O víťazovi sa rozhodlo v poslednej sekunde zápasu. Durant nedohral

Bam Adebayo.
Bam Adebayo. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|19. apr 2021 o 07:44 (aktualizované 19. apr 2021 o 09:19)

Adebayo, ktorý strelil víťazný kôš, bol aj najlepší strelec tímu.

NEW YORK. Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v noci na pondelok v NBA doma nad Brooklynom Nets 109:107.

Víťazný kôš strelil Bam Adebayo v poslednej sekunde zápasu. Pivot domácich tak zakončil zápas na 21 bodoch a bol najlepší strelec svojho tímu.

Za hostí nastrieľal 30 bodov náhradník Landry Shamet, ktorý premenil sedem trojok.

V drese Brooklynu nedohral duel hviezdny Kevin Durant, ktorý si poranil stehno. Nets sú v tabuľke Východnej konferencie druhí za Philadelphiou.

Miami sa dokázalo vyrovnať aj s neúčasťou zraneného stredného rozohrávača Jimmyho Butlera. Nets boli k víťazstvu bližšie, no zápas zakončili neúspešnou sériou 2:10. Tréner Miami Erik Spoelstra mal k dispozícii oddychový čas, no nevzal si ho a Adebayo rozhodol z dopredu nepripravenej akcie.

Durant zaznamenal prvých osem bodov Brooklynu, no zo zápasu odstúpil už po štyroch minútach. "Pocítil bolesť, no nevieme, aké to bude vážne," informoval tréner Nets Steve Nash.

Miami zostáva siedme, na poslednú priamu postupovú priečku do play off stráca jeden a pol zápasu.

Tú drží New York, ktorý zvíťazil doma nad New Orleansom 122:112 po predĺžení a uspel v šiestom stretnutí v sérii.

Pre klub z najväčšieho mesta USA ide o najdlhšiu šnúru za uplynulých sedem rokov. Pelicans mali výhru na dosah, sedem sekúnd pred koncom riadnej hracej doby viedli o tri body a prvý rozohrávač Knicks R.J. Barrett sa vyfauloval.

Taktovku musel prevziať Derrick Rose, ktorý zaskočil súpera nájazdom pod kôš, aby následne prihral loptu na vyrovnávajúcu trojku Reggiemu Bullockovi. Predĺženie už ovládli domáci.

NBA - výsledky:

Atlanta - Indiana 129:117

najviac bodov: Trae Young 34 (11 asistencií), Capela 25 (24 doskokov), Bogdan Bogdanovič s Huerter po 23 (obaja po 5 trojok) - Brogdon 29, Sabonis (14 doskokov) a McConnell po 18

New York - New Orleans 122:112 pp

najviac bodov: Randle 33 (10 asistencií), Rose 23, Barrett 18 - Williamson 34, Bledsoe 22, Ingram 19

Miami - Brooklyn 109:107

najviac bodov: Adebayo 21 (15 doskokov), Dragič 18, Nunn 17 (5 trojok) - Shamet 30 (7 trojok), Irving 20. J. Harris 12

Charlotte - Portland 109:101

najviac bodov: Rozier 34 (10 asistencií, 7 trojok), Washington 23 (5 trojok), Miles Bridges 19 - Carmelo Anthony 24 (6 trojok), McCollum 22, N. Powell 17

Orlando - Houston 110:114

najviac bodov: Bacon 22, Cole Anthony a G. Harris po 16 - Wood 25 (10 doskokov), Olynyk 24, K. Porter 22

Toronto - Oklahoma City 112:106

najviac bodov: Boucher 31 (12 doskokov, 6 trojok), Trent 23 (5 trojok), Flynn 15 - Dort 29 (5 trojok), Bazley 16, K. Williams 12

Dallas - Sacramento 107:121

najviac bodov: Dončič 37, Finney-Smith 22 (6 trojok), Brunson 20 - Fox 30 (12 asistencií), Barnes 24 (5 trojok), T. Davis 23 (5 trojok)

Los Angeles Clippers - Minnesota 124:105

najviac bodov: George 23, Marcus Morris 19 (5 trojok), Leonard 15 (11 doskokov) - Edwards 23, Towns 16, Reid 13

Domov»Halové športy»Basketbal»O víťazovi sa rozhodlo v poslednej sekunde zápasu. Durant nedohral