Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Nemci ostro kritizujú české trate

SITA|30. dec 2007 o 17:00

PRAHA 30. decembra (SITA) - Vedenie nemeckej výpravy na Tour de Ski - vrcholnom podujatí aktuálnej sezóny v behu na lyžiach ostro kritizuje trate, na ktorých sa uskutočnili prvé tri etapy. Cieľom ich ...

PRAHA 30. decembra (SITA) - Vedenie nemeckej výpravy na Tour de Ski - vrcholnom podujatí aktuálnej sezóny v behu na lyžiach ostro kritizuje trate, na ktorých sa uskutočnili prvé tri etapy. Cieľom ich slovného útoku bol najmä okruh na pražskom Hradčanskom námestí, kde sa v nedeľu uskutočnili divácky atraktívne šprintérske preteky. "Túto akciu považujem za vtip," nedáva si servítku pred ústa šéftréner nemeckých bežcov Jochen Behle. "Toto má byť vrcholom sezóny a nie nejaká šou. V Novom Meste na Morave mohli ísť popri sebe iba traja bežci, v Prahe dokonca iba dvaja," soptil Behle. Údajne ho podporili aj vedúci výprav Nórska, Fínska a Švédska. Organizátori však túto kritiku odmietajú. "Trate v Prahe tri dni pripravovali inšpektori z Medzinárodnej lyžiarskej federácie. Uskutočnil sa tu celý rad kontrol. Navyše hneď po príchode pretekárov som hovorila s Nórmi a tým sa okruh páčil. FIS pražskú trať skrátila, šírka je v poriadku," cituje český server idnes.cz šéfku pražského šprintu Kateřinu Neumannovú.

Nemecké protesty odmieta aj predseda organizačného výboru pretekov v Novom Meste na Morave Petr Honzl: "Každá trať má písomnú homologizáciu od komisárov FIS, ktorí merajú všetky parametre."

Podľa idnes.cz ide z nemeckej strany o urazenú ješitnosť za to, že FIS odobrala Oberstdorfu organizáciu dvoch pretekov Tour de Ski, ktoré sa v tomto dejisku majstrovstiev sveta 2005 mali uskutočniť 1. a 2. januára a pridelila ich Čechom.


Súvisiace články