálil z otočky, Jeho strela však nezapadla za chrbát Erssona. Švédi následne vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
07:12
Švédi sú zatiaľ jasne lepším mužstvom. Diktujú tempo zápasu.
06:33
05:56
Hedman pálil od modrej čiary. Úradovala Grubauerova lapačka.
05:44
Nemci zaváhali vo svojej tretine. K puku sa dostal Olofsson. Jeho pokus chytá Grubauer.
05:11
Kahun sa prebíjal do šance, ale stopku mu vystavil Hedman.
04:21
Dahlin pálil. Jeho strela bola zablokovaná. Následne zakončoval Johansson, ale ten netrafil bránu.
02:54
goalŠvédsko dalo gól! Švédi idú do vedenia v dnešnom zápase! Frodén potiahol akciu a perfektnou prihrávkou našiel nabiehajúceho ERIKA KARLSSONA, ktorý veľmi dobrou strelou prekonáva Grubauera v bráne Nemecka. Asistencie Jesper Frödén.
02:31
Opäť pálil od modrej čiary Dahlin. Grubauer jeho pokus vyrazil betónom.
02:00
Burakowsky si výborne nakorčuloval a vypálil z osi ihriska. Grubauer si jeho pokus vychutbal a schoval ho v lapačke.
01:44
Dahlin pálil od modrej čiary. Grubauer však zasahovať nemusel.
01:07
Píska sa zakázané uvoľnenie Švédska.
00:30
Karlsson hodil puk na os, kde bol Kempe. Ten chcel zakončiť, ale zablokoval ho Wissmann.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Wagner, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Ehl – Kahun (A), Reichel, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Eder, Tuomie – Fischbuch.
Tréner: Harold Kreis

Švédsko: Ersson (Wallstedt) – Karlsson (C), Hedman (A), Brodin, Dahlin, Pettersson, Heed, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Holmberg, M. Johansson, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Unger Sörum, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Tréner: Sam Hallam

Rozhodca: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN).
Nemecko

Nemci odohrali na šampionáte zatiaľ dva zápasy. V prvom zápase zdolali našu reprezentáciu 6:4. V zápase mali podstatne menej streleckých pokusov, ale aj tak to stačilo na výhru. Návrat do reality im ukázali hráči USA. Američania zdolali Nemecko 6:1. Nemci dnes majú proti sebe mimoriadne náročného súpera zo Švédska.

Švédsko

Tre Kronor odohrali na MS v Ostrave zatiaľ dva zápasy. V prvom zápase odohrali s USA výborný zápas a vyhrali ho presvedčivo 5:2. V druhom zápase sa stretli s Poľskom. S bojovným tímom Poľska si poradili 5:1. Švédi sú dnes favoritom, ale musia to potvrdiť na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švédsko naďalej nepozná premožiteľa, hladko zdolalo aj Nemecko