Nedávno hral za Levice: Detroit podpísal Donovana Sebranga

Oh My Hockey|15. mar 2021 o 07:58

Detroit Red Wings sa poisťujú do budúcna. Ich posledným podpisom nadelili kopec radosti do športovej rodiny Sebrangových. 19-ročný Donovan podpísal svoj prvý kontrakt v NHL. S Detroitom, ktorý ho vlani draftoval.

Sebrango sa do organizácie dostal skrz draft 2020. Na výbere nováčikov obsadil 63. priečku, bol teda prvou voľbou v treťom kole. Finančné pomery jeho nováčikovského kontraktu Red Wings doposiaľ nezverejnili. Sebrango v tejto sezóne pôsobil v AHL aj v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

Keďže sa zámorské súťaže nehrali, Sebrango sa rozhodol pre Európu. V Leviciach nastúpil spoločne s Keeanom Washkurakom a Tagom Bertuzzim, ako najperspektívnejší hráč z nich však odohral podstatne menej duelov ako zvyšné duo. V piatich stretnutiach vybojoval tri body a 50 trestných minút. Po oznámení začiatku kempov AHL sa presunul späť za "veľkú mláku".

V AHL v drese Grand Rapids Griffins stihol Sebrango deväť duelov, z ktorých si odniesol jednu asistenciu. Doterajšie vystúpenia stačili na to, aby vedenie "červených krídel" presvedčil o svojich kvalitách. Ak bude odštartovaná sezóna juniorskej OHL, Sebrango bude musieť opustiť Grand Rapids a hlásiť sa medzi rovesníkmi.

Donovanov otec Eduardo reprezentoval medzi rokmi 1996-1998 Kubu vo futbale. Hral na poste útočníka, v 23 stretnutiach v národnom drese strelil 13 gólov. Syn Donovan, hoci reprezentuje Kanadu, má aj kubánske občianstvo.

Nachádzate sa tu: