AKTUALIZOVANÉ o 10:16
NEW YORK. Basketbalisti Utahu Jazz zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA nad oslabeným Brooklynom Nets 118:88 a pripísali si tretí triumf za sebou.
Na výhre sa podieľal 27 bodmi Donovan Mitchell. Nets nastúpili bez chorého Jamesa Hardena, zraneného Kevina Duranta a Kyrieho Irvinga, ktorý chýbal z osobných dôvodov.
Tréner Nets Steve Nash priznal, že bez troch najväčších hviezd nemali jeho zverenci veľa šancí proti najlepšiemu tímu ligy.
Utah viedol už v úvodnej štvrtine o 21 bodov a v tretej dokonca o 38. V drese Brooklynu bol najproduktívnejší Alize Johnson, ktorý nazbieral 23 bodov a pridal 15 doskokov. Dvadsaťštyriročný krídelník pritom podpísal s Nets iba v pondelok desaťdňový kontrakt.
Milwaukee zdolalo doma Boston 121:119 a pripísalo si ôsmy triumf v sérii. Khris Middleton zaznamenal 27 bodov a 13 doskokov.
Bucks mali až 25-bodový náskok, ale takmer ho premrhali. V záverečných sekundách duelu mohol dokonať stíhaciu jazdu Bostonu Daniel Theis, no jeho trojka v koši neskončila.
"Vážne som si myslel, že tam spadne. Skoro to dotiahli. My sme v závere spomalili a pokazili niekoľko dobrých možností. Zaslúžia si pochvalu, nevzdali to a na konci mali šancu vyhrať," uviedol Middleton.
Hviezdny Giannis Antetokounmpo nazbieral za Milwaukee 13 bodov, osem doskokov a sedem asistencií. V drese Bostonu sa strelecky najviac darilo Jaylenovi Brownovi s 24 bodmi.
NBA - výsledky:
















