Naši volejbalisti vydržali len set, na majstrovstvá sveta idú Fíni

Fín Urpo Sivula smečuje do dvojbloku Slovenska Martin Nemec (prostred) a Tomáš Kmeť (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|5. jan 2014 o 19:55

Slováci nevyužili šancu, ktorú im dali Gréci prehrou s Ukrajinou. Fínsku podľahli 2:3.

POPRAD. Slovenský volejbalový tím si premiérovo nezahrá na svetovom šampionáte. Do Poľska postúpili z popradskej kvalifikácie Fíni.

Slovákov v nedeľu najprv pomohli Gréci, ktorí prehrali s Ukrajinou 2:3 a dali nám stále šancu na postup na majstrovstvá sveta.

Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho potrebovali vyhrať nad Fínskom za tri body, to znamená 3:0 alebo 3:1.

Nádej na postup však živili len prvý set, v ktorom bojovali do konca a dokázali otočiť stav z 23:24 na 26:24.

Fínom stačili na postup dva sety, ktoré dokázal skúsený tím uhrať v ďalšom priebehu. Slováci hrali zle na prihrávke a naopak súper takmer nechyboval.

Fínski volejbalisti tak postúpili na svetový šampionát do Poľska. Nakoniec sa mohli tešiť z výhry aj v súboji so Slovenskom, keď vyhrali celkovo 3:2 na sety.

Kvalifikácia MS - M-skupina:

Slovensko - Fínsko 2:3 (24, -19, -19, 14, -10)

Rozhodovali: Kolarevič (Srb.), Zaharescu (Rum.), 2800 divákov - vypredané

Slovensko: Skladaný, M. Nemec, Kohút, Kmeť, Ogurčák, L. Diviš st., libero Ondrušek (Bencz, Zaťko, Piovarči, Chrtiansky ml., Sopko st.). Tréner: Gulinelli

Fínsko: Esko, Siltala, Sivula, Kunnari, Oivanen, Lehtonen, libero Kerminen (Šumov, Ojansivu, Tervaportti, Seppänen, Krastins). Tréner: Sammelvuo

Marek Kardoš, asistent trénera SR: "Po ťažkom prvom sete som si myslel, že sa to otočí na našu stranu. Bohužiaľ, kvalita na strane Fínov bola vyššia a Svetová liga, ktorú majú za sebou, sa na takomto turnaji ukázala. Individuálne máme výborný tím, no spolu to ešte nie je ono."

Juraj Zaťko, nahrávač SR: "Dostali sme druhú šancu na postup, v prípade víťazstva 3:0 alebo 3:1. Začali sme výborne, atmosféra bola skvelá a mysleli sme si, že to dokážeme. Prejavila sa únava i keď Fíni odohrali rovnaký počet zápasov. Sklamanie je veľké, boli sme blízko, no nepostúpili sme."

Ukrajina - Grécko 3:2 (-18, 22, -23, 23, 8)

Holandsko - Cyprus 3:0 (21, 15, 23)

Česko - Bulharsko 3:2 (-22, 18, 22, -18, 12)

Tabuľka I-skupiny:

1. Bulharsko 3 2 1 8:3 7 - postup na MS 2014 do Poľska

2. Holandsko 3 2 1 6:3 6

3. Česko 3 2 1 6:5 5

4. Cyprus 3 0 3 0:9 0

J-skupina (Niš/Srb.):

Macedónsko - Slovinsko 0:3 (-24, -20, -23)

Srbsko - Portugalsko 3:1 (-22, 11, 19, 21)

Tabuľka J-skupiny:

1. Srbsko 3 3 0 9:1 9 - postup na MS 2014 do Poľska

2. Slovinsko 3 2 1 6:4 6

3. Portugalsko 3 1 2 5:6 3

4. Macedónsko 3 0 3 0:9 0

K-skupina (Ludwigsburg/Nem.):

Estónsko - Chorvátsko 3:1 (21, -23, 17, 18)

L-skupina (Paríž/Fr.):

Španielsko - Bielorusko 3:1 (22, -18, 19, 22)

Francúzsko - Belgicko 2:3 (-22, 20, -17, 23, -11)

Tabuľka L-skupiny:

1. Belgicko 3 3 0 9:3 8 - postup na MS 2014 do Poľska

2. Francúzsko 3 2 1 8:4 7 - postup na MS 2014 do Poľska

3. Španielsko 3 1 2 3:7 3

4. Bielorusko 3 0 3 3:9 0

Domov»Halové športy»Volejbal»Naši volejbalisti vydržali len set, na majstrovstvá sveta idú Fíni