Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Náskok favoritky býval vlani vyšší. Velez-Zuzulovej úvod sezóny vychádza

Velez-Zuzulová (vľavo) skončila v Killingtone druhá. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 28. nov 2016 o 09:45

Slovenská lyžiarka je momentálne treťou najlepšou slalomárkou.

KILLINGTON. Keď sa Veronika Velez-Zuzulová ocitla v cieli druhého kola slalomu Svetového pohára v Killingtone s náskokom trinástich stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, dala nahlas najavo svoju radosť.

Druhé miesto mala isté, hoci si ho musela poctivo vybojovať. Dobrý pocit mala len z prvej svojej jazdy.

Trať druhého kola postavil jej otec

"Prvé dve časti prvého kola, z toho som mala veľmi dobrý pocit. V dolnej časti som trochu stratila, ale bolo to aj tak dobré," začala svoje hodnotenie Veronika Velez-Zuzulová pre agentúru SITA.

"V druhom kole by som už nehovorila o pocite, ale iba o boji. Pretože trať a najmä niektoré brány sa rozbili a bolo to trochu neregulárne. Bolo ťažké tam chytiť rytmus."

V Killingtone sa jazdilo na pomerne krátkom svahu s husto osadenými bránkami. Trať v druhom kole, ktorú postavil Veronikin otec Timotej Zuzula, tak trochu padla za obeť meniacemu sa počasiu.

Znamenalo to okrem iného aj to, že konečné poradie v porovnaní s prvým kolom sa veľmi nemenilo. Platilo to aj pre Slovenky - Velez-Zuzulová zostala druhá a Petra Vlhová piata.

Veronika Velez-Zuzulová skončila v Killingtone druhá: fotogaléria

28.11.2016

"Ráno bolo ešte zima, pred druhým kolom sa však oteplilo. Celkovo sa tu počas týždňa strašne menilo počasie. Najprv zima, potom oteplenie a dážď, neskôr počas obrovského slalomu sneh s dažďom. Treba však dodať, že na to, aké premenlivé bolo počasie, bola trať pripravená veľmi dobre," podotkla Velez-Zuzulová.

Shiffrinovú v istých častiach zdolala

Osobitne vyzdvihla divákov, ktorých prišlo na východnom pobreží USA na ženský slalom podľa rakúskych médií vyše 10 000. Deň predtým na obrovský slalom dokonca 15 000.

"Atmosféra v Amerike asi ešte nikdy nebola taká dobrá ako práve teraz v Killingtone. Stredisko to nie je také veľké ako Vail alebo Beaver Creek. Pozitívne však bolo, že prišlo strašne veľa ľudí a to je vždy dôležité. To urobí preteky, ako sa vraví," rada skonštatovala Velez-Zuzulová.

Večnou témou pre všetky súperky je fenomenálna Mikaela Shiffrinová.

Dvadsaťjedenročná Američanka aj v Killingtone ukázala svoju extratriedu, hoci nezvíťazila s vyše sekundovým či dvojsekundovým náskokom ako často v minulosti.

Najlepšej Slovenke nadelila i tak 73 stotín.

Mikaela Shiffrinová. (Autor: TASR/AP)

"V určitých častiach trate som ju v oboch kolách zdolala. Už to len treba dotiahnuť až dolu do cieľa. Tie naše odstupy za Mikaelou už nie sú až také strašné ako minulý rok. Budeme skúšať ďalej a uvidíme, čo to dá," uviedla Velez-Zuzulová k svojej najväčšej rivalke.

V úvode sezóny sa jej darí

Po úvodných dvoch z desiatich slalomov sezóny patrí Velez-Zuzulovej v hodnotení disciplíny tretia priečka s minimálnym odstupom desiatich bodov na druhú Švajčiarku Wendy Holdenerovú.

Za líderkou Shiffrinovou však už teraz zaostáva o sedemdesiat bodov. Po štvrtej priečke v Levi druhé miesto v Killingtone skúsenú Slovenku nakoplo správnym smerom.

Druhá jazda Veroniky Velez-Zuzulovej:

"Levi a Killington sa nedajú porovnať. V prvom slalome vo Fínsku som mala veľké rezervy v oboch kolách. Vedela som, že to nie je moje lyžovanie, a do Killingtonu som išla s tým, že nechcem, aby sa to zopakovalo. Myslím si, že sa mi to podarilo," uzatvorila Velez-Zuzulová, druhá najlepšia slalomárka uplynulej sezóny Svetového pohára.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.