Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Našla novú chuť. Zuzulová chce jazdiť aj na MS 2017

Veronika Velez-Zuzulová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. feb 2015 o 15:01

Po druhom mieste v Maribore, túži slovenská slalomárka v zostávajúcich pretekoch sezóny opäť útočiť na pódiové miesta.

MARIBOR. Keď dostala Veronika Velez-Zuzulová po slnkom zaliatej sobote v Maribore večer otázku, ako bude v nedeľu počas pretekov v slalome, len trpko podotkla: "Bude pršať a možno aj liať. Čo už, v našom šport si nenavyberáme.“

Jej predpoveď sa splnila do bodky. V prvom kole drobné mrholenie, ale v druhom už poriadny lejak. Pretekový svah napriek drastickej zmene počasia po sobote vydržal v relatívne dobrom stave, organizátori si dali záležať.

Znova je vo forme

Napokon bolo z toho skvelé druhé miesto, pričom na stupne víťazov v pretekoch Svetového pohára sa najlepšia slovenská slalomárka dostala prvýkrát od 29. januára 2013.

"Veľmi si vážim všetkých, ktorí ma podporujú a nielen teraz v Maribore. Toto pódiové umiestnenie znamená pre mňa veľmi veľa a v zostávajúcich dvoch slalomoch do konca sezóny budem útočiť na ďalšie,“ sľúbila Velez-Zuzulová, na ktorú čakajú preteky v Aare a potom finále Svetového pohára v Méribeli.

Jej návrat na súťažné svahy po ročnej nútenej absencii po operácii kolena sa aj vinou ďalšieho zranenia kolena či nútenej zmeny servismana dlho nevyvíjal podľa predstáv, ale posledné tri slalomy na vrcholnej úrovni signalizujú návrat do starej dobrej formy.

Nevylučuje ani olympiádu 2018

Piate miesto na Svetovom pohári vo Flachau, štvrté na majstrovstvách sveta v Beaver Creeku a teraz druhá priečka na SP v Maribore. Znamená to, že Velez-Zuzulová, ktorá bude mať v lete 31 rokov, ešte slalomovým bránkam nemieni dávať zbohom?

"Určite nie. Tento rok návratu bol pre mňa veľmi ťažký, ale dodal mi ďalšiu chuť do tréningu práve tým, aký bol. Teraz sa cítim vo veľkej pohode. Určite by som chcela absolvovať ešte jedny majstrovstvá sveta. St. Moritz 2017 je teda reálny a potom zostáva všetko otvorené možno až do ďalších olympijských hier.“

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.