Brániaci Garrison Mathews v zápase proti Milwaukee.
Brániaci Garrison Mathews v zápase proti Milwaukee. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2021 o 07:57

Prekvapujúco zaváhal Phoenix.

NEW YORK. Basketbalisti Utahu Jazz si upevnili vedúcu pozíciu v NBA, keď vo štvrtkovom zápase zdolali San Antonio 126:94. Najlepším strelcom duelu bol v drese domácich Jordan Clarkson z pozície náhradníka s 30 bodmi.

Utah úspešne bojuje o najvyššie nasadenie v play off, hoci mu chýbajú kľúčoví hráči základnej zostavy Donovan Mitchell a Michael Conley.

"Dnes nám to naozaj išlo. Dobre sme čítali hru. Robili sme dobré rozhodnutia, vedeli sme kedy vystreliť, kedy prihrať a kedy urobiť nájazd," vyjadril spokojnosť podľa TSN tréner Utahu Quin Snyder.

Phoenixu chýbali sily

Utah vedie o jeden duel pred Phoenixom, ktorý prehral v Atlante 103:135. Za víťazných Hawks nastrieľalo až sedem hráčov dvojciferný počet bodov.

Najviac Clint Capela, ktorý k 18 bodom pridal aj 10 doskokov. Atlante patrí piate miesto na východe o pol zápasu za New Yorkom.

Hráči Phoenixu deň predtým úspešne zvládli predĺženie v Clevelande, no v Atlante im chýbali sily najmä v záverečnej štvrtine, ktorú prehrali 15:38 a ukončili päťzápasovú víťaznú šnúru.

"Proti jednému z najlepších tímov ligy sme museli hrať s energiou a intenzitou celých 48 minút. Bola to pre nás veľká výzva a myslím si, že sme odviedli skvelú prácu," povedal taliansky veterán v službách Atlanty Danilo Gallinari.

Tesný záver v Milwaukee

Veľkú smolu mali hráči Washingtonu, ktorí prehrali na palubovke Milwaukee 134:135. So záverečnou sirénou sa o trojku z vlastnej polovice snažil hosťujúci Garrison Mathews, ale tesne minul.

Týždeň pred koncom základnej časti sa dostáva do ohromnej formy Nikola Jokič.

Už istý účastník play off Denver vďaka nemu rozhodol súboj s New Yorkom už v prvej štvrtine, ktorú vyhral 34:12 a srbský pivot v nej zaznamenal 24 zo svojich 32 bodov. Denver napokon triumfoval 113:97.

Vedúci tím Východnej konferencie Philadelphia 76ers si hladko poradil s Houstonom 135:115 na súperovej palubovke a zaznamenal šiestu výhru v rade.

Joel Embiid viedol svoj tím 34 bodmi, potreboval na ne iba 25 minút strávených na ihrisku. Sixers vedú už o dva zápasy pred Brooklynom.